AR для внутрішніх комунікацій: як це влаштовано в Донбасенерго

logo Donbasenergo

AR для внутрішніх комунікацій: як це влаштовано в Донбасенерго

AR для внутрішніх комунікацій: як це влаштовано в Донбасенерго

Вже 7 випуск корпоративного видання "Наша генерація" з доповненою реальністю вийшов з друку. Дирекції з управління персоналом "Донбасенерго" вдалося переосмислити класичну версію корпоративного медіа, поєднати друковану версію з цифрою та залучити у процес створення AR-контенту десятки співробітників. Завдяки новизні формату та зручності інструментів для креативу тепер над газетою працюють не лише професійні журналісти.

 

У 2019 році креативна команда "Донбасенерго", провідних гравців сегменту теплової генерації, шукаючи рішення для створення віртуального музею компанії, познайомилася з genARate від Konica Minolta.

обкладинки Нашої генерації

genARate — це платформа для створення доповненої реальності (AR), яка додає до вже наявного "плаского" контенту інтерактивний цифровий досвід, що посилює взаємодію з брендом, продуктом чи послугою.

 

Корпоративне видання "Донбасенерго" "Наша генерація" існує вже 8 років і, природно, потребувало рішень для утримання уваги та зацікавленості читачів. Креативники компанії швидко зметикували, що саме genARate стане в пригоді для вирішення такого завдання. Сьогодні газету читають понад 2 тисячі спеціалістів на 8 підприємствах та їхні рідні, а також мешканці міста присутності, партнери "Донбасенерго". 

 

Доповнена реальність у корпоративному виданні розв’язує проблему обмеженої площі для розміщення контенту, а також дозволяє його урізноманітнити.

genARate для Донбасенерго
quotation marks

Газета обмежена кількістю шпальт. Доповнена реальність дозволяє створювати більше матеріалу з певної теми і змінювати його за потреби, якщо питання має розвиток у часі. Це важливо, якщо корпоративне видання виходить, наприклад, раз на місяць

Ольга Сахно

Менеджер проєктів з комунікацій "Донбасенерго"

"Наша генерація" — газета, що оживає

geneARate перетворив класичну корпоративну газету на сучасний інтерактивний медіапродукт, від якого в захваті навіть ті, хто досі не був активним користувачем цифрових комунікаційних майданчиків

Побачити як це працює

AR для внутрішніх комунікацій

AR для внутрішніх комунікацій

Переваги використання доповненої реальності для внутрішніх комунікаційЯК ПЛАТФОРМА ДОПОВНЕНОЇ РЕАЛЬНОСТІ GENARATE ЗМІНИЛА КОРПОРАТИВНЕ ВИДАННЯ "ДОНБАСЕНЕРГО"

ЯК ПЛАТФОРМА ДОПОВНЕНОЇ РЕАЛЬНОСТІ GENARATE ЗМІНИЛА КОРПОРАТИВНЕ ВИДАННЯ "ДОНБАСЕНЕРГО"

"Друкована газета обмежена кількістю шпальт. Доповнена реальність дає змогу створювати більше матеріалу з певної теми та змінювати його за потреби, якщо питання має розвиток у часі. Це важливо, якщо корпоративне видання виходить, наприклад, раз на місяць", — розповідає Ольга Сахно, менеджер проєктів із комунікацій "Донбасенерго". "Крім того, ми урізноманітнюємо контент, що допомагає зацікавити читачів та донести інформацію в різний спосіб, зручний для різних людей. Робимо більше "візуалу", відеоконтенту і, отже, залучаємо більше наших колег – в якості спікерів та героїв матеріалів і , власне, творців доповненого контенту".

Анна Борисенко Донбасенерго
quotation marks

Мені подобаються друковані ЗМІ – за їхню консервативність (у хорошому сенсі) та інтернет-видання – за динамічність. Коли я дізналася про genARate, то зрозуміла, як круто буде об'єднати ці два напрямки та апгрейдити традиційну газету, додати до неї елемент діджиталу та гейміфікації

Анна Борисенко

Провідний спеціаліст з комунікацій "Донбасенерго"

Спеціаліст з внутрішніх комунікацій Анна Борисенко за фахом журналіст та редактор, тож вона знає сильні сторони як друкованих ЗМІ, так і інтернет-видань. "Коли я дізналася про genARate, то зрозуміла, як круто буде об'єднати ці два напрямки та апгрейдити традиційну газету, додати до неї елемент діджиталу та гейміфікації. Крім розважальної, додаток виконує іншу, украй важливу для нас функцію – залучити співробітників усіх підрозділів компанії, які часто розкидані не просто по різних кабінетах, а й різних містах, до процесу комунікації, об'єднати їх в одному, нехай і віртуальному місці".


Над доповненим контентом, окрім відео для першої шпальти, працюють співробітники "Донбасенерго": знімають, монтують, анімують. Це принципова позиція компанії – у такий спосіб підвищується залученість персоналу до створення корпоративного продукту. Енергетикам, в свою чергу, цікаво розвиватися й у цьому напрямі. 

genARate для Донбасенерго. Віталій Лобанов
quotation marks

Весь контент для доповненої реальності, який я робив, був пов’язаний так чи інакше з видом діяльності — охороною праці. Наприклад, один із роликів до Всесвітнього дня охорони праці був присвячений боротьбі з коронавірусом: діти малювали на цю тему малюнки, ми їх анімували, компонували, титрували — зробили таке відео

Віталій Лобанов

Спеціаліст з гігієни праці та промсанітарії I категорії відділу охорони праці "Донбасенерго"

Спеціаліст відділу з охорони праці Віталій Лобанов почав створювати відео для AR за власної ініціативи: "Весь контент для доповненої реальності, який я робив, був пов’язаний так чи інакше з видом діяльності — охороною праці. Наприклад, один із роликів до Всесвітнього дня охорони праці був присвячений боротьбі з коронавірусом: діти малювали на цю тему малюнки, ми їх анімували, компонували, титрували — зробили таке відео".


Леван Чічінадзе зі служби зовнішніх комунікацій долучився до створення корпоративної газети ще до використання додатку genARate. І хоча експериментів, за його словами, не бракувало, спробувати додану реальність було цікаво. Леван знімає й монтує відео про роботу різних виробничих підрозділів, а також запропонував новий формат — короткі відповіді енергетиків на нестандартні питання щодо їхньої роботи. "Ми вже записали кілька таких міні інтерв’ю. Наші колеги як правило охоче йдуть на контакт, їм цікаво брати участь у проєкті".

Леван Чічінадзе про genARate
quotation marks

Спробувати доповнену реальність було цікаво. Я знімаю відео про роботу різних виробничих підрозділів і запропонував новий формат — короткі відповіді енергетиків на нестандартні питання щодо їхньої роботи. Ми вже записали кілька таких міні інтерв'ю. Наші колеги як правило охоче йдуть на контакт, їм цікаво брати участь у проєкті

Леван Чічінадзе

Спеціаліст II категорії служби зовнішніх комунікацій "Донбасенерго"

Не диво, що якісний контент для genARate можна створювати без залучення професіоналів. Зручний і зрозумілий інструментарій — невіднятна складова платформи. Для прикладу, власний контент додається без "настільного" ПЗ, створені набори й файли зберігаються в "хмарному" сховищі. За потреби можливо не тільки під’єднати потрібні модулі, а і створити власну версію застосунку genARate.


Гасло Konica Minolta — допомагати компаніям цифровізуватися, а кейс з "Донбасенерго" не є виключенням. "geneARate перетворив класичну корпоративну газету на сучасний інтерактивний медіапродукт, від якого в захваті навіть ті, хто досі не був активним користувачем цифрових комунікаційних майданчиків, — додає Ірина Годованюк, представник Konica Minolta. — Я вважаю, що діджиталізація компаній починається з трансформації корпоративної культури, з трансформації мислення та звичок кожного співробітника. Тож "Донбасенерго" обрала правильний шлях, а корпоративне видання цілком відповідає стратегії цифрової трансформації корпорації."

Ірина Годованюк про Донбасенерго
quotation marks

Ми допомагаємо компаніям цифровізуватися і кейс з "Донбасенерго" не є виключенням. geneARate перетворив класичну корпоративну газету на сучасний інтерактивний медіапродукт, від якого в захваті навіть ті, хто досі не був активним користувачем цифрових комунікаційних майданчиків

Ірина Годованюк

Head of Marketing Communications, Konica Minolta Ukraine

Відповідність запитам сьогодення — одна зі складових для утримання лідерства в будь-якій галузі чи сфері діяльності. Розуміння цього часом призводить до нестандартних рішень, що здатні посилити бізнес із неочікуваного боку.


#1

AR утримує увагу та зацікавленість читачів корпоративного паперового медіа

#2

Можна публікувати більше контенту, не збільшуючи при цьому кількість шпальт видання

#3

Співробітники легко залучаються до створення контенту та об'єднані єдиною справою, що поза робочими питаннями

#4

Корпоративна газета стає зручною для кожного — і для тих, хто надає перевагу цифрі, і для консерваторів

Щоби показати як це працює, ми зібрали перші шпальти останніх випусків газети в одному файлі

Встановіть genARate на свій смартфон та наведіть камеру на одну з обкладинок — "Наша генерація" оживає

Завантажити genARate для Android
Завантажити genARate для iOS

Завантажити всі обкладинки
Donbasenergo newspaper
genARate for Donbasenergo

Про Донбасенерго

"Донбасенерго" — це енергогенеруюча компанія, що працює в сегменті теплової генерації. На сьогодні — це понад 2 тисяч спеціалістів, 8 підприємств, включаючи основну одиницю — Слов’янську ТЕС, 7,5 % ринку електроенергії, що виробляється тепловими станціями, потужні виробничі й соціальні проєкти для території присутності — Миколаївської ОТГ (Донецька область)

На фото директор з охорони праці та промислової безпеки Олександр Буряк та спеціаліст з гігієни праці та промсанітарії I категорії відділу охорони праці Віталій Лобанов читають корпоративне видання "Наша генерація" з доповненою реальністю.

Більше кейсів

Більше кейсів