Робоче місце

Що таке розумно організоване робоче місце

9 переваг розумно організованого робочого місця

22.06.2021
4 хв 4 хв
Зміст
Якщо ми й можемо з упевненістю сказати щось про майбутнє роботи, то це те, що ми переживаємо період неабияких змін. З технологічними, соціальними, екологічними перетвореннями та зміною поколінь, що впливають на наші пріоритети, робота більше не може бути однозначно визначена як фізичне місце, куди ми ходимо, і не пов’язана із встановленим графіком «робочих» годин кожного дня. І хоча події 2020 року привернули особливу увагу до того, яким може бути майбутнє роботи або «нова нормальність», насправді робота неухильно еволюціонує впродовж багатьох років. Сьогодні ми можемо залишатися на зв’язку практично скрізь: вдома, в офісі, у літаку — та хоч на круїзному лайнері! Ця можливість стала критично важливою для організацій під час пандемії й залишатиметься ключовим пріоритетом у найближчі місяці й роки.

Проте швидкий перехід персоналу з офісу на віддалену роботу став випробуванням як технологічної інфраструктури, так і самої концепції дистанційної роботи. Організації намагалися підтримувати соціальні зв’язки зі своїми співробітниками, і ті, хто працював віддалено, часто мусили розбиратися, як під’єднатися до VPN на робочому місці, жонглювати нескінченними віртуальними зустрічами — з родичами чи сусідами, що переривають спілкування, — а також піклуватися про дітей упродовж робочого дня. Дійшло до того, що глави деяких найбільших постачальників рішень для організації віддаленої роботи заговорили про втрату почуття єдності або заявили, що очікують повернення всіх своїх співробітників в офіс, щойно це стане можливим.

Віддалена робота або офіс?

Поки ще не ясно, який із підходів до роботи — стаціонарний, дистанційний чи гібридний, — найкраще підійде для кожного типу бізнесу у найближчому майбутньому; компанії мають уважно вивчити такі складники, як персонал (люди), простір (фізичні приміщення, у яких вони працюють, і їх може бути багато) та технології (від апаратного до програмного забезпечення). Але потрібно не тільки визначитись з цими компонентами, важливо їх органічно інтегрувати. Ефективно з’єднавши їх, ми зможемо створити «розумно організоване робоче місце».

Демократизація технологій і доступ звідусіль

В опублікованій компанією Accenture «білій книзі» (whitepaper) Technology Vision 2021 міститься низка ідей, які перегукуються з нашим баченням розумно організованого робочого місця. Перша з них — «Демократизація технологій», що по суті означає надання потужних інструментів у розпорядження співробітників, без потреби у спеціальних навичках для їх використання. Друга — «BYOE» (bring your own environment — «кожен зі своїм робочим оточенням») означає, що співробітники мають доступ до одного й того ж локального середовища, де б вони не працювали. Не працівник «йде на роботу», а робота завжди доступна працівнику, де б він не був.

Ці ідеї синтезуються в поняття розумно організованого робочого місця, що швидко трансформується з допомогою цифрових технологій у таку модель організації праці, яка забезпечує раціональніші методи роботи й, у результаті, стимулює цифрове перетворення. Водночас акцент робиться на пошуку рішень, орієнтованих на потреби користувача та його роботу, що забезпечує більший контроль над ІТ, робить його більш інтелектуальним, ефективним, продуктивним та безпечним для бізнесу. Отже, коли ми говоримо про розумну організацію робочого місця, ми цим пропонуємо вам зробити крок у майбутнє. І досягти цього майбутнього можна за допомогою єдиного портфоліо послуг, які налаштовуються відповідно до конкретних рішень.

«Залізо» та «софт» у єдиній екосистемі

Наше портфоліо обладнання та послуг створене для інтеграції рішень в екосистему всього робочого місця. Співпрацюючи з підприємствами всіх розмірів, ми використовуємо 360-градусний підхід, що базується на поєднанні нашого глобального досвіду та знання місцевого ринку. Це дає змогу створювати рішення, які масштабуються відповідно до індивідуальних потреб замовника.

Низка переваг, доступна з трансформацією

  1. Інтелектуальність: Використання можливостей даних, зібраних організацією, для покращення процесу прийняття рішень.
  2. Взаємодія: Зацифровані робочі процеси, «хмара» та інструменти для спільної роботи призводять до покращення трудових взаємин шляхом підвищення ефективності та покращення комунікації.
  3. Безпека: Ділові операції завжди будуть здійснюватися як задумано, а важливі дані компанії будуть менш уразливими для зовнішніх загроз.
  4. Відмовостійкість: Діяльність не припиняється, при цьому скорочується час простоїв і незручностей, які можуть призвести до зниження продуктивності праці.
  5. Гнучкість: Діяльність масштабується залежно від вимог, що дає змогу оперативно та цілеспрямовано задовольняти запити, які змінюються.
  6. Мобільність: Гнучкі методи роботи дають змогу персоналу одержати доступ до даних і продовжувати роботу в безпеці з будь-якого місця в будь-який час.
  7. Результативність: Продуктивність зростає завдяки можливості працювати більш оперативно та ефективно де б не знаходились працівники.
  8. Стійкість: Підвищення ефективності шляхом скорочення фізичного впливу на довкілля та зниження кількості відходів.
  9. Економічність: Більш оптимізовані робочі процеси підвищують рентабельність та усувають потребу в капітальних витратах.

Співпраця з надійним партнером

У Konica Minolta різноманітність наших пропонувань, послуг та рішень дає нам унікальну можливість розв’язувати проблеми бізнесу наших клієнтів. Співпрацюючи, ми допоможемо вам вийти на оптимальний шлях цифрового перетворення вашої організації за допомогою рішень для побудови розумно організованого робочого місця, а також допомогти упоратися з хвилею змін. Простіше кажучи, ми бачимо свою роль у тому, щоби бути беззмінним партнером, який допомагає бізнесу рухатися до справді розумно організованого робочого місця та користуватися його перевагами.

Більше про рішення для інтелектуального пов'язаного робочого місця:https://www.konicaminolta.ua/uk-ua/intelligent-connected-workplace

Ви можете знайти оригінальну статтю наших колег із США тут.

Вас також може зацікавити

5 порад ритейлу на шляху до робочого місця майбутнього

Головні тези генерального директора Konica Minolta Ukraine Ігоря Панівко з...

Робоче місце
27.09.2021

Як Microsoft 365 допоможе розширити можливості керування корпоративним контентом

Швидкий та безперешкодний доступ до інформації часто є проблемою для...

Робоче місце
28.04.2022

Цифрове робоче місце для ефективної роботи розпорошеної команди

Ми живемо в час, коли ми маємо бути мобільними та гнучкими. Робота поза...

Робоче місце
22.04.2022
Дайджест