Проте швидкий перехід персоналу з офісу на віддалену роботу став випробуванням як технологічної інфраструктури, так і самої концепції дистанційної роботи. Організації намагалися підтримувати соціальні зв’язки зі своїми співробітниками, і ті, хто працював віддалено, часто мусили розбиратися, як під’єднатися до VPN на робочому місці, жонглювати нескінченними віртуальними зустрічами — з родичами чи сусідами, що переривають спілкування, — а також піклуватися про дітей упродовж робочого дня. Дійшло до того, що глави деяких найбільших постачальників рішень для організації віддаленої роботи заговорили про втрату почуття єдності або заявили, що очікують повернення всіх своїх співробітників в офіс, щойно це стане можливим.
Віддалена робота або офіс?
Поки ще не ясно, який із підходів до роботи — стаціонарний, дистанційний чи гібридний, — найкраще підійде для кожного типу бізнесу у найближчому майбутньому; компанії мають уважно вивчити такі складники, як персонал (люди), простір (фізичні приміщення, у яких вони працюють, і їх може бути багато) та технології (від апаратного до програмного забезпечення). Але потрібно не тільки визначитись з цими компонентами, важливо їх органічно інтегрувати. Ефективно з’єднавши їх, ми зможемо створити «розумно організоване робоче місце».
Демократизація технологій і доступ звідусіль
В опублікованій компанією Accenture «білій книзі» (whitepaper) Technology Vision 2021 міститься низка ідей, які перегукуються з нашим баченням розумно організованого робочого місця. Перша з них — «Демократизація технологій», що по суті означає надання потужних інструментів у розпорядження співробітників, без потреби у спеціальних навичках для їх використання. Друга — «BYOE» (bring your own environment — «кожен зі своїм робочим оточенням») означає, що співробітники мають доступ до одного й того ж локального середовища, де б вони не працювали. Не працівник «йде на роботу», а робота завжди доступна працівнику, де б він не був.
Ці ідеї синтезуються в поняття розумно організованого робочого місця, що швидко трансформується з допомогою цифрових технологій у таку модель організації праці, яка забезпечує раціональніші методи роботи й, у результаті, стимулює цифрове перетворення. Водночас акцент робиться на пошуку рішень, орієнтованих на потреби користувача та його роботу, що забезпечує більший контроль над ІТ, робить його більш інтелектуальним, ефективним, продуктивним та безпечним для бізнесу. Отже, коли ми говоримо про розумну організацію робочого місця, ми цим пропонуємо вам зробити крок у майбутнє. І досягти цього майбутнього можна за допомогою єдиного портфоліо послуг, які налаштовуються відповідно до конкретних рішень.
«Залізо» та «софт» у єдиній екосистемі
Наше портфоліо обладнання та послуг створене для інтеграції рішень в екосистему всього робочого місця. Співпрацюючи з підприємствами всіх розмірів, ми використовуємо 360-градусний підхід, що базується на поєднанні нашого глобального досвіду та знання місцевого ринку. Це дає змогу створювати рішення, які масштабуються відповідно до індивідуальних потреб замовника.