Нова робота

Онбординг: як зробити знайомство з компанією ідеальним

Перші дні на новому місці роботи закладають підвалини плідної спільної роботи. Тож у цьому блозі ми радимо, як краще зустрічати нових співробітників.

11.01.2023
7 хв 7 хв
img_keyvisual_post_kw39_ONBOARDING.jpg
Зміст
Технічний інструктаж, спілкування з ключовими особами, перші кроки на новому місці… онбординг — це більше, аніж привітання нових співробітників. Та і прийняття на роботу — це щось більше, ніж просто підписання паперів. Дізнайтеся, як із самого початку створити відчуття належності до колективу та стимулювати продуктивність із перших днів роботи.

Перше враження — важливе. Вдалий старт на новій роботі зумовлює успішність інтеграції працівника в колектив, його самореалізацію в компанії та майбутню продуктивність. В опитуванні, проведеному Haufe Group, 89 % компаній, які використовують систематичний онбординг, стверджують, що він покращує або прискорює інтеграцію нових працівників у робочий процес.

Що таке онбординг

Онбординг — це процес введення нових працівників у бізнес. Під цим визначенням криється не просто перший день на роботі. Чимало компаній розуміють під ним весь період від підписання контракту до закінчення випробувального терміну.

«Онбординг в Konica Minolta триває впродовж перших шести місяців і супроводжується індивідуально розробленим планом введення в курс справ та наставництвом. Звичайно, навіть після цього співробітники відділу кадрів завжди готові поспілкуватися та відповісти на будь-які запитання».

Дженніфер Йєгер (бізнесовий партнер з управління персоналом Konica Minolta)

Цілі онбордингу співробітників:

  • Відчуття новими працівниками доброзичливого ставлення та швидка інтеграція в колектив.
  • Налагодження зв’язків та швидке знайомство зі співробітниками, включно з працівниками інших підрозділів.
  • Сприяння виправданню очікувань від роботи й колег, без надмірного або навпаки недостатнього навантаження на новачків.
  • Якомога довша робота в компанії і приємні спогади про перший робочий день та перші враження від діяльності бізнесу.

З яких етапів складається онбординг працівника

Добре структурований процес онбордингу працівника можна розділити на три етапи.
Підготовчий етап починається ще до першого робочого дня. Найчастіше люди надовго запам’ятовують саме перший день — неважливо, у школі, в університеті чи на стажуванні. Тому перший день на роботі повинен стати приємним досвідом для новачків. Особливо важливо розвіяти будь-які тривоги, які можуть виникнути в нових працівників.

«У минулому основна увага приділялася ознайомленню з основами організації. Та ми усвідомили, що багато співробітників спочатку хочуть відчути нашу корпоративну культуру, познайомитися з колективом, дізнатися про нашу продукцію. Ось чому ми реструктуризували та вдосконалили процес нашого онбордингу».

Ліна Шилліг (партнер із роботи з персоналом Konica Minolta)

Коли нові працівники приходять у компанію, починається етап орієнтації. Новачки мають знайти та зрозуміти своє місце в корпоративній структурі. Проте не менш важливо настільки органічно вписати їх у колектив, аби вони відчули, що раді їм особисто.

Завершальним етапом онбордингу є повна інтеграція в діяльність компанії. На цьому етапі нові працівники засвоюють цінності компанії.

Це дозволяє їм краще ідентифікувати себе з власною роботою на новому робочому місці, що є важливим фактором для збереження персоналу.

Підготовчий етап — створення належних умов

Для того, щоб зменшити хвилювання новачків у перший робочий день, необхідно заздалегідь виконати певні завдання з онбордингового чек-листа:

  • Нові співробітники завчасно інформуються про те, як пройде перший робочий день, а також отримують інформацію про дрес-код на робочому місці.
  • Персонал на рецепції обов’язково має бути поінформований про нових співробітників і повинен привітати їх відповідним чином. Вони також повинні знати, до якої команди належать нові працівники, і відвести їх до робочого місця.
  • Нове робоче місце має бути готовим до використання, чистим і приємним.
  • Зокрема, це стосується забезпечення всім необхідним технічним обладнанням.
  • Документація, необхідна бухгалтерії для оформлення працівника, також має бути напоготові.
  • Вітальний набір в ідеалі має містити інформацію про місію компанії, організаційну структуру та план введення в курс справ. Маленький вітальний подарунок на робочому місці також буде доречним.

Етап орієнтації — особисті зустрічі

Перші кілька тижнів на новому робочому місці — це не тільки про те, що повинен робити працівник, але і про те, як познайомити його з компанією.

  • Екскурсія компанією та світом продукції дасть новим працівникам загальне уявлення про все робоче середовище.
  • Нові співробітники мають отримати можливість особисто познайомитися із членами керівництва та всіма відділами під час онбордингу.
  • Запрошення працівників на спільний обід допоможе їм познайомитися зі своєю новою командою. Особливо важливо, щоб до цього процесу були залучені їхні безпосередні керівники.
  • Наставник слугує постійною контактною особою і може скерувати нових співробітників до будь-кого з тих колег, з ким їм може знадобитися поспілкуватися. Це допоможе їм розібратися у своїй роботі та новій предметній області.
  • Керівник, який виступає в ролі наставника, завжди набагато краще передає цілі та філософію компанії, ніж перелік правил та інструкції.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Практична порада:
У головному офісі Konica Minolta раз на місяць проводиться День знайомства для нових працівників по всій Німеччині. Це допомагає новачкам познайомитися з ключовими співробітниками, до яких їм може знадобитися звернутися, з приміщеннями, різними підрозділами організації, а також із цілями та філософією компанії. Сюди входить інформація про організаційну структуру, поєднання роботи та сім’ї, а також про можливості подальшого навчання. Виставковий зал пропонує новим працівникам можливість ознайомитися з найважливішими продуктами та процесами. Наступною частиною програми онбордингу є проведення телеконференцій на такі теми, як захист даних, комплаєнс, та безпека на робочому місці. Це гарантує, що кожен співробітник отримає однакову інформацію. Стандартизований процес означає однаковий старт для кожного співробітника.

Етап інтеграції — ототожнення з компанією

В ідеалі, випробувальний термін повинен завершитися повним задоволенням для всіх. Ви можете систематично впливати на це за допомогою заходів програми онбордингу.

  • Для покращення інтеграції важливо визначити цілі розвитку нових співробітників у рамках плану ознайомлення з роботою в компанії. Завдяки цьому вони знатимуть, чого мають прагнути. Важливо, щоб ці цілі були досяжними у визначений період, і щоб успіх був належно оцінений.
  • Тімбілдінг, тренінги та обмін знаннями всередині компанії зроблять її більш привабливою для будь-якого співробітника. HR-менеджери можуть використовувати ці методи, щоби всіляко утримувати нові таланти. Завдяки цьому вони надовго затримаються в компанії.
  • Відділ із роботи з персоналом мусить бути відкритим до запитань від нових працівників у перший же день роботи. Їхні відгуки про процес онбордингу допоможуть постійно його вдосконалювати.

«Наша порада: висловлюйте вдячність! У День знайомства всі наші новачки мають можливість поспілкуватися зі своїми новими колегами, незалежно від посади та сфери діяльності, а також завести нові важливі знайомства. Із цієї головної відправної точки вони починають свій власний шлях у Konica Minolta».

Ліна Шилліг (партнер із роботи з персоналом Konica Minolta)

Поради для вдалого початку

Хороший онбординг не обов’язково повинен коштувати бізнесу багато часу або грошей. Ви можете максимально стандартизувати цей процес. План введення в курс справ допомагає визначити всі найважливіші аспекти. Ви також можете використовувати його для визначення чітких обов’язків для всіх, хто бере участь у процесі онбордингу. Корисними є контрольні списки, що визначають усі важливі завдання. Розклад забезпечить розумну організацію тем і послідовність заходів онбордингу.

Не забувайте, що люди різні. Це стосується і того, як вони звикають до нового. Для одних це може зайняти більше часу, а для інших — менше. Процес онбордингу повинен бути настільки гнучким, щоб дозволити кожному в нього включитися.

Програмне забезпечення для онбордингу може допомогти відповідальним за управління персоналом та іншим менеджерам у процесі інтеграції нових співробітників. Деякі інструменти оснащені календарем із розкладом і нагадуваннями про процес адаптації. Інші засоби орієнтовані безпосередньо на нових співробітників і пропонують такі функції, як можливості електронного навчання. Це дозволяє працівникам підвищувати рівень своїх знань та брати активну участь у процесі онбордингу

Автоматизація онбордингу та інших HR-процесів

Ми допомагаємо HR менеджерам оптимізувати роботу департаменту: перевести рутинні процеси у цифру, налагодити комунікації та впорядкувати хаос у документах.

Вас також може зацікавити

Як організувати роботу розподіленої команди

Безпечна ефективність: керівництво для менеджера розподіленої команди. Тепер...

Нова робота
29.03.2020

Як 2020 рік вплинув на роботу співробітників Konica Minolta

Олаф Лоренц, General Manager DX Branding Division в Konica Minolta Business...

Нова робота
16.07.2021

10 порад керівнику бізнесу: як ефективно керувати інноваціями у компанії

Поради від Директора з трансформації (Director of Transformation and Partner,...

Нова робота
22.07.2022
Дайджест