Робоче місце

Як спланувати повернення до звичного ритму роботи

Війна триває, COVID теж, здається, «оголосив про припинення вогню» лиш для того, щоб вдарити з новою силою. Та прийде час, і ті організації, яким важко або неможливо на їхню думку весь час працювати віддалено чи «гібридно», повернуть працівників до «справжнього» робочого місця у своєму офісі, тільки це стане можливо. Якщо це про вас, прочитайте цей блог — підготуйтеся до цього правильно.

06.01.2023
4 хв 4 хв
Зміст
Дослідження, проведене компанією Microsoft у 2021 році, показало, що 42 % компаній планували перевести своїх працівників з офісу на повністю віддалену роботу після COVID-19, а решта 58 % респондентів будуть шукати можливість створити частково віддалену робочу силу після COVID-19. Ґрунтуючись на результатах цього дослідження, ми не бачимо жодного сценарію, який би вимагав від організації, щоб 100 % її працівників були присутні на робочому місці.

Тож як компаніям планувати своє повернення до офісу, коли, схоже, нам не потрібні там аж усі співробітники, бо дехто успішно працює і віддалено? Цілком очікувано, що гібридна модель роботи — коли частина співробітників знаходиться в офісі, а інші працюють із дому або з інших зручних віддалених місць, — посідає чільне місце в думках керівників компаній.

Згідно з опитуванням, проведеним PwC, більшість керівників очікували, що гібридне робоче місце мало набрати форми в другому кварталі 2021 року (базуючись на тогочасних прогнозах програм розгортання вакцин). Тоді ж ми побачили, як великі корпорації, зокрема Google, оголосили, про намір зосередитися на гібридних моделях роботи для своїх співробітників, за яких принаймні три дні на тиждень працівники працюватимуть на місці, а решту часу — віддалено.

Плавний перехід від повністю віддаленої роботи до її гібридної форми

Коли у 2020 році підприємства закрили свої офіси відповідно до заходів боротьби з COVID-19, чимало компаній зіткнулися з необхідністю перебудови своїх організаційних процесів через використання цифрових технологій та гнучких бізнесових моделей — задля підвищення ефективності роботи, і головне для збереження конкурентоспроможності. Такий шлях цифрової трансформації прискорив глибокі культурні та соціальні зміни, які вплинули на роботу, якою ми її знаємо. Тому для змін, що вплинуть на повсякденне, уже звичне життя працівників, потрібен поступовий адаптаційний процес.

Утім, складність тут, щоб знайти правильний баланс, який відповідатиме вашим потребам. У тому ж дослідженні PwC зазначається, що 68 % керівників вважають, що співробітники повинні бути в офісі щонайменше тричі на тиждень, аби підтримувати корпоративну культуру, тоді як 55 % опитаних працівників заявили, що вважають за краще продовжувати працювати віддалено щонайменше три дні щотижня.

Задля оптимального розв’язання проблеми відповідності потреб та бажань необхідно вже зараз подумати про те, хто з працівників конче необхідний в офісі для успішного виконання своїх обов’язків. Для цього можна врахувати такі фактори, як необхідність співпраці з іншими або швидкого обміну інформацією, а також існування окремих команд або проєктів, яким корисніше проводити особисті зустрічі.

Безпечна безпроблемна віддалена робота

Працівники в офісі — вони тут, під боком, звикають до старого доброго офісу. Що стосується тих, хто продовжить працювати віддалено, є кілька важливих моментів, на які слід звернути увагу. Наприклад, організація безпечного робочого середовища. Хочеться вірити, що приєднання до захищеної VPN досить для того, щоб залишатися захищеним під час роботи поза корпоративною мережею, але насправді окрім цього існує кілька шарів, які разом з VPN формують загальну систему безпеки. Застосовуючи правильний підхід до безпеки, ви будете впевнені, що ваш бізнес може працювати безперебійно, де б не були ваші співробітники. Наш всебічний підхід до ІТ-безпеки розроблений для забезпечення тих шарів захисту, які необхідні для убезпечення вашого бізнесу та співробітників від зловмисних атак.

А ще не забувайте про свої технологічні потреби. Навіть якщо ІТ персонал не зможе постійно перебувати з вами поруч, ви все одно матимете надійне віддалене робоче середовище, яке забезпечить належну продуктивність.

А ще ми знаємо, наскільки співробітникам бракує можливості зручно друкувати документи, перебуваючи поза офісом. На відміну від класичних ПК, друк зі смартфонів або планшетів не завжди зручний і можливий. Завдяки нашим хмарним рішенням для друку ваші співробітники можуть друкувати з будь-якого місця та з будь-якого пристрою. Через захищене інтернет-з’єднання дані для друку спершу потрапляють із вашого пристрою, наприклад, смартфону, до хмари. Завдання в хмарі «слідує» за вами до обраного вами принтера так довго, доки вам це потрібно. Опинившись біля принтера, ви можете роздрукувати свої документи — звичайно, тільки після успішної автентифікації, наприклад, за допомогою картки або PIN-коду. Завдяки цьому ваші роздруківки не потраплять до небажаних рук.

Розумно організоване робоче місце

Врешті-решт, світ праці зазнає разючих змін, і переосмислене гібридне робоче місце зробить революцію: ми зможемо досягти більшого, якщо працюватимемо разом так, щоб кожен із нас був більш продуктивним і творчим у свій власний, унікальний спосіб. Konica Minolta прагне надати вашим співробітникам усі необхідні інструменти для модернізації способів роботи та розкриття їхнього більшого потенціалу.

Більше про це на www.konicaminolta.ua/uk-ua/intelligent-connected-workplace

Оригінальна публікація наших американських колег

Вас також може зацікавити

Як Microsoft 365 допоможе розширити можливості керування корпоративним контентом

Швидкий та безперешкодний доступ до інформації часто є проблемою для...

Робоче місце
28.04.2022

Модернізація мобільного робочого простору: цифрове робоче місце

COVID-19 ледь не миттєво перевернув із ніг на голову звичне робоче життя...

Робоче місце
20.02.2023

Дистанційна підтримка: інструменти для екстреної допомоги

Збої в роботі IT-систем нерідко призводять до зупинки діяльності бізнесу. Щоб...

Робоче місце
16.01.2023
Дайджест