Нова робота

“Людям зручно отримувати сповіщення на пошту до тих пір, доки листи туди надходять" — Сергій Мовчан про досвід впровадження Microsoft 365

Konica Minolta Ukraine вперше з початку повномасштабного вторгнення провела офлайновий захід, де зібрала ІТ менеджерів українських компаній, як от Галнафтогаз, Агросем, Львівхолод, Альтерра Груп, Кормотех, Галичина, Волинська Птахофабрика, мережа аптек «Подорожник» тощо. У блозі ділимося тезами Сергія Мовчана, директора із цифрової трансформації компанії Львівхолод, за виступом на заході.

21.08.2023
5 хв 5 хв
Зміст
Розбираємо ключові тези зовнішнього директора із цифрової трансформації компанії Львівхолод, Сергія Мовчана. Нині у Львівхолод, а раніше в компанії Укролія, пан Сергій розробляв та керував реалізацією стратегії цифрової трансформації, впроваджуючи комплексні проєкти задля вирішення задач, що стоять перед бізнесом.

Стратегічність впровадження систем 

ІТ-сервіси повинні адаптуватися до бізнесової стратегії. Починається все з аудиту ІТ сервісів і функцій, аналізу стратегії та процесів, щоб впроваджувати лише ті інструменти, які справді підходять для розв'язання завдань бізнесу. Підбір і впровадження навіть найпопулярніших інструментів без розуміння амбіцій і задач бізнесу не мають сенсу. 

 

Баланс між стратегічними та оперативними проєктами 

Цифрова трансформація лякає невизначеністю своїх термінів: зміна процесів, впровадження бізнесових систем, навчання персоналу, розгортання рішень, тестування інфраструктури і т.д. Результат незрозумілий і десь далеко в кінці довгого шляху. Пропонований мною підхід до розробки стратегії містить два типи проєктів: стратегічні та оперативні. Оперативні проєкти забезпечують швидкий результат, а стратегічні — це марафон з горизонтом досягнення цілі від півроку-рік. Так бізнес бачить покращення в реальному часі, що додає йому віри в правильність вибраного шляху. 

Єдина платформа взаємодії 

Viber, Telegram, наземний поштовий сервер і Бітрікс, на якому відтворені чи не всі забаганки маркетингу та юристів — від корпоративного сайту до процесів погодження — типовий комунікаційний мікст української компанії, який можна замінити застосунками Microsoft 365. Гармонізація комунікацій згенерує доданої вартості бізнесу у вигляді збільшення продуктивності. 

 

Залучення колег 

Важливо залучати користувачів до автоматизації процесів, дозволяючи їм самостійно побачити, як нові інструменти можуть оптимізувати рутинні дії. Такий підхід дає змогу зробити впровадження успішним і покращити залученість співробітників. Якщо в компанії проактивна функція HCM/HR – скористайтесь їх допомогою у ролі амбасадорів під час впровадження. 

 

Впровадження як набір кейсів, не "коробка" з інструментами 

Впровадження Microsoft 365 не закінчується придбанням ліцензій. Мало надати інструменти, варто навчити з ними працювати. Надавайте користувачам конкретні кейси для використання платформи. Як приклади таких зовсім простих або складніших кейсів: 

  • Точкові задачі перенесли в планер, для роботи в над проєктами — створюємо дошки в Microsoft Lists. 

  • Відмова від використання корпоративної пошти для внутрішніх комунікацій. Розсилка файлу у вкладенні до листа при внутрішніх корпоративних комунікаціях — моветон. Інформаційні повідомлення мають бути та порталі або у загальному каналі в Teams, дискусії — в чатах, а файли для загального використання — на SharePoint. Ваші працівники читають повідомлення в пошті до тих пір, доки сповіщення туди приходять.  

  • Microsoft List для побудови базового хелпдеску, де окрім сотень заявок в ІТ є і господарські, і маркетингові, і запити до юристів. Функціонал дає змогу налаштувати дошки та списки з задачами під потреби будь-якого виконавця, розробити стандартизовані форми для ініціаторів й звіти для менеджменту. Все це забезпечує швидкий старт проєкту. 

  • Процес зміни асортименту. Раніше процеси були побудовані на рівні обміну файлами в пошті чи месенджері. З допомогою PowerAutomate, Sharepoint List, Document Library ми надали можливість працівникам структурувати інформацію від постачальників, прогнозувати результати змін асортименту, а через визначений час і аналізувати. 

  • Комунікації з підрядниками в тімсі. В створену команду в Teams запрошуємо  підрядника. Там і робота з файлами, і вся спільна комунікація.  

 

Систематизація підходу до щоденних процесів 

Завдяки структурі Microsoft Teams, співробітники починають думати більш системно, в парадигмі процесів і параметризованих списків, не обмежуючись електронними листами чи таблицями в Excel.

Завдяки структурі Microsoft Teams, співробітники починають думати більш системно, в парадигмі процесів і параметризованих списків, не обмежуючись електронними листами чи таблицями в Excel.

Сергій Мовчан, зовнішній директор із цифрової трансформації компанії Львівхолод

Зрозуміло, що впровадження Microsoft 365 може бути успішним, якщо враховувати потреби бізнесу та залучати співробітників до процесу. Нові інструменти не тільки оптимізують робочі процеси, але і роблять комунікацію більш ефективною, а це може значно вплинути на продуктивність компанії. 
Вас також може зацікавити

Чому Teams – це база, основа, ґрунт віртуального офісу

Антон Блошенко, експерт з розумно організованого робочого місця, детально...

Нова робота
14.03.2023

Що потрібно знати про Microsoft Power Platform та як самостійно автоматизувати процес на прикладі Trello

Віка, спеціалістка з маркетингових комунікацій Konica Minolta Ukraine...

Нова робота
20.03.2023

Трансформуйте внутрішні комунікації з Microsoft 365

З цифровізацією та набуттям популярності сучасної гібридної роботи...

Нова робота
16.01.2024
Дайджест