Нова робота

Що потрібно знати про Microsoft Power Platform та як самостійно автоматизувати процес на прикладі Trello

Віка, спеціалістка з маркетингових комунікацій Konica Minolta Ukraine, поговорила з Миколою Сальниковим, експертом з автоматизації процесів. Разом розібралися що таке Microsoft Power Platform, чим відрізняються Power Automate, Power Apps і Power BI та як налаштувати простий автоматизований процес власноруч.

20.03.2023
4 хв 4 хв
Ключові слова
Зміст
Microsoft Power Platform – хмарна lowcode платформа, що надає користувачам можливість розробляти, впроваджувати та керувати застосунками й рішеннями для підприємств.

Про lowcode платформу Microsoft Power Platform

З Power Platform можна швидко та без знання коду створювати корпоративні застосунки, а отже зосередитися на розв'язанні бізнесових завдань.
Microsoft Power Platform складається з п'яти продуктів, кожен з яких відповідає за певні завдання:

  • Power Apps. Дає змогу керувати інтерфейсами та візуальною складовою створених процесів.

  • Power Automate. Інструмент для створення всієї логіки процесу, побудови звʼязків між подіями та відповідальними.

  • Power BI. Продукт для аналітики та звітності, що дає змогу користувачам створювати потужні аналітичні звіти та візуалізувати дані. Завдяки цьому користувачі можуть швидко та ефективно аналізувати великі обсяги даних.

  • Power Virtual Agents. Це чатбот в інтерфейсі Microsoft Teams, який можна повністю персоналізувати під потреби компанії, як для внутрішнього користування, так і для зовнішнього.

  • Power Pages. Інструмент для швидкого створення вебсторінок чи порталів для різних бізнес-цілей без необхідності програмування.

Інтерфейс доволі простий та інтуїтивно зрозумілий для користувачів з будь-яким рівнем технічної підготовки. Наприклад, для маркетолога.

Віка Савицька, cпеціалістка з маркетингових комунікацій Konica Minolta Ukraine

Автоматизація в Power Automate

Користувачі з підпискою Microsoft 365 отримують доступ до готових шаблонів для автоматизації в Power Automate. Будь-який з цих процесів можна налаштувати без допомоги ІТ-фахівців.

Power Platform інтегрується з іншими продуктами Microsoft, як-от Microsoft 365, Dynamics 365 та Azure. Але окрім цього платформа працює і зі сторонніми інструментами, як-от Dropbox, Google Tasks, Slack, Trello та багато інших.

Це дає змогу користувачам створити потужні застосунки, які використовують дані та функціональність з різних джерел.

Серед попередньо налаштованих процесів, готових до використання – автоматична обробка електронних листів через Microsoft Outlook, автоматизація збору, аналізу та оновлення даних, автоматичне створення документів та виконання операцій з ними тощо.

Щоби налаштувати будь-який з них у декілька клаців потрібно зайти у застосунок Power Automate та обрати “створити”. Безпосередньо  в інтерфейсі Тімсу процеси відсортовані за категоріями: збір даних, електронна пошта, продуктивність, віддалена робота, соціальні мережі тощо.


В інтерфейсі Power Automate також вбудований пошук, щоби швидко знайти необхідний процес.

Приклад автоматизації. Створення карточок в Trello

Спробуймо налаштувати автоматизований процес для Microsoft та Trello – якщо користувач пише TODO у чат, на дошці буде автоматично створюватися картка.


1. Для початку потрібно увійти в обидва облікові записи та надати М365 доступ до сторонньої платформи.

2. Обрати команду та канал в Microsoft й дошку та дію в Трелло. Натиснути “створити цикл”.



Тож, простий процес вдалося створити всього за декілька хвилин у дві дії – тепер карточки в Трелло будуть створюватися автоматично, достатньо лише під час зустрічі написати команду в чат.

Побудова складних процесів

Звісно Microsoft Power Platform – не лише про звичайні попередньо налаштовані автоматизації. Окрім наявних шаблонів платформа дає змогу побудувати власний процес будь-якої складності та логіку дії з нуля.

Наприклад, завдяки Тімс та Power Platform можна автоматизувати процеси рекрутингу: створення заявки та її погодження, публікації на job порталах, які інтегруються по API, збереження резюме в єдиному архіві, погодження та створення оферу. Автоматизація рекрутингу – лише один з прикладів. Корпорації будують з допомогою платформи систему керування документообігом та даними, автоматизують погодження та маркетингові завдання тощо.

Важливо

Микола Сальников

Лише базові процеси можна налаштувати самостійно, за персоналізованим та складним застосунком можна звернутися до нас ;)

Звʼязатися можна тут

Наприклад, компанії ALFA Smart Agro, українському виробнику засобів захисту рослин і мікродобрив, ми вже впровадили процес керування первинними документами: оцифрування документів, відстежування їхнього статусу, погодження на базі Power Platform. Співробітники компанії бачать статус документа, який був відправлений на погодження, всередині застосунку  — без потреби нагадування колегам. Також автоматизація цього процесу допомагає не загубити первинні документи, адже за потребою його можна знайти за ключовими словами/ЄДРПОУ/тощо та побачити, на якому етапі він зараз знаходиться.

Ми в Konica Minolta Ukraine постійно працюємо над удосконаленням знань, щоби використовувати свої знання та досвід для покращення роботи наших клієнтів.



 
Вас також може зацікавити

Чому Teams – це база, основа, ґрунт віртуального офісу

Антон Блошенко, експерт з розумно організованого робочого місця, детально...

Нова робота
14.03.2023

Трансформуйте внутрішні комунікації з Microsoft 365

З цифровізацією та набуттям популярності сучасної гібридної роботи...

Нова робота
16.01.2024

У що інвестують компанії під час війни — про внутрішні системи та роботу в нових умовах

Євген Постольник, директор департаменту ІТ рішень Konica Minolta Ukraine...

Нова робота
13.06.2023
Дайджест