Інструменти

Які процеси у вашій компанії зламано, але ви про це не здогадуєтеся

Компанія Nintex, партнер Konica Minolta, розробник та провайдер повнофункціональної платформи для керування процесами й автоматизацією ​​Nintex Process Platform, провела дослідження стану бізнесових процесів, опитавши співробітників різних компаній у всьому світі. Ціль опитування — визначити найнеефективніші, недієві, найбільш «зламані» процеси у світі.

27.12.2021
5 хв 5 хв
Зміст
У багатьох компаніях розуміють, що їхні робочі процеси не завадило б трохи полагодити. Зі зростанням кількості віддалених працівників (та тих, хто працює в змішаному режимі), стала життєво необхідною модернізація IT-систем, покращення бізнесових процесів і подолання бар’єрів на шляху до кращої продуктивності. Та визначити і знайти саме ті процеси, що потребують пильної уваги — це вже складніша справа. Тож ознайомившись зі світовими тенденціями, ви зможете скласти уявлення, з чого ж розпочати пошук.

Оригінальна публікація. Переклад та адаптація Konica Minolta Ukraine.

Дієві процеси — це важливо для ваших співробітників

Найбільш важливий висновок дослідження: процеси, що не діють, деморалізують працівників. Нещасні співробітники ніколи не будуть настільки продуктивні, як щасливі, і з ростом їхньої невдоволеності частіше прагнутимуть зміни роботи. Дослідження показало, що компаніям часто не вдається втримати спеціалістів саме через недієві процеси:
25–30 % респондентів уже почали шукати нову роботу.

90 % цих людей повідомили, що на їхнє рішення вплинули «зламані» процеси в компанії.
Понад половина опитаних розглянули б зміну роботи, якби в новій компанії було більше автоматизованих процесів.


10 найбільш зламаних процесів

Пандемія COVID-19 створила «ідеальний шторм» для компаній у всьому світі. Ті, хто вчасно інвестував у цифровізацію процесів, змогли краще упоратися з наслідками цієї справжньої катастрофи. Тим, хто покладався на старі «перевірені» процеси, виявилося набагато важче витримати вал труднощів. Раптова необхідність підтримання віддаленої та територіально розпорошеної робочої сили стала справжнім стрес-тестом наявної IT-інфраструктури.

Можливо це вас і не здивує, що у звіті Nintex про дослідження 2021 року найбільш порушеними виявилися процеси департаментів IT, HR та інші пов’язані з пандемією, як от запити на роботу з дому:
 1. Адміністративні процеси з роботи з персоналом
 2. Оформлення співробітників на роботу
 3. Процеси, пов’язані з роботою з дому та відповідні запити
 4. Процеси, пов’язані із перевіркою здоров’я співробітників взагалі, й із COVID-19 зокрема
 5. Процеси укладання контрактів
 6. Процеси обслуговування чи підтримання клієнтів, замовників, пацієнтів тощо
 7. Процеси керування виробничими та товарними запасами
 8. Фінансові й бухгалтерські процеси
 9. Процеси, пов’язані з комплаєнсом та правовим регулюванням
 10. Процеси ознайомлення, представлення чи уведення в курс справи клієнтів, замовників, пацієнтів тощо
Що ж респонденти говорили про ті відділи, що найбільше «проштрафилися»?


IT й HR-и під вогнем критики

Найбільш винуваті в «зламаних» процесах, на думку респондентів, «айтівці». Це може бути пов’язано із неймовірним навантаженням, під яким опинилися відділи IT під час пандемії. Одначе, аж 77 % опитаних заявили, що саме IT перешкоджає удосконаленню процесів. А 73 % зазначили, що IT стоїть на заваді ефективної автоматизації завдань та процесів. Почасти, це пов’язано з браком відповідних інструментів і навчання команд бізнесових підрозділів, щоби вони могли керувати власними проєктами цифрової трансформації.

Відділи кадрів також потрапили під шквал критики. 41 % респондентів назвали найбільш недієвими процеси пов’язані з роботою з персоналом, як от погодження відпусток, підвищення зарплатні тощо.
 

Що компанії вже роблять із цими проблемами

Але є й гарні тенденції, особливо коли йдеться про США, де значна частина респондентів вірить у прагнення власної компанії до покращення бізнесових процесів.
 • 43 % всіх опитаних уважають, що їхні організації заохочують співробітників робити внесок у вдосконалення бізнесових та робочих процесів
 • 37 % респондентів сказали, що в їхніх організаціях є конкретні ініціативи з цифровізації «паперових», рутинних чи цілком ручних процесів.
Однак, це лиш початок шляху. 65 % заявили, що їхня компанія не надає потрібні інструменти для автоматизації роботи. А 77 % сказали, що не можуть самостійно покращити бізнесові процеси через залежність від відділу IT.
 

Як полагодити неробочі процеси в компанії

Організації всього світу роблять кроки до покращення бізнесових процесів, але є важливі ділянки бізнесу, де зламані процеси залишаються звичним явищем. Хоч усе більше компаній стає на шлях ефективнішого керування, автоматизації й оптимізації процесів, є вагомі свідчення, що IT залишається бар’єром для звичайних співробітників, які прагнуть цифрових змін.

Konica Minolta Ukraine у партнерстві з Nintex надає увесь спектр рішень для автоматизації — від роботизації процесів (RPA) до автоматизації генерації документів тощо. Завдяки функціональності low-code платформи, що майже не вимагає програмування, звичайні співробітники без знань у сфері IT можуть автоматизувати потрібні процеси, й у такий спосіб ініціювати проєкти цифрової трансформації.
Вас також може зацікавити

Як M-Files допомагає HR-спеціалістам в нову еру віддаленої роботи

Пандемія COVID-19, що триває нині, створила нові проблеми для всіх — HR...

Інструменти
20.09.2021

4 переваги, які змусять вас впровадити систему для управління документами

Керівники бізнесу мають усвідомити, що застарілі рішення для управління...

Інструменти
24.09.2021

Як автоматизувати рутину бухгалтера з системою управління документами

Якби ви складали список речей, які критично важливі для дотримання вимог...

Інструменти
04.10.2021
Дайджест