Оригінальна публікація. Переклад та адаптація Konica Minolta Ukraine.
Дієві процеси — це важливо для ваших співробітників
Найбільш важливий висновок дослідження: процеси, що не діють, деморалізують працівників. Нещасні співробітники ніколи не будуть настільки продуктивні, як щасливі, і з ростом їхньої невдоволеності частіше прагнутимуть зміни роботи. Дослідження показало, що компаніям часто не вдається втримати спеціалістів саме через недієві процеси:
25–30 % респондентів уже почали шукати нову роботу.
90 % цих людей повідомили, що на їхнє рішення вплинули «зламані» процеси в компанії.
Понад половина опитаних розглянули б зміну роботи, якби в новій компанії було більше автоматизованих процесів.
10 найбільш зламаних процесів
Пандемія COVID-19 створила «ідеальний шторм» для компаній у всьому світі. Ті, хто вчасно інвестував у цифровізацію процесів, змогли краще упоратися з наслідками цієї справжньої катастрофи. Тим, хто покладався на старі «перевірені» процеси, виявилося набагато важче витримати вал труднощів. Раптова необхідність підтримання віддаленої та територіально розпорошеної робочої сили стала справжнім стрес-тестом наявної IT-інфраструктури.
Можливо це вас і не здивує, що у звіті Nintex про дослідження 2021 року найбільш порушеними виявилися процеси департаментів IT, HR та інші пов’язані з пандемією, як от запити на роботу з дому:
- Адміністративні процеси з роботи з персоналом
- Оформлення співробітників на роботу
- Процеси, пов’язані з роботою з дому та відповідні запити
- Процеси, пов’язані із перевіркою здоров’я співробітників взагалі, й із COVID-19 зокрема
- Процеси укладання контрактів
- Процеси обслуговування чи підтримання клієнтів, замовників, пацієнтів тощо
- Процеси керування виробничими та товарними запасами
- Фінансові й бухгалтерські процеси
- Процеси, пов’язані з комплаєнсом та правовим регулюванням
- Процеси ознайомлення, представлення чи уведення в курс справи клієнтів, замовників, пацієнтів тощо
Що ж респонденти говорили про ті відділи, що найбільше «проштрафилися»?
IT й HR-и під вогнем критики
Найбільш винуваті в «зламаних» процесах, на думку респондентів, «айтівці». Це може бути пов’язано із неймовірним навантаженням, під яким опинилися відділи IT під час пандемії. Одначе, аж 77 % опитаних заявили, що саме IT перешкоджає удосконаленню процесів. А 73 % зазначили, що IT стоїть на заваді ефективної автоматизації завдань та процесів. Почасти, це пов’язано з браком відповідних інструментів і навчання команд бізнесових підрозділів, щоби вони могли керувати власними проєктами цифрової трансформації.
Відділи кадрів також потрапили під шквал критики. 41 % респондентів назвали найбільш недієвими процеси пов’язані з роботою з персоналом, як от погодження відпусток, підвищення зарплатні тощо.
Що компанії вже роблять із цими проблемами
Але є й гарні тенденції, особливо коли йдеться про США, де значна частина респондентів вірить у прагнення власної компанії до покращення бізнесових процесів.
- 43 % всіх опитаних уважають, що їхні організації заохочують співробітників робити внесок у вдосконалення бізнесових та робочих процесів
- 37 % респондентів сказали, що в їхніх організаціях є конкретні ініціативи з цифровізації «паперових», рутинних чи цілком ручних процесів.
Однак, це лиш початок шляху. 65 % заявили, що їхня компанія не надає потрібні інструменти для автоматизації роботи. А 77 % сказали, що не можуть самостійно покращити бізнесові процеси через залежність від відділу IT.
Як полагодити неробочі процеси в компанії
Організації всього світу роблять кроки до покращення бізнесових процесів, але є важливі ділянки бізнесу, де зламані процеси залишаються звичним явищем. Хоч усе більше компаній стає на шлях ефективнішого керування, автоматизації й оптимізації процесів, є вагомі свідчення, що IT залишається бар’єром для звичайних співробітників, які прагнуть цифрових змін.
Konica Minolta Ukraine у партнерстві з
Nintex надає увесь спектр рішень для автоматизації — від
роботизації процесів (RPA) до
автоматизації генерації документів тощо. Завдяки функціональності low-code платформи, що майже не вимагає програмування, звичайні співробітники без знань у сфері IT можуть автоматизувати потрібні процеси, й у такий спосіб ініціювати проєкти цифрової трансформації.