Хмара

IaaS: почніть новий етап цифровізації з «інфраструктурою як послуга»

Дедалі складніші бізнесові процеси вимагають потужної та стабільної ІТ-інфраструктури. IaaS можна розглядати як основний рівень у хмарних сервісах. Ось чому необхідно перейти на цю модель.

03.06.2022
6 хв 6 хв
Зміст
Керування власною ІТ-інфраструктурою вимагають багато часу, грошей, кваліфікованих спеціалістів. Якщо ви добре плануєте та вмієте рахувати копійку, розгляньте перехід на модель обслуговування IaaS («інфраструктура як послуга», Infrastructure as a service). Зупинимося на основних перевагах такої моделі для вашої компанії.

 

Що таке модель IaaS: поєднання захищеної інфраструктури та хмари

«Інфраструктура як послуга» (далі також IaaS) — за цією моделлю компанії можуть керувати своєю IT інфраструктурою без зайвих зусиль з використанням сторонніх сервісів та доповнювати її на вимогу, замість того, щоби робити капітальні інвестиції в інфраструктуру. Рішення IaaS масштабовані та пропонують бізнесу більшу гнучкість, ніж можуть стаціонарні рішення.

Користувачу IaaS не потрібно фізичною керувати інфраструктурою — основна інфраструктура розташована у хмарі, проте він контролює операційні системи, системи збереження, встановлені програми та, можливо, має обмежений контроль над деякими мережевими компонентами (наприклад, мережевими екранами вузлів).

Всього існує три основні моделі хмарних обчислень:

  1. Інфраструктура як послуга, IaaS (про неї і йдеться)
  2. Платформа як послуга, PaaS (Platform as a service). 
  3. Програмне забезпечення як послуга, SaaS (Software as a service).


 

Як IaaS може вивільнити ресурси компанії

З початком повномасштабної війни рф проти України, для компанії по всій країні стало зрозуміло:  надійне зберігання даних у власних центрах обробки дуже проблематичне. Керування фізичними серверами забирає забагато ресурсів компанії, особливо коштів на обладнання та залучення співробітників.

Konica Minolta впроваджує комплексні хмарні рішення, які розробляються під потреби конкретної компанії. У поєднанні різних апаратних та програмних засобів, а також інфраструктурних рішень вони надають гнучкі способи розв'язання нагальних проблем компаній.
 

«Завдяки нашим хмарним послугам ми впроваджуємо нашим клієнтам саме ті IaaS-рішення, які їм потрібні. Найголовніше, ми разом розробляємо модель оплати, щоби вони платили лише за ті послуги та ресурси, які їм справді потрібні та використовуються».

Євген Постольник, керівник департаменту IT рішень Konica Minolta Ukraine

Чому варто перейти на модель IaaS

Виділімо три основні причини, які спонукають різні компанії віддавати керування IT-інфраструктурою на аутсорсинг з використанням рішень IaaS:

  • Надійність. Підприємствам стає складно відповідати вимогам сучасних ІТ та пов'язаної з цим відповідальності у плані фінансів та ресурсів, тому вони шукають надійного постачальника IaaS.
  • Безпека. «Інфраструктура як послуга» є запорукою безпеки у всьому. Стабільна інфраструктура та відповідність усім стандартам та рівням безпеки — йдеться про антивіруси, управління резервним копіюванням та оновленнями, чи про моніторинг безпеки.
  • Економія. Завдяки хмарним обчисленням та спеціалізованим послугам IaaS, підприємства оптимізують витрати, оплачуючи тільки те програмне забезпечення, послуги та ресурси хмарної інфраструктури, які їм справді необхідні.


Кому підходить модель IaaS

Послуги IaaS актуальні як для стартапів та невеликих компаній, так і для великого бізнесу. Хмарні послуги — альтернатива купівлі обладнання та створенню локальної інфраструктури. Зі зростанням потреб, компаніям доводиться впроваджувати нові послуги та застосунки, в чому допомагає гнучкість хмарних послуг. Простими словами: перехід на IaaS заощаджує час та гроші.

Найбільш відомі приклади IaaS:
  • Amazon Web Services (AWS)
  • Cisco Metacloud
  • Microsoft Azure
  • Google Compute Engine (GCE)


Чому саме «інфраструктура як послуга» є актуальною моделлю для вашого бізнесу

Модель IaaS пропонує різні можливості, такі як рішення на базі локальних граничних серверів, переведення даних у хмару чи гібридні хмарні рішення, що поєднує в собі як граничні, так і хмарні обчислення за допомогою віртуалізації. Крім того, Konica Minolta пропонує рішення для підвищення продуктивності системи та збільшення місткості зберігання даних, що дозволяє значно зменшити навантаження на штатні команди.

Під час війни важливо захистити компанію від втрати даних, наслідків кібератак та загроз, що несе зараження комп'ютерними вірусами та в результаті дії іншого шкідливого програмного забезпечення. Щоби убезпечити діяльність підприємства, ми пропонуємо компаніям рішення для резервного копіювання та аварійного відновлення даних.

Перед початком переведення бізнесових процесів у хмару, експерти Konica Minolta проводять глибинний аналіз, щоби створити оптимальний план переходу.

Konica Minolta є глобальним партнером компанії Microsoft, тому для впровадження та створення рішення ми надаємо перевагу хмарній платформі Microsoft Azure. 

Безпека хмарних даних також відіграє центральну роль. Усі центри обробки даних Konica Minolta розташовані в Європі, тому відповідають Загальному регламенту ЄС із захисту даних (GDPR).

Подбаємо про ваші дані з хмарою Azure

Робота більше не залежить від фізичного розташування. А повномасштабне вторгнення рф в Україну довело: розраховувати лише на фізичні сервери ще й небезпечно. Для резервного копіювання та аварійного відновлення пошкоджених чи втрачених даних ми впроваджуємо комплексні рішення на хмарній платформі Microsoft Azure ☁️

Безпечна інфраструктура у LOWA

На прикладі виробника спортивного взуття LOWA ми описали, як Konica Minolta допомогла компанії перейти на IaaS модель для зберігання даних і забезпечення відмовостійкості серверів. Ба більше, питання слідування цілям сталого розвитку (ЦСР) для компанії є серед пріоритетів. Тому було важливо розробити та впровадити таку концепцію оновлення інфраструктури зберігання даних та серверів, яка б відповідала обраним цілям сталого розвитку.

Після п’яти років використання власного ІТ середовища в штаб-квартирі LOWA в Єтцендорфі, поблизу Мюнхена, в компанії наважилися на серйозні зміни. Потрібні були дзеркальні сховища та серверні системи, які повинні були розміщуватися на різних локаціях, щоби гарантувати автоматичне безперебійне відновлення роботи застосунків у разі збою операційної системи чи пожежі. Однією з основних цілей було мінімізувати можливі простої. Разом з тим мали бути запущені й нові проєкти. Тому для компанії було важливо збільшити місткість зберігання сховища та підвищити продуктивність.

Вас також може зацікавити

Дев’ять причин перейти на друк із хмари

Не сумніваємося, ви знаєте про друк із хмари, але, можливо, не розумієте...

Хмара
16.07.2021

Немає нічого неможливого: переваги та недоліки переходу в хмару

Хмара — це майбутнє та крок вперед для кожного. Проте багато компаній досі не...

Хмара
21.07.2021

Перехід у хмару. 5 кроків до успішного впровадження

Компанії, що відкладають перенесення робочих процесів у хмару, втрачають...

Хмара
09.07.2021
Дайджест