Бізнес

"Сьогодні кожен працівник може розробляти власні бізнес-застосунки", — Сергій Іващенко, Konica Minolta

Konica Minolta має близько 2 мільйонів клієнтів по всьому світу. Рішення компанії розробляються в 5 R&D центрах. Ми вже інвестували 613 мільярдів євро в новітні розробки та зареєстрували близько 22 тисяч патентів. Але в ритейлі є така інновація, яку, на жаль, розробили не ми.

16.07.2021
6 хв 6 хв
Зміст
"Я побачив таку штуку у супермаркеті, але вона швидко від мене втекла. Це був напрочуд простий предмет, але мене вразила його функціональність і доречність. Вважаю цього козлика просто проривною технологією в ритейлі. Але як завжди, найголовніше знаходиться всередині: коліщатко-важіль надає статичному козлику руху і перетворює його на проривного козла", — розпочав свій виступ архітектор рішень Konica Minolta Ukraine, Сергій Іващенко.

Ми зібрали 17 ключових меседжів із доповіді Сергія під час найбільшої зустрічі ритейлу країни RAU EXPO – 2021, що відбулася 16-17 червня 2021 року в НСК "Олімпійський".

  1. Десятки українських компаній зі сфери ритейлу вже є клієнтами Konica Minolta. Ритейлери, без перебільшення, новатори. Вони найшвидше адаптують сучасні технології до своїх потреб, а також для покращення користувацького досвіду своїх клієнтів. В Konica Minolta знають як влаштована робота бек-офісів у цій галузі та можуть на пальцях перерахувати проблеми, з якими стикаються компанії під час цифрових трансформацій.
  2. Суттєві трансформації починаються з мобільності. Якщо під час першого локдауну всі купували туалетний папір, під час другого — попит зашкалював у лептопів. За місяць було продано річну норму. Але лептоп та Wi-Fi під час віддаленої роботи не робили людей ефективними — маленького нерухомого козлика на стрімкого козла перетворює саме адаптація операційки до мобільності працівників.
  3. Дійсно мобільне робоче місце має бути органічно підлаштованим до бізнес-процесів компанії. Працівникам потрібен безпечний та безперебійний доступ звідусіль до всіх даних та систем, навіть якщо ті розміщені на локальних серверах. Ідеальне робоче місце — конвергентне, а системи нативно інтегровані між собою: від CRM та HRM до ERP та EMS. Ба більше, процеси мають бути наскрізними — починатися в одній системі, а закінчуватися в іншій. Мобільне робоче місце має бути озброєне цифровою аналітикою.
  4. Роботизація роботи бек-офісу дозволяє позбутися рутини у внутрішніх процесах. Повторювані дії з папірцями демотивують працівників, витрачають час та гроші компанії. Штучний інтелект допоможе налаштувати інтелектуальні сповіщення про події в рамках робочого процесу та контроль проміжних результатів.
  5. Переважно вся ІТ інфраструктура має бути у хмарі, адже вона легка для масштабування. Локдаун розклав по поличках всі переваги хмарних рішень.
  6. Більшість компаній купують ліцензії Microsoft 365 і вважають це переходом на цифрове робоче місце. Так, це чудові засоби для роботи, але без автоматизованих та пов’язаних бізнес-процесів компанія все ще без коліщат.
  7. За останній рік спеціалісти із різних галузей створили таку ж кількість програмних застосунків, як і за 40 попередніх років загалом. Сьогодні чи не кожен працівник може розробляти власні бізнес-застосунки. Для цього не потрібно знати спеціалізовані мови програмування – варто лише навчитися переміщати прямокутнички в графічному інтерфейсі та логічно поєднувати їх між собою. Набагато важливіше розумітися на бізнесі і задачах, все інше — справа техніки. Такі інструменти для автоматизації присутні в банальному Microsoft 365: вони відомі під назвою Power Platform, яка поєднує Power BI, Power Apps та Power Automate. Power Automate — це візуальний інтерфейс для автоматизації бізнес-процесів, який дозволяє поєднати людей, системи та робоче середовище.
  8. Впровадження мобільного робочого місця починається з аудиту: аналізу інфраструктури та бізнес-процесів. Не можна починати абстрактно, а впровадити відразу все — нереально.
  9. Перед початком трансформацій варто зібрати команду амбасадорів, які будуть демонструвати своїм прикладом зручність і важливість використання нових технологій. На них відшліфовуємо всі сценарії, які заплановані. Це спеціалісти із різних департаментів, які стануть так званою першою лінією підтримки. Після повномасштабного впровадження до них звертатимуться за допомогою інші. Лише після тестів можна масштабувати проєкт на всіх користувачів.
  10. Не забувайте відключити стару систему перед запуском нової. Якщо ви залишите функції, що дублюються, вважайте, що ваш перехід провалено — людям зручніше ходити звичним шляхом.
  11. Не плутайте електронний документообіг з документообміном. Якщо ми зберемо 5 людей з однієї компанії, у кожного з них буде абсолютно різне бачення щодо визначення документообігу. Документообіг — це внутрішній процес: створення документів, їхнє погодження та підписання, обробка та зберігання. Зовнішній документообіг, або документообмін — це лише обмін документами задля їхнього підписання контрагентами.
  12. Немає різниці якими документами ви користуєтеся — електронними чи паперовими. Зберігати їх згідно з законодавством потрібно однаково.
  13. Ритейл — це майже завжди тисячі людей у штаті. Це сотні відпусток і відряджень на місяць, для оформлення яких потрібно створити, погодити та підписати кілька сотень папірців. Без перебільшення, більшість компаній досі тримають цей, здавалося б, несуттєвий процес в аналоговому вигляді. Але його цифровізація у поєднанні з електронним цифровим підписом працівника, значно спрощує життя людей, бухгалтерії та HR-департаменту.
  14. Погодження будь-якої заявки в компанії може відбуватися в Microsoft Teams, у SharePoint або на вебпорталі — немає конкретної системи, яка автоматизує такі речі, все обирається та налаштовується відповідно до інфраструктури й процесів кожної конкретної компанії. За попередньо заданою логікою до заявки можуть застосовуватися правила та ліміти з облікової системи. Система здатна автоматично генерувати накази, які підписуються кваліфікованим електронним підписом. Алгоритм слідкує щоби працівники отримували належні їм компенсації, надавали відповідні звіти тощо.
  15. Обробка видаткових накладних — рутинний процес в логістиці, що потребує багато ресурсів та часу. Маркування накладних унікальними штрих-кодами дозволяє скоротити цей процес в 30 разів. Звичайний офісний БФП здатен сканувати документи та розпізнавати метадані, а спеціальний алгоритм проводити звірку даних в накладній з ERP системою та розсилати необхідні сповіщення контрагентам.
  16. Якщо ви хочете прозоро керувати гарантійною політикою, варто облаштувати виготовлення супровідних документів прямо на складі. Інтеграція звичайного БФП з WMS системою дозволить друкувати гарталони, інструкції та необхідні наліпки безпосередньо перед відвантаженням товарів, а досить простий алгоритм пов’яже серійний номер товару із номером гарантійного талона. Замовлення таких документів зі змінними даними у підрядників займає багато часу, потребує ручного підбору та передбачає залишки і їхню подальшу утилізацію.
  17. Не намагайтеся будувати цифрову компанію. Натомість розбудовуйте цифрову культуру в компанії.
Вас також може зацікавити

Як компаніям скористатися технологічними перевагами цифрової революції в умовах обмеженого бюджету

Глобальна пандемія та війна продемонстрували важливість впровадження нових...

Бізнес
21.10.2022

Всі непрофільні процеси — на аутсорсинг

Бізнесу, за умов стрімкого росту, не обійтися без аутсорсингу

Бізнес
09.07.2021

Що спільного між піт-стопом та бізнес-процесами

Глобальна пандемія прискорила трансформації в логістиці: компанії прагнуть...

Бізнес
15.07.2021
Дайджест