Бізнес

Сім способів зменшити вплив інфраструктури друку на довкілля

Боротьба зі зміною клімату та його впливом на навколишнє середовище є життєво важливою, і кожен може вплинути на цей розвиток. На щастя, ці вимоги вже чітко зрозумілі — згідно зі звітом Quocirca Future of Work Spotlight on Sustainability 2025 (на основі думок 1021 офісного працівника та 521 особи, що приймають рішення в ІТ), 71% заявили, що питання екології та сталого розвитку будуть важливими або вкрай важливими для їхнього бізнесу до 2025 року.

14.08.2023
6 хв 6 хв
Зміст
Інфраструктура друку вашої компанії та партнер, який надає послуги друкує напрочуд важливою складовою, коли мова про ваш вплив на довкілля — дві третини (66%) респондентів дослідження Quocirca погоджуються з цим; зазначаючи, що для постачальника послуг друку надзвичайно важливо, аби він був лідером у сфері сталого розвитку. Щоб правильно зрозуміти поточний і потенційний вплив, необхідно провести ретельний аналіз своєї інфраструктури друку, щоби дослідити та внести зміни, які надалі позитивно вплинуть на екологічну стійкість.

Потенційні шляхи зменшення впливу друку на навколишнє середовище

Існує багато способів зменшити вплив інфраструктури друку на навколишнє середовище. Ділимося практичними та ефективними способами зробити свій внесок у цю справу.

1. Зменшення енергоспоживання та споживання витратних матеріалів на принтерах

Забезпечення максимальної ефективності роботи пристроїв друку — те, до чого повинні прагнути всі організації.
 
Найпростіший спосіб заощадити електроенергію — використовувати енергоощадні налаштування на вашому пристрої.
Наприклад, "режим низького енергоспоживання" можна змінити з 15 до двох хвилин, щоб дисплей автоматично вимикався швидше, а "сплячий режим" — з 20 до 2 хвилин.
Якщо ви використовуєте функцію екологічного друку, панель керування не активується автоматично, коли надходить завдання друку, а пристрій перебуває у "сплячому режимі", завдяки чому живлення подається лише на необхідні компоненти пристрою, щоб мінімізувати непотрібне споживання енергії.
 
Також рекомендуємо дотримуватися певних правил поведінки, які допоможуть зменшити кількість друку в цілому.

Наприклад, ви та ваша команда повинні друкувати лише те, що є необхідним/важливим, або коли друкована копія є єдиним варіантом. Друкувати одразу останній варіант документа та думати, чи варто спочатку внести додаткові зміни до документа.
Використання двостороннього, N-up і монохромного друку також допоможе заощадити папір і тонер, якщо після друку принтери автоматично вимикаються, або переходять у режим очікування.  

Важливим бонусом є те, що зниження енергоспоживання також має позитивний побічний ефект: ви заощаджуєте на витратах на електроенергію, а також допомагаєте досягти цілей сталого розвитку.

2. Розумне споживання енергії та ресурів вашого парку принтерів з інструментом для аудиту

Щоб зменшити вплив інфраструктури друку на навколишнє середовище, потрібно мати правильне уявлення про її складові та використання. Тому з інструментами екологічного аудиту наявного парку принтерів, ви можете отримати дані про навколишнє середовище та внести покращення, де це необхідно.
  • Konica Minolta пропонує кілька інструментів, які можуть допомогти в цьому. Приміром, за допомогою інструменту оцінки сукупної вартості володіння (TCO) bizWORKPLACE ви можете проаналізувати споживання енергії кожним принтером і, за необхідності, замінити їх на альтернативи з меншим енергоспоживанням, або ж розглянути можливості використання додаткових налаштувань енергоощадження. Також ви отримаєте точний огляд споживання витратних матеріалів (таких як папір і чорнило/тонер), щоб дослідити способи скорочення їх використання, де це можливо. Наприклад, можна впровадити рішення для друку на основі правил, щоб за замовчуванням застосовувалися ресурсоощадні параметри друку (наприклад, двосторонній, чорно-білий друк і друк з низькою роздільною здатністю для відповідних завдань).
  • Рішення для друку Konica Minolta Dispatcher Paragon та SafeQ від YSoft пропонують поглиблений аналіз використання друку, сканування в організації у вигляді звітів та інформаційних панелей. Створений в результаті "зелений звіт" дає змогу організаціям швидко визначити області відходів і пов'язані з ними екологічні витрати, включаючи викиди CO2, збереження дерев, води та енергії.

3. Диджиталізація роботи з документами

Завдяки цифровим технологіям ви можете оцифрувати свої паперові процеси та таким чином заощадити на папері та чорнилі. Звіт Quocirca "Послуги керування друком та інформацією" показує, що 61% опитаних керівників ІТ-відділів прискорили свої зусилля з оцифрування паперових процесів. 46% з них кажуть, що очікують зниження обсягів друку до 2025 року.  
 
Оцифрування паперових документів і процесів, що вимагають багато паперу, як-от виставлення рахунків, а також використання технологій сканування не тільки зменшують потребу в друці та відповідних витратних матеріалах, але й підвищують операційну ефективність, зменшують витрати на зберігання і забезпечують швидкий доступ до своєчасної та релевантної інформації.

Наприклад, інтелектуальне рішення для управління інформацією M-Files дає змогу оцифровувати та автоматизувати масштабні процеси:

  • швидко знаходити потрібну інформацію, приймати рішення на основі перевірених даних вашої компанії;
  • мати доступ до будь-яких актуальних даних із різних сховищ, використовуючи єдину платформу;
  • зменшити витрати, забезпечивши швидкий доступ до важливих для компанії даних;
  • підвищити продуктивність компанії коштом створення гнучких та доступних робочих процесів;
  • сприяти співробітництву між співробітниками різних відділів;
  • підвищити рентабельність інвестицій.

4. Інсталяція відновлених пристроїв

Навіть на початку побудови чи оновлення інфраструктури друку ви можете зробити значні кроки до зменшення впливу на довкілля, купуючи відновлені багатофункціональні принтери (БФП). Це має низку переваг для сталого розвитку — головна з них полягає в економії енергії та ресурсів, необхідних для виробництва нового пристрою.
 
  • Наприклад, відновлений пристрій Konica Minolta bizhub дає змогу скоротити викиди парникових газів щонайменше на 70% (залежно від пристрою) порівняно з виробництвом і розповсюдженням нового пристрою.
Крім економії ресурсів, необхідних для виробництва, відновлені БФП також економлять на компонентах відпрацьованих пристроїв, які потрібно переробляти або безпечно утилізувати, а отже, заощаджують на потенційно небезпечних відходах. Крім того, відновлені пристрої мають значно нижчу ціну, ніж нові пристрої з такою ж продуктивністю, що заощаджує кошти вашої організації.

5. Належна утилізація витратних матеріалів та обладнання

Багато паперових і картонних матеріалів, що використовуються для друку, можна успішно переробляти. Однак, ви повинні забезпечити конфіденційність та уважність при утилізації надрукованих документів, які можуть містити конфіденційну або важливу інформацію.
 
Однак з іншими витратними матеріалами все інакше. Багато витратних матеріалів для друку класифікуються як електронні відходи, тому їх слід утилізувати обережно, щоб не порушувати законодавство. Дуже часто переробні підприємства не можуть впоратися зі спеціалізованими типами відходів, і тому такі предмети, як використані пляшки з-під тонера та картриджі, просто спалюють через складність перероблювання.
 
Перероблення або безпечна утилізація — найкращі способи знизити ризики, пов'язані з відходами. Саме тому Konica Minolta пропонує програму "чиста планета".
Вона забезпечує надійну та екологічно безпечну утилізацію використаних картриджів і тонерів, фотобарабанів та інших відпрацьованих витратних матеріалів. Вона гарантує дотримання вимог щодо перероблення відпрацьованих матеріалів.

Що робити з використаними витратними матеріалами

Неправильна, непрофесійна утилізація може зашкодити вашому майну та довкіллю! Оскільки Konica Minolta Ukraine під час воєнного стану тимчасово не має змоги допомагати з утилізацією залишків використаних витратних матеріалів, наполегливо просимо вас звернутися за цією послугою до фахівців. 

Партнер Konica Minolta Ukraine — Центр управління відходами https://recycle.com.ua — допоможе вам швидко й безпечно позбутися будь-яких відходів.

Перейти

6. Зменшення впливу вашого друку на навколишнє середовище, де це можливо

 
Друк завжди спричиняє викиди парникових газів, а отже, має певний вплив на навколишнє середовище. Але ви можете компенсувати його, підтримавши проєкти із захисту клімату.
 
Наприклад, програма Konica Minolta Enabling Climate Compensation забезпечує компенсацію за неминучі викиди парникових газів, які відбуваються протягом життєвого циклу (постачання сировини, виробничий процес, транспортування, використання та утилізація) друкувальних пристроїв. 
 
У співпраці з ClimatePartner компанія Konica Minolta підтримує лише ті проєкти, які сприяють заміні викопного палива на відновлювані джерела енергії. Ці проєкти сприяють боротьбі з глобальним потеплінням, адже спалювання палива для виробництва електроенергії призводить до утворення значної кількості парникових газів.

7. Використання переробленого паперу

Ви можете ще більше зменшити свій вплив на довкілля, друкуючи на переробленому папері. Порівняно з виробництвом непереробленого паперу, це допомагає заощадити приблизно 73% енергії, 80% води та 40% викидів CO2.
 
Це досяжно для багатьох організацій — наприклад, Konica Minolta майже повністю використовує перероблений папір для власних офісних принтерів у своїй європейській штаб-квартирі в Німеччині. Крім того, якщо у вашій країні нелегко знайти повністю перероблений папір, ви також можете звернути увагу на екологічно чисті альтернативи, як-от папір з екологічним маркуванням EU Ecolabel та папір, сертифікований FSC.
 
Вас також може зацікавити

Як компаніям скористатися технологічними перевагами цифрової революції в умовах обмеженого бюджету

Глобальна пандемія та війна продемонстрували важливість впровадження нових...

Бізнес
21.10.2022

Всі непрофільні процеси — на аутсорсинг

Бізнесу, за умов стрімкого росту, не обійтися без аутсорсингу

Бізнес
09.07.2021

Що спільного між піт-стопом та бізнес-процесами

Глобальна пандемія прискорила трансформації в логістиці: компанії прагнуть...

Бізнес
15.07.2021
Дайджест