Бізнес

Цифрова трансформація — це розвиток вашого бізнесу для збереження конкурентоспроможності. І це не страшно

Еволюція робочого місця через пандемію (а в Україні ще й через агресивну війну, розв’язану росією) відбувається швидко й має далекосяжні наслідки, оскільки підприємства та організації тепер змушені адаптуватися до нових реалій, та готуватися до майбутніх випробувань.

25.11.2022
7 хв 7 хв
Зміст
Адаптація до таких змін є просто частиною звичайного планування у великих організаціях, але для МСБ (малого та середнього бізнесу), який охоплює 99 % усіх підприємств у ЄС і має важливе значення для всієї європейської економіки, це потребує свіжого погляду на бізнесове планування та операційну діяльність. Хоча Konica Minolta є великою міжнародною компанією, переважна частина наших клієнтів у Європі — це представники малого та середнього бізнесу. Тому ми приділяємо значну увагу специфічним потребам та вимогам цього бурхливого та розмаїтого сектору. Ми замовили в аналітичній компанії Keypoint Intelligence масштабне дослідження поточного стану цифрової трансформації в малому та середньому бізнесі, яке допомогло нам краще зрозуміти стан МСБ у Європі.

Хоча 45 % респондентів вважають цифрову трансформацію своїм першочерговим або важливим пріоритетом, лише 28 % відчувають, що вони досягли значного прогресу в цифровій трансформації. Очевидно, що хоча багато МСБ стали на шлях цифрової трансформації та усвідомлюють її важливість, чимало з них ще не розкрили весь потенціал цифровізації.    

Визначення цифрової трансформації

Цифрова трансформація — це «процес використання цифрових технологій для створення нових — або модифікації чинних — бізнесових процесів, культури та клієнтського досвіду для задоволення мінливих вимог бізнесу та ринку» (Salesforce, 2021). Вона пропонує невеликим підприємствам можливості для поступового підвищення ефективності бізнесу, створення нових ділових моделей та покращення взаємодії з клієнтами, а також для проривних підприємницьких інновацій — того, що просто неможливе за допомогою традиційних чи наявних операційних моделей.

Контрольний список цифрової трансформації

Переваги цифрової трансформації очевидні з погляду ефективності та рентабельності інвестицій, але для непосвячених цей процес може здатися складним. На щастя, Konica Minolta має багатий досвід допомоги компаніям на шляху до цифрової трансформації, тому ми рекомендуємо вам контрольний список із кроків, необхідних для прискорення цифровізації вашого бізнесу:

1. Оцініть свій поточний стан та визначте можливості, які найбільше вам підходять 

Як і всі бізнесові процеси, цифрова трансформація вимагає ґрунтовного оцінювання вихідної позиції. Чудовим інструментом для цього є безплатне та необов’язкове онлайнове дослідження цифрової зрілості DX360° від Konica Minolta. Самостійне оцінювання допоможе вам виявити будь-які прогалини та визначити можливості для вдосконалення, його можна пройти за лічені хвилини, розглянувши свою цифрову зрілість за 5 ключовими напрямками:

 • Операційна гнучкість, ефективність та стійкість
 • Робоча сила та виробнича мобільність
 • Безпека та відповідність нормативним вимогам
 • Продуктивність та співпраця персоналу
 • Аналітика даних та бізнесова аналітика

Після оцінювання за цими напрямками ви зрозумієте свої сильні сторони та ділянки для покращення цифрової зрілості, а також зможете скласти відповідний план дій. Наприкінці оцінювання ви отримаєте індивідуальний звіт із рекомендаціями щодо покращення вашого рівня цифрової зрілості.
 

2.Визначте реалістичну стратегію та дотримуйтесь її

Кожен бізнес має своє унікальне бачення, набір цілей та низку викликів, які належить подолати. Ваша стратегія цифрової трансформації мусить бути чіткою та сфокусованою на досягненні ширших бізнесових цілей. Не існує єдиного «правильного» підходу до цифрової трансформації, але чітка стратегія з реалістичними цілями допоможе виявити будь-які потенційні проблеми на ранніх етапах
 

3. Пам’ятайте, що цифрова трансформація — це не лише про технології

Цифрова трансформація — настільки ж про технології, наскільки і про людей та процеси. Це процес ретельно спланованого, цілеспрямованого перепозиціонування вашого бізнесу, що охоплює трансформацію персоналу, процесів і технологій.

Це відображено в концепції цифрової зрілості від Konica Minolta — «Розумно організоване робоче місце» (Intelligent Connected Workplace, ICW). Її суть — зменшити складність робочих процесів і допомогти людям адаптуватися до дедалі мобільнішого та гнучкішого робочого середовища, а також легко та просто виконувати свої обов’язки. Для цього Konica Minolta продумано поєднує людей, простір і технології та допомагає організаціям досягати нових рівнів цифрової зрілості.


 

4. Контролюйте процес від початку до кінця

Цифровізація бізнесу вимагає непохитної відданості справі, від початкового планування аж до реалізації поставлених цілей. Прикро, та згідно з дослідженням Harvard Business Review (2020), лише 20 % респондентів розцінили свої стратегії цифрової трансформації як ефективні.

Вкрай важливо, щоби проєктом ретельно управляли впродовж усього процесу. Якщо ви не маєте необхідних навичок для управління проєктом та трансформацією, переконайтеся, що ваш партнер із питань цифровізації володіє такими навичками й підтримуватиме та направлятиме вас на шляху перетворень. Справжня та довготривала трансформація майже завжди охоплює людей, процеси та технології, а повноцінне управління перетвореннями в рамках проєкту дає найкращі результати.
 

5. Залучіть своїх працівників до перетворень — зробіть їх частиною змін

Працівники — це запорука успіху та справжньої трансформації, незалежно від того, впроваджують вони нові практики чи надають докладну інформацію про поточні операції та виклики, що постають перед ними. Проте зміни можуть викликати в них занепокоєння, тому життєво важливо забезпечити залучення всієї команди до формування уявлення про перспективи, щоб розвіяти будь-які сумніви й дати людям відчути, що процес трансформації відбуватиметься комфортно.
 

6. Аналізуйте та оцінюйте свій успіх

Чітке усвідомлення стратегічних та операційних цілей неможливе без аналізу та вимірювання успішності досягнення цілей проєкту та рентабельності інвестицій (ROI) як вами, так і вашим партнером по проєкту. Якщо ви виділили ресурси й зосередили увагу на цифровій трансформації, ви мусите переконатися, що вона приносить бажані результати, або ж скоригувати курс, якщо ні.

Довідничок «Як пришвидшити цифрову трансформацію без надмірних зусиль»

Перш ніж розпочати цифрову трансформацію свого бізнесу, дещо зробіть:

 • Знайдіть ідеального лідера для реалізації проєкту цифровізації
 • Переконайтеся, що ви запропонуєте найкращий сервіс та досвід для клієнтів
 • Зацифруйте свою корпоративну культуру та переконайтеся, що вона закладена у все, що ви робите
 • Зрозумійте, хто ваші конкуренти та як їх перевершити
 • Розгляньте потенційні технології та оберіть найкращі відповідно до потреб
 • Оцініть навички своєї команди, а тоді проведіть навчання або ж найміть тих працівників, які заповнять наявні прогалини
 • Отримуйте й вивчайте зворотний зв’язок від клієнтів

Для отримання допомоги та консультацій по цифровій трансформації бізнесу, відвідайте: https://www.konicaminolta.ua/uk-ua/intelligent-connected-workplace

Щоби пройти безплатне та необов’язкове оцінювання DX3600, яке допоможе зрозуміти, на якому етапі цифрової трансформації перебуває ваш бізнес, натисніть ТУТ.

Вас також може зацікавити

Як компаніям скористатися технологічними перевагами цифрової революції в умовах обмеженого бюджету

Глобальна пандемія та війна продемонстрували важливість впровадження нових...

Бізнес
21.10.2022

Всі непрофільні процеси — на аутсорсинг

Бізнесу, за умов стрімкого росту, не обійтися без аутсорсингу

Бізнес
09.07.2021

Що спільного між піт-стопом та бізнес-процесами

Глобальна пандемія прискорила трансформації в логістиці: компанії прагнуть...

Бізнес
15.07.2021
Дайджест