Можливості для бізнесу

5+1 причини, чому струменевий друк є більш екологічним та надійним рішенням

Цифровий струменевий друк у листах - це екологічний друк, який не завдає шкоди довкіллю. Чому? Зібрали 5+1 вагомих аргументів

17.07.2023
4 хв 4 хв
Зміст
Низький рівень споживання енергії, сертифікована технологія видалення чорнила та відсутність шкідливих для довкілля хімічних сполук: Завдяки цифровому струменевому друку ви перебуваєте на екологічно безпечній стороні. Якщо додати до цього якість друку, яка майже не поступається листовому офсетному друку, то ви отримаєте чудову підготовку до наступної зустрічі з клієнтом — особливо, коли мова йде про екологічність.

Струменевий друк - це один з найбільш динамічно зростальних способів друку. За даними Smithers Pira, до 2032 року понад 3/4 загального обсягу цифрового друку вироблятиметься на струменевих системах. Однак що саме робить цю технологію друку такою особливою для замовників друку та поліграфічних підприємств?  Якість друку, стабільність передачі кольору та гнучкість - ось деякі з аспектів, які роблять цифрову струминну технологію надзвичайно популярною: вже кілька років поспіль ці системи забезпечують якість друку не гіршу, а то й вищу, ніж офсетний друк. Ба більше, струменевий друк також має переваги з точки зору захисту довкілля, зокрема, завдяки низькому енергоспоживанню.

Як струменевий друк сприяє сталому розвитку

Подивімось на нашу серію листових систем AccurioJetKM-1e для друку на аркушах формату B2+, щоб побачити, як сучасні струменеві системи можуть допомогти вам досягти цілей сталого розвитку, захистити навколишнє середовище та водночас забезпечити економічність виробництва.  

Дедалі більше друкарень переводять своє виробництво з офсетного на цифровий друк - через економічні причини. З можливістю гібридного друку шляхом впровадження KM-1e в наявні процеси, автоматичного покращення результатів, а також можливістю використовувати більші розміри аркушів і друкувати на ширшому діапазоні матеріалів, серія KM-1e закриває цю прогалину. Все це також сприяє сталому розвитку. Отож, коли клієнт питатиме про переваги використання технології цифрового струменевого друку, у вас є 5+1 причина для цього:

  1. Низьке споживання енергії. Завдяки своєму принципу, цифровий друк не потребує жодних друкарських форм, які потрібно енерговитратно експлуатувати. Завдяки точному управлінню подачею струменевих фарб відпадає необхідність у виснажливому узгодженні кольорів між пристроями, що значно скорочує підготовку до друку. Завдяки світлодіодному затвердінню не потрібен час на сушіння, що забезпечує автоматичний дуплексний друк найвищої якості. Все це, за нашими оцінками, дає змогу заощадити до 50% енергії порівняно з аналоговими офсетними процесами. Окрім того, технічні вдосконалення дозволили нам значно зменшити енергоспоживання друкарської системи KM-1e порівняно з її попередницею — до 40% за коротших накладів.

  2. Застосування паперу з вторинної сировини: Цифровий струменевий друк краще за будь-яку іншу технологію дозволяє друкувати на папері з вторинної сировини. На відміну від систем чорнил на водній основі, KM-1e забезпечує першокласні зображення з чітким текстом і високою якістю ліній навіть на складних поверхнях.

  3. Сертифіковане видалення чорнила:  Знебарвлення є ключовим процесом для екологічно відповідального перероблення паперу. Важливими етапами процесу знебарвлення є видалення чорнильних пігментів з паперу, дроблення чорнила на фрагменти певного розміру та видалення їх з целюлози. Тільки після завершення процесу знебарвлення папір можна подавати на перероблення. Серія KM-1e - це єдине на ринку рішення для цифрового друку формату B2, що має сертифікат INGEDE для знебарвлення крейдованого паперу, який передбачає можливість використання вторинної сировини. Завдяки цьому друкарні будь-якого розміру можуть зробити великий крок до підвищення рівня екологічності.  Система INGEDE успішно пройшла всі випробування Міжнародної асоціації виробників паперу з перероблювання вторинної сировини (International Association of Paper Recycling Industry). Крім того, важливо знати: Чорнила серії KM-1e не містять жодної мінеральної олії.

  4. Зменшення споживання: Класичні технології друку струменевим способом часто вимагають нанесення додаткового шару лаку, аби захистити надруковане зображення. Завдяки нашій передовій струменевій технології це стало непотрібним. Завдяки цьому зменшується використання допоміжних матеріалів і підвищується екологічна безпека. Крім того, наскрізний цифровий процес друку дозволяє значно зменшити використання паперу. Відмінна стабільність та однорідність кольору на кожному аркуші накладу дозволяє звести до мінімуму кількість відходів.

  5. Відсутність утворення летких органічних сполук: При друці на KM-1e не утворюються леткі органічні сполуки (ЛОС), які можуть мати шкідливий вплив на здоров'я. Щобільше, цей процес друку потребує невеликої кількості води та відсутності спирту. Відмова від шкідливих речовин у процесі друку важлива для вас не лише з екологічної точки зору. Вона також дає змогу знайти більш просунуті та рентабельні способи застосування. Наприклад, KM-1e має міжнародний сертифікат від німецького TÜV Rheinland, який дозволяє друкувати на іграшках. Таким чином, організація, яка проводила випробування, підтверджує, що надруковані на системі відбитки відповідають усім національним і міжнародним стандартам безпеки іграшок.

Це всього 5 вагомих причин, чому сучасний струменевий друк є екологічно розумнішим рішенням.  

І все ж замовники друкованої продукції або рекламні агенції досить скептично ставляться до екологічної оцінки технологій струменевого друку. Причиною цього є упередження, які походять ще з часів офсетного друку і відносяться до розповсюдженого там процесу затвердіння.  Термін "ультрафіолет" не звучить як "екологічність". Отже, ось ще один аргумент на користь цифрового струменевого друку:  

Сучасні технології затвердіння за допомогою світла значно еволюціонували. Замість сумнівних ртутних ламп для ультрафіолетового затвердіння тепер використовуються світлодіодні лампи. Ці світлодіодні лампи не випромінюють активне світло з довжиною хвилі нижче 235 нм і потребують лише незначної частини енергії. Завдяки закритому виробничому приміщенню для серії KM-1e також відсутній вплив ультрафіолетового випромінювання на робочий персонал. Таким чином, сучасна світлодіодна технологія є екологічно чистою та безпечною. 

Друк без шкоди для довкілля

Струменевий друк на основі LED-технології характеризується сталими виробничими процесами та екологічно чистими компонентами.  У майбутньому цей процес друку буде продовжувати набувати визнання як екологічний процес через його велику стійкість. Ви можете безпечно використовувати світлодіодний УФ-друк, не наражаючи на небезпеку свій персонал і навколишнє середовище. Використовуючи УФ-чорнила без розчинників, ви можете вдосконалити свої процеси друку, не турбуючись про викиди шкідливих речовин у навколишнє повітря.

Дізнайтеся більше про майбутнє друку

Дізнайтеся, як наші технології УФ-струменевого друку можуть допомогти вам збільшити прибутковість, підвищити гнучкість і продуктивність друку.
Вас також може зацікавити

Як отримати вигоду від програмного друку

Наразі поліграфічна галузь у багатьох місцях переживає потужну діджиталізацію...

Можливості для бізнесу
18.09.2023

Як придбати професійне обладнання за грантом Дія на власну справу. Досвід Друк-Плюс

Вінницька друкарня Друк-Плюс інсталювала AccurioPrint С4065 з грантом Дія

Можливості для бізнесу
17.08.2023
Дайджест