Логістика приречена до змін незалежно від розмірів компанії. Чи то мова про великий агрохолдинг, чи то про ритейлера, про невелику компанію, що надає сервіс бізнесу, а чи про логіста останньої милі тощо, — логістичні процеси потребують оптимізації. Важливо діяти виважено, вчасно, й, звісно, не боятися спиратися не лише на свій, а й на чужий досвід. Ось чому ми дистилювали для вас квінтесенцію дискусії під час панелі «Оптимізація процесів у логістиці».
Серед учасників панелі операційний директор Konica Minolta Ukraine Наталя Пшенична, керівник напрямку IT підтримки Fozzi Group Роман Кіяшко, операційний директор «Сімпатік Груп» Максим Кастельсон, IT директор «Фора» Євген Барановський. Модератор — директор із прямих продажів Konica Minolta Ukraine Андрій Тумка.Зазвичай усе зводиться до витрачених і отриманих у результаті коштів. Потрібно оцінити окупність (процес і терміни), вибрати насамперед ті проєкти, куди максимально швидко повернуться гроші, куди потрібно якнайменше витрат.
У логістиці швидкість стає важливішою, ніж ціна. Швидке, якісне і своєчасне надання послуги має стати пріоритетом — адже це, зрештою, принесе гроші через задоволення клієнта.Розуміння цілей оптимізації — одна із запорук її успішності. Важливо не тільки все спланувати, а і знати, на чому спинитися. Треба враховувати «достатність рівня сервісу» — можливо, клієнту не потрібно 100 % рівень сервісу, його цілком задовольнить, умовно, 99 %.
Самі по собі диджиталізація й автоматизація не будуть ефективні без оптимізації процесів. Але й успішна оптимізація процесів неможлива без диджиталізації й автоматизації. Тож варто розділяти IT складник, і зміни процесу загалом. Аналіз, оптимізація, і вже потім цифровізація оптимізованого процесу — для ще більшої оптимізації.Оптимізація неможлива без технологій — чи то мова про цифровізацію місця праці, а чи про складну роботизацію складу. Звісно, самої готовності до інновацій мало — потрібні також суттєві витрати. Тож рівень технологічності змін у компанії обмежують лише фінанси. Також варто прагнути, де це можливо, переходу від капітальних до операційних витрат.Процес оптимізації постійний. Хоча в багатьох компаніях лиш пандемія Covid-19 стала тригером змін, справжнім драйвером змін були, залишаються й будуть небайдужі співробітники, які є безпосередніми учасниками бізнес-процесів. Прислухатися не лише до клієнта, але й до працівників, мотивувати їх — одна з переваг, доступних кожній компанії.