Нова робота

5 ключових тенденцій цифрового робочого місця, які сприятимуть успішності бізнесу у 2023 році

Безсумнівно, 2022 став роком активного розвитку та становлення цифрового робочого місця, ріст якого навіть перевершив темпи попередніх двох років. Можливості сучасного віртуального офісу посприяли збільшенню частки віддаленої роботи під час пандемії, адже він позбавлений географічних обмежень і сприяє розвитку гібридних форм роботи в багатьох секторах економіки.

21.12.2022
7 хв 7 хв
Зміст
У ширшому сенсі, цифрове робоче місце у 2023 році формуватимуть такі фактори як наслідки катастрофічних змін клімату, криза вартості життя, та війна в Україні. Позаяк організації та підприємства прагнуть залишатися економічно ефективними та конкурентоспроможними, водночас задовольняючи мінливі очікування та потреби працівників, а також відчуваючи постійний дефіцит кваліфікованих кадрів, використання цифрових технологій на робочих місцях і надалі забезпечуватиме продуктивність, задоволеність, утримання талановитих працівників та залучення їх до роботи.

Konica Minolta визначила п’ять ключових тенденцій, які визначатимуть цифрове робоче місце у 2023 році. Деякі тенденції вже висвітлювалися уторік і залишаються актуальними, оскільки чимало з них мають довгостроковий характер і будуть зберігатися впродовж наступних років.


1. Посилення регулювання у сфері захисту клімату: CSRD не за горами

COP 27 в Єгипті в листопаді 2022 року продемонструвала жорсткість переговорів щодо узгодження строгих цілей у сфері зміни клімату; європейські країни заздалегідь мали вищі очікування щодо їх досягнення. У 2019 році вперше був представлений Європейський зелений курс, яким країни-члени ЄС поставили перед собою мету досягти кліматичної нейтральності до 2050 року на виконання зобов’язань, узгоджених на COP 21 у Парижі у 2015 році. Щоби просунути це з погляду бізнесу, ЄС нещодавно схвалив майбутню Директиву про корпоративну звітність зі сталого розвитку (CSRD), яка вимагає від компаній щорічно звітувати про управлінські, соціальні та екологічні впливи та ризики, пов’язані з їхньою діяльністю. Компанії повинні підготуватися до CSRD, яка поступово застосовуватиметься до різних категорій компаній із 2024 року й замінить попередню директиву про нефінансову звітність. Замість нинішніх 11700 компаній у Європі звітувати повинні будуть близько 50000, згідно з вимогами CSRD[1].

Завдяки підвищеним вимогам до прояву сталого розвитку завдяки спеціальному законодавству та очікуванням щодо корпоративної соціальної відповідальності, спосіб ведення бізнесу всіма організаціями буде піддаватися ретельнішій перевірці. Наприклад, Екологічна політика Konica Minolta підтримує сталий розвиток та прибуткове зростання через інтеграцію екологічних, економічних та соціальних аспектів у свої бізнес-стратегії, щоб забезпечити діяльність, яка у всіх аспектах гармонізує з людським життям та навколишнім середовищем. Це охоплює дотримання законів і керівних принципів, екологічний підхід до життєвого циклу продукції та її утилізації, запобігання забрудненню та підтримання сталого розвитку суспільства в найширшому розумінні.


2. Зростання важливості інструментів комунікації та співпраці в умовах гібридної роботи

Перехід до гібридної роботи показав бізнесу, що старі комунікаційні платформи (зокрема електронна пошта) уже не задовольняють потреби сучасної співпраці онлайн. Microsoft Teams став надзвичайно важливим інструментом для віддаленої роботи та співпраці під час пандемії та показав, що він — набагато більше, ніж просто конкурент Zoom для відеодзвінків. Teams слугує центром для командної роботи, полегшуючи управління проєктами, чати/дзвінки, наради, обмін контентом та редагування — і все це в одному місці. Зростання значущості також виражається в цифрах: з лютого 2020 року середньостатистичний користувач Teams збільшив час своїх щотижневих зустрічей на 252 % і надсилав на 32 % більше повідомлень щотижня в лютому 2022 року, ніж у березні 2020 року. [2]

Як Microsoft Global Managed Partner, акредитована команда експертів Konica Minolta здатна допомогти організаціям будь-якого розміру та типу реалізувати всі переваги комунікації та співпраці з лінійки інструментів Microsoft, включно з Microsoft 365 з Teams, які допомагають компаніям краще організовувати роботу та взаємодіяти зі співробітниками. Використовуючи Microsoft Teams та комплексний пакет Microsoft 365, організації можуть модернізувати та цифровізувати бізнесові процеси, щоби безперешкодно вписатися в гібридне робоче середовище. Доступ до них можна отримати будь-де, з будь-якого пристрою, що забезпечує цілковиту гнучкість діяльності їхнього бізнесу.
 

3. Прагнення працівників до гнучкості графіку та місця роботи

Компанії зацікавлені в тому, щоб утримувати наявних працівників, а також залучати нові таланти, забезпечувати їм якомога кращі умови для роботи. В основному це стосується працівників покоління Z. 58 % (проти 43 % в цілому) з них, ймовірно, розглядають можливість зміни роботодавця в цьому році. [3] Третина (31 %) європейських працівників уже змінили місце роботи за останні два роки. [4] Серед основних причин відмови від пропозиції роботи — відсутність гнучкого графіка (37 %) та свободи вибору місця роботи (28 %) [5], оскільки 53 % респондентів більш схильні ставити на перше місце здоров’я та добробут, ніж до пандемії[6]. Компанії, які враховують це й забезпечують кращий баланс між роботою та особистим життям за допомогою гнучких моделей, задовольняють своїх співробітників, залучають нові таланти, підвищують продуктивність і залишаються конкурентоспроможними.

Завдяки своєму портфоліо для розумно організованого робочого місця, Konica Minolta пропонує комплексну підтримку та такі рішення, що дозволяють компаніям повною мірою використовувати різні інструменти для забезпечення гнучкого робочого процесу. Рішення для віддаленої роботи та домашнього офісу включають хмарні сервіси, спільну роботу та комунікації, мобільний друк, служби захисту та управління інформацією — усе це розроблено для того, щоби забезпечити максимальну мобільність та гнучкість для бізнесу та його працівників.


4. ІТ як послуга та робоче місце як послуга для більшої гнучкості в складні часи

ІТ як послуга надає чималі вигоди для будь-якого бізнесу. Замість того, щоб купувати ІТ-обладнання, програмне забезпечення та сервіси, бізнес отримує все необхідне за встановленою вартістю для кожного члена команди. Це дозволяє уникнути високих початкових капітальних витрат та утримання власної ІТ-служби для її обслуговування, а також забезпечити передбачуваність та доступність витрат на обслуговування та модернізацію. Бізнес може швидко масштабувати свої ІТ-функції відповідно до комерційних потреб та потреб команди. Концепція «робочого місця як послуги» розвиває цей підхід, надаючи віртуальний робочий стіл окремій особі або конкретній групі людей відповідно до їхніх функціональних обов’язків. Коли працівник звільняється і йому більше не потрібен доступ до даних компанії, дозволи можуть бути швидко й легко відкликані, що робить цю послугу дуже безпечною й економічно ефективною.

У рамках керованих ІТ-послуг Konica Minolta пропонує програмне забезпечення як послугу (хмарний друк) та інфраструктуру як послугу. Тут Konica Minolta бере на себе управління та обслуговування застосунків, серверів, сховищ та мереж для клієнта в хмарі, так що клієнтам не потрібно турбуватися про те, як працює технологія. В основному, Konica Minolta покладається на свої європейські центри обробки даних у Ганновері (Німеччина) і Стокгольмі (Швеція), щоб забезпечити повний захист, безпеку і високу доступність цих даних. Робоче місце як послуга також є частиною Workplace One, компактного пакета цифрового робочого місця, що складається з керованого середовища Microsoft 365, служб керованого резервного копіювання, віддаленого моніторингу та управління, а також корпоративного порталу на базі SharePoint, який уже успішно продається у Швеції.


5. Робити більше з меншими зусиллями — ШІ й дедалі більше занурення в цифровий світ

Завдяки стрімкому зростанню доступності даних на робочих місцях штучний інтелект (ШІ), що навчається на процесах і закономірностях, може запропонувати широкі можливості для автоматизації робочих процесів і тим самим забезпечити суттєву економію внаслідок зменшення витрат і кращого використання робочого часу кваліфікованих працівників.

З цим пов’язана роботизація процесів (RPA), коли ШІ виконує певні процеси (часто повторювані, трудомісткі функції). Відеоаналітика — ще один важливий аспект такої автоматизації. Наприклад, інтелектуальні відеорішення Konica Minolta охоплюють не тільки застосунки у сфері безпеки, але також ідеально підходять для моніторингу виробничих ліній із метою контролю якості, охорони праці для забезпечення безпеки людей (наприклад, вразливих категорій осіб, які перебувають у небезпечних зонах) і виявлення пожеж. Використання потужного штучного інтелекту й оптичних технологій робить потенціал застосування практично безмежним.
 

Коментує

Олаф Лоренц, генеральний директор відділу міжнародного маркетингу Konica Minolta Business Solutions Europe

Оскільки підприємства й організації всіх типів прагнуть досягати більшого з меншими зусиллями, цифрові робочі місця ставатимуть ще важливішими й у 2023 році, і в наступні роки. Необхідність забезпечення більшої стійкості при одночасній підтримці гібридної роботи та гнучкості робочих місць означатиме посилення навантаження на ІТ та ширше використання автоматизації. Портфоліо рішень Konica Minolta для розумно організованого робочого місця покликане задовольнити всі ці потреби завдяки послугам одного досвідченого постачальника, що дозволить організаціям повністю зосередитися на своїй основній діяльності.

[1] Sustainable economy: Parliament adopts new reporting rules for multinationals, 2022, https://www.europarl.europa.eu/news/de/press-room/20221107IPR49611/sustainable-economy-parliament-adopts-new-reporting-rules-for-multinationals
[2] Great Expectations: Making Hybrid Work Work, Microsoft, 2022, https://www.microsoft.com/en-us/worklab/work-trend-index/great-expectations-making-hybrid-work-work
[3] Great Expectations: Making Hybrid Work Work, Microsoft, 2022, https://www.microsoft.com/en-us/worklab/work-trend-index/great-expectations-making-hybrid-work-work
[4] State of Hybrid Work 2022: Europe, Owl Labs, 2022, https://owllabs.eu/state-of-hybrid-work-emea/2022
[5] State of Hybrid Work 2022: Europe, Owl Labs, 2022, https://owllabs.eu/state-of-hybrid-work-emea/2022
[6] Great Expectations: Making Hybrid Work Work, Microsoft, 2022, https://www.microsoft.com/en-us/worklab/work-trend-index/great-expectations-making-hybrid-work-work
 
Вас також може зацікавити

Конфіденційність, пандемія, друк та захист

Загальний регламент захисту даних (GDPR) закріплено в законодавстві ЄС уже...

Нова робота
26.08.2022

10 способів швидко зменшити витрати на ІТ

Дізнайтеся, як впоратися з необхідністю скорочення витрат на ІТ у...

Нова робота
20.01.2023

10 порад керівнику бізнесу: як ефективно керувати інноваціями у компанії

Поради від Директора з трансформації (Director of Transformation and Partner,...

Нова робота
22.07.2022
Дайджест