Хмара

Немає нічого неможливого: переваги та недоліки переходу в хмару

Хмара — це майбутнє та крок вперед для кожного. Проте багато компаній досі не розуміють навіщо їм це, як реалізувати все на практиці та отримати ті переваги, про які так багато говорять. Спробуємо все прояснити...

21.07.2021
6 хв 6 хв
Зміст
Подумайте про те, наскільки хмарні обчислення змінили ваше повсякденне життя: Gmail, Google Drive, навіть Facebook і Instagram — все це хмарні додатки, що зберігають особисті дані для спільного використання в різних мережах. А тепер уявіть, якби ця свобода, мобільність і масштабність могли б принести користь вашій роботі.

Згідно з Вікіпедією, хмарні обчислення — це "модель забезпечення повсюдного та зручного доступу на вимогу через мережу до спільного пулу обчислювальних ресурсів, що підлягають налаштуванню".

По факту — хмарні обчислення є частиною практично всього, що ми робимо в повсякденному житті. Банківські додатки, соціальні мережі, зберігання фотографій, електронна пошта, онлайн-покупки — все це можливо завдяки хмарі.

Звичайно, це стосується не лише особистого життя; підприємства та уряд теж переводить процеси у хмару. В Європі хмарні обчислення ще не вважаються основним напрямком діяльності підприємств, але, однак, у 2020 році майже половина європейських підприємств будуть використовувати хмарні обчислення.

6 переваг переходу в хмару

Якби ви запитали у компаній, які використовують хмарні обчислення у своїй роботі, більшість з них назвали б наступні переваги:
 
  1. Гнучкість: Перехід у хмару відкриє гнучкий стиль роботи для вас та вашого бізнесу. Правильний план хмарних обчислень може бути змінений відповідно до бізнес-потреб компанії. Ви можете обрати між різними рівнями надання послуг (SLA). Мінімізуйте час, необхідний для впровадження нових ресурсів, розгортання нових додатків або додавання нових користувачів в будь-який час і в будь-якому місці.
  2. Масштабованість: Хмара забезпечує еластичність — знову ж таки, це ідеальне рішення для мінливого та невизначеного світу. Якщо ваша компанія зазнає кризи, вам не потрібно виділяти величезний бюджет на підтримку хмарної інфраструктури; ви можете просто зменшити масштаб. А якщо у вас, ми сподіваємося, в бізнесі все йде гладко, ви можете збільшити масштаб. Замість того щоб купувати надлишкові потужності, які просто простоюють без діла в кризові періоди, ви можете збільшувати та зменшувати пропускну здатність мережі відповідно до потреб вашого бізнесу.
  3. Рентабельність: Початкові витрати різко скорочуються. Капітальні витрати, необхідні для покупки апаратного і програмного забезпечення, а також експлуатації локальних центрів обробки даних і серверів, виключені. Хмарні обчислення також дозволяють розвантажити частину витрат і зусиль, пов'язаних з придбанням, встановленням, налаштуванням і керуванням власної локальної інфраструктурою, наприклад, серверами. Натомість ці ресурси ви можете витратити на інші напрямки бізнесу. Ви платите лише за ресурси на основі передплати за їх використання.
  4. Оптимізована продуктивність: Послуги хмарних обчислень забезпечують постійне обслуговування всіх ресурсів, які використовує ваша компанія. Оновлення програмного забезпечення та реакція на загрози безпеки виконуються за вас, тож ваші дані захищені від несанкціонованих кіберзагроз. Оскільки ці оновлення відбуваються автоматично, не викликають перебоїв в роботі та регулярно з'являються нові оптимізації та функції. Ви звільняєтесь від величезного тягаря обслуговування ІТ. Замість цього, ви можете направити ресурси на покращення свого бізнесу.
  5. Чудове поєднання з віддаленою роботою під час пандемії: Після року віддаленої роботи, дослідження показують, що більшість співробітників залишилися працювати з дому й досі. Хмара може забезпечити гнучкий графік роботи та є єдиним рішенням, що підходить для цього. По суті, хмарні сервіси доступні кожному, в будь-якому місці та в будь-який час (за умови наявності підключення до Інтернету), і вони ідеально підходять для сьогоденного світу віддаленої роботи. Співробітники можуть мати швидкий, безпечний і безперебійний доступ до всіх застосунків та даних, незалежно від локації: вдома, в дорозі чи в офісі. Наприклад, друк. Завдяки хмарному друку співробітники можуть відправляти свої документи в хмару, перебуваючи в дорозі. Після прибуття в офіс ці документи можуть бути надруковані з перевіркою вірогідність і роздані учасникам наради. Працює і зворотна схема: припустимо, ви тільки що отримали важливий діловий документ на свій смартфон і хочете спокійно прочитати його вдома у надрукованому вигляді. А оскільки ваш домашній принтер також підключений до хмари, ви зможете зробити це, відразу прийшовши додому. Мобільний друк існує вже давно. Але при "класичному" мобільному друці, смартфон та принтер мають знаходитися в одній мережі або мати доступ через VPN. Хмарний друк не потребує цього.
  6. Безпека даних: Безпека даних — найважливіша проблема при переході бізнесу в хмару. Звичайно, ваші дані — це найцінніше, і цілком природно, що ви боїтеся передавати їх зовнішньому провайдеру. Існує безліч причин, за якими "хмара" може бути більш безпечним, ніж локальна система: від серверів, що зберігаються під столами людей, до обмеженого числа штатних фахівців з безпеки. Щоби бути спокійним, просто переконайтеся, що постачальник хмарних послуг гарантує найвищі стандарти безпеки. До них відносяться політика нульової довіри, центр обробки даних, сертифікований за стандартом ISO 27001 (центри обробки даних в ЄС повинні відповідати широкому спектру високих вимог, пов'язаних з дотриманням GDPR), наскрізне шифрування ваших даних і заходи аварійного відновлення, що включають обхід відмови в альтернативному центрі обробки даних. Також перевірте наявність цілодобового моніторингу, безперебійного електроживлення і постійних автоматичних оновлень безпеки. І як тільки все буде надійно захищене, можливості хмарних обчислень стануть безмежними. Додатки для спільної роботи співробітників, робочі процеси, CRM, ERP, аналітика даних — все це стає доступним. Для забезпечення комплексного хмарного підходу, навіть коли друк може здійснюватися через хмару — уявіть, що ви проводите зустріч з клієнтом в одному місці, переглядаєте свої нотатки, поки чекаєте вильоту додому, натискаєте кнопку друку на телефоні та отримуєте документ, який чекає вас по повернення додому. Це швидше, простіше і нескінченно продуктивніше. Немає нічого неможливого.
 

Подбаємо про ваші дані з хмарою Azure

Живемо у часи, коли робота більше не залежить від локації. А події останніх двох місяців довели: розраховувати лише на фізичні сервери взагалі небезпечно. Для резервного копіювання та аварійного відновлення пошкоджених чи втрачених даних ми впроваджуємо комплексні рішення на хмарній платформі Microsoft Azure ☁️

3 недоліки переходу в хмару

Але, звичайно, не все так ідеально. Як і більшість речей у житті, перехід у хмару має свої недоліки. На щастя їх можна уникнути, але, тим не менш, вони є.
 
  1. Однаковий розмір хмари підходить не всім: Хмарні обчислення — це загальний термін. Насправді існують різні моделі хмарних обчислень, такі як публічні (що надаються через мережу Інтернет і використовуються спільно з іншими організаціями), приватні (які використовуються виключно вашим підприємством) і гібридні — і вам необхідно переконатися, що ви обрали правильний підхід для вашого бізнесу. Залежно від ваших індивідуальних потреб, ви можете поєднувати все хмарні моделі за допомогою стратегії мультихмари (різні хмари для різних завдань).
  2. Зміни підходять не всім: Фізичний перехід від локальної до хмарної інфраструктури може бути плавним і легким, але емоційна сторона може виявитися не такою. Попри те, що перехід може означати незначні перебої в роботі та послаблення праці ваших співробітників, деяких з них, можливо, доведеться переконувати в необхідності переходу. Цілком природно, що деякі люди зі страхом ставляться до технологічних змін (особливо якщо вони бояться порушення конфіденційності даних), і вам потрібно буде реалізувати відповідну стратегію змін, яка дозволить залучити всіх.
  3. Ви потребуєте допомоги: Інтеграція хмари в наявну інфраструктуру — це не те, що можна зробити самостійно. Вона повинна бути спланована і реалізована професіоналами, і завжди краще скористатися послугами зовнішнього партнера, який допоможе розробити ідеальну стратегію впровадження.

Перехід у хмару за 7 днів ☁️

Перехід на Microsoft 365 допоміг Агросему оптимізувати витрати, покращити комунікації всередині компанії й перейти на повністю віддалену роботу під час карантину.

Про Агросем
Вас також може зацікавити

IaaS: почніть новий етап цифровізації з «інфраструктурою як послуга»

Дедалі складніші бізнесові процеси вимагають потужної та стабільної ІТ...

Хмара
03.06.2022

Дев’ять причин перейти на друк із хмари

Не сумніваємося, ви знаєте про друк із хмари, але, можливо, не розумієте...

Хмара
16.07.2021

Перехід у хмару. 5 кроків до успішного впровадження

Компанії, що відкладають перенесення робочих процесів у хмару, втрачають...

Хмара
09.07.2021
Дайджест