Хмара

Перехід у хмару. 5 кроків до успішного впровадження

Компанії, що відкладають перенесення робочих процесів у хмару, втрачають переваги для бізнесу, які могли б отримати: стати ефективнішими, гнучкішими та більш орієнтованими на клієнтів.

09.07.2021
5 хв 5 хв
Ключові слова
Зміст
Багато компаній досі продовжують виконувати свої роботи на локальних серверах опрацювання даних. Цьому є кілька причин: упередження щодо безпеки, складність переходу і страх перед ним, застаріла інфраструктура, людський фактор тощо.

Як отримати максимум від переходу в хмару

Понад 90 % компаній світу вже в хмарі — це робить їх більш гнучкими і здатними до впровадження інновацій.

Однак, попри всі переваги хмарних продуктів, багато компаній досі відкладають свій перехід. Хтось заморозив перехід у хмару або зовсім його припинив. Хтось не просунувся далі поверхневих експериментів із хмарою. Інші ж не розуміють для себе вигоди, тому зволікають із переходом.


Сигнал для всіх компаній світу

Одним із конкретних і потужних сигналів, що спонукають не зволікати з переходом став COVID-19. Компанії у всьому світі нарешті зрозуміли — у бізнесі важливі гнучкість, адаптованість, стійкість і масштабованість систем.


Настав час змінюватися

У нових реаліях невизначеності компанії вчаться адаптуватися до досить складних умов: вони витрачають більше ресурсів, щоби забезпечити звичну для себе діяльність. Але потреби їхніх користувачів та клієнтів ростуть, їм необхідно надати можливості віддаленого доступу до мережі.

Не поспішайте: 5 чинників успіху

Пандемія тільки підтвердила тезу — хмара не є хайпом, це нагальна потреба, яка має бути у фокусі будь-якої компанії. Проте швидкий перехід у хмару без зрозумілої стратегії коштуватиме компанії дорого.
 
Слід розумно балансувати між оперативністю й цінністю. Для отримання максимальної цінності від хмарних продуктів необхідно врахувати такі п’ять рекомендацій:



👉 Переходьте в хмару й масштабуйте ресурси вертикально

Для початку визначте потреби вашого бізнесу та підберіть відповідну для них інфраструктуру, щоби потім упевнено, безпечно й оперативно перенести робочі процеси в хмару.

Етапи повномасштабної міграції

  1. Передусім погодьте всі процеси всередині компанії. Головним ресурсом під час переходу в хмару має бути не лише ІТ, а і всі департаменти компанії та сильне керівництво. Так перехід буде ефективним та результативним.
  2. Постійно думайте про вигоди для бізнесу, щоби не буксувати в процесі тестів під час переходу в хмару й після нього. Використовуйте хмару як мету, а не як засіб. Вважати, що результат готовий, коли в хмару перенесли деякі робочі процеси, не можна. Стратегія хмарних технологій потребує чіткого й систематичного аналізу цінностей і вигод компанії як у сьогоденні, так і в майбутньому. Це стосується передусім фінансів, операційної системи й технологій.
  3. Пріоритезуйте легко здійсненні завдання. Треба порівняти зниження витрат та інші чинники: застарілу інфраструктуру, місце розташування даних, вимоги про дотримання нормативів, складність застосунків, потенційні вигоди та інновації, які можна залучити для оптимізації роботи в хмарі.

Раціональний підхід до розставлення пріоритетів серед легко здійсненних завдань — трамплін для виконання складніших.

Розглянемо кейс компанії «Агросем». Приблизно 90 % всіх внутрішніх документів у компанії — «кадрові»: заяви на відпустки та погодження цих заяв, відрядження, звіти після цих відряджень, авансові звіти, накази, коригування наказів… Їх дуже багато. Ми допомогли Агросему весь цей масив документів перевести в цифру, а вчасний перехід на продукти Майкрософт допоміг компанії оптимізувати витрати, покращити комунікації всередині компанії та перейти на повністю віддалену роботу під час карантину.

В хмарі, насправді, нічого захмарного. Однак досі багато компаній тільки частково використовують переваги хмарних продуктів.



👉 Отримайте всі вигоди від гіперскейлерів

Примусьте інновації та технології хмарних продуктів слугувати вашому бізнесові.

Багато компаній обирають одного з гіперскейлерів — провайдера мультихмарних платформ — з таких великих гравців, як Google Cloud, Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure або IBM.

Щоби здобути максимум користі від гіперскейлера, заручіться партнерськими відносинами на перспективу, як це роблять багато компаній. Стратегічно вірним кроком є вибір основного постачальника для більшості ключових завдань бізнесу. Так компанія може розраховувати на підтримку від гіперскейлера: інновації, цифрову трансформацію або розроблення в інженерії.

Наприклад, для Konica Minolta — глобального провайдера рішень для бізнесу — таким партнером є компанія Microsoft.

 

👉 Вдосконалюйте і прискорюйте

Підвищіть гнучкість і швидкість роботи корпоративних систем за допомогою хмарних технологій. Ваша корпоративна мережа не відразу стане хмарною: після переходу потрібно модернізувати та створити застосунки спеціально для хмари.

Ви повинні мати можливість встановлювати та видаляти різні компоненти без збоїв у робочих процесах. Перехід у хмару для корпоративної галузі — це як вивчити нову іноземну мову: якщо ви хочете розібратись у хмарі, потрібно повністю в неї зануритися.

Для корпорацій із застарілою інфраструктурою це може бути проблематично — необхідно провести велику роботу зі створення архітектури, бо без її попереднього розроблення сервіси гіперскейлерів можуть знизити бажану вигоду й зовсім стати малоефективними.

Модернізацію потрібно заздалегідь добре продумати на довгі роки наперед, передбачивши базу для застосунків, що використовуватимуться. Стратегія має інформувати, як, куди та навіщо зростає компанія й бути гнучкою для змін.

Модернізація — це тільки трансформація в технологіях. Під час нестабільного й непередбачуваного майбутнього спрогнозувати всі ризики неможливо. Зробіть важливий крок — запустіть процес.



👉 Впроваджуйте та оптимізуйте

Розробляйте нові стратегії своєї компанії для підвищення продуктивності та стійкості ваших хмарних можливостей.

Працівники як двигун розвитку
Керування ІТ-ресурсами в хмарі — це не традиційна модель адміністрування. Потрібно постійно керувати витратами ресурсів, відстежувати потужність і продуктивність. Для цього потрібні нові навички та операційні функції. Знайдіть професіоналів, які не тільки реагуватимуть на високі показники споживання, але й будуть розуміти причини та наслідки для інфраструктури, важливість бізнес-процесів та їхнього зв’язку.

Керування хмарою — комплексне завдання. Часто потрібно писати код, щоби відстежувати й усувати помилки. Багато сучасних компаній керують багатохмарним середовищем, де поєднуються приватна хмара, локальні рішення й технології SaaS та PaaS.

Це ускладнює управління й оптимізацію, тож необхідно краще розуміти стан інфраструктури. У таких випадках варто долучати партнера, який стежить на ринку за новими пропозиціями від гіперскейлерів. Так співробітники компанії не витрачатимуть свій час на керування хмарою та матимуть більше вільного часу для важливіших задач.



👉 Оновлюйтеся, вносіть інновації та розвивайтеся

Оберніть переваги хмари на свою користь: як трамплін для цифровізації, майданчики для експериментів і впровадження інновацій. Хмара — двигун змін та інновацій. Вона дає можливість експериментувати, не втрачаючи швидкості в роботі. Хмарні продукти допомагають запускати нові галузі, паралельно впроваджувати кілька ідей і вибирати найбільш ефективні та безпечні з них. Хмара покликана оперативно виконувати ітерації, тестувати прототипи й отримувати дані для ефективних рішень.

Також хмара — це двигун для трансформації бізнесу, в основі якого лежить використання інформації, штучний інтелект і сучасні аналітичні інструменти. З її допомогою можна використовувати інформацію у великих обсягах для створення вигод та підвищувати якість і ефективність використання інформації.



Не зупиняйтеся на шляху до своїх цілей

Будьте готові отримати максимум вигоди від переходу на хмару, впровадьте 5 кроків: міграцію, керування, інновації, інтеграцію рішень виробників і модернізацію. Хмара довела, що вона може бути найважливішим чинником для гнучкого бізнесу, створюючи для нього конкурентоспроможні переваги.

Пам’ятайте: якщо ви ще не в хмарі, можливості росту проходять повз вас. Компанії, що відкладають перехід у хмару, можуть не тільки зазнати колосальних збитків, але й зовсім припинити існування.

Наші експерти готові допомогти вам при переході у хмару, як вже зробили у «Агросем», Аптеці 9–1–1 та інших компаніях.

Подбаємо про ваші дані з хмарою Azure

Живемо у часи, коли робота більше не залежить від локації. А події останніх двох місяців довели: розраховувати лише на фізичні сервери взагалі небезпечно. Для резервного копіювання та аварійного відновлення пошкоджених чи втрачених даних ми впроваджуємо комплексні рішення на хмарній платформі Microsoft Azure ☁️

Вас також може зацікавити

IaaS: почніть новий етап цифровізації з «інфраструктурою як послуга»

Дедалі складніші бізнесові процеси вимагають потужної та стабільної ІТ...

Хмара
03.06.2022

Дев’ять причин перейти на друк із хмари

Не сумніваємося, ви знаєте про друк із хмари, але, можливо, не розумієте...

Хмара
16.07.2021

Немає нічого неможливого: переваги та недоліки переходу в хмару

Хмара — це майбутнє та крок вперед для кожного. Проте багато компаній досі не...

Хмара
21.07.2021
Дайджест