Бізнес

Як компаніям скористатися технологічними перевагами цифрової революції в умовах обмеженого бюджету

Глобальна пандемія та війна продемонстрували важливість впровадження нових технологій та використання досягнень цифрової революції для забезпечення безперервності та гнучкості бізнесу в організаціях усіх типів та розмірів. Це важливий урок, адже цілеспрямована цифрова трансформація приносить довгострокові вигоди з огляду на гнучкість та економію коштів.

21.10.2022
6 хв 6 хв
Зміст
Однак, усе ще залишається питання найкращого способу впровадження цифрових ініціатив в організації, який би й задовольняв потреби, і не виходив за рамки бюджету. Хтось скаже, для отримання швидких результатів потрібно обирати найкоротший шлях, який дозволяє досягти найкращих результатів. Однак початком трансформації для будь-якої організації (незалежно від того, на якому етапі цифрової зрілості вона перебуває) є точне визначення того, що саме означає для неї впровадження цифрових змін, і яких результатів вона від них очікує.

Концепція «найкоротшого шляху» може ввести в оману — адже те, що якесь рішення простіше, не означає, що воно правильне! Так само може бути непросто визначити «найкоротший шлях», особливо коли є кілька проєктів на стадії розробки. Вкрай важливо спочатку зрозуміти, що потрібно вашій організації, перш ніж ви зможете реалізувати найбільш ефективні ініціативи з цифрової трансформації в межах виділеного бюджету, одночасно максимізуючи ефект від цих цифрових ініціатив.

Виклики під час впровадження

Впровадження цифрових змін завжди буде пов’язане з низкою викликів, але малий бізнес нерідко в першу чергу турбує питання бюджету. Багато організацій виявлять, що внутрішній опір (свідомий чи пасивний), визначення пріоритетів бізнесових потреб та комплексність також будуть суттєвими факторами, на які необхідно зважати.

Не існує магічного «універсального» підходу до впровадження цифрової революції, але вона, безумовно, вимагає координації довгострокової стратегії, яка забезпечує постійну оптимізацію, контрольованість бюджету й чітке розуміння віддачі від інвестицій наприкінці процесу.

Ось три ключові речі, які мають вирішальне значення для досягнення цифрових змін.

1. Налагодження співпраці та партнерських відносин

Коли справа доходить до планування цифрових ініціатив, важливо зібрати ключових осіб/зацікавлених сторін з усіх ланок бізнесу. Поряд із визначенням правильних бізнесових цілей, консультації з цими ключовими особами/командами також допомагають визначити ключові показники ефективності (KPI), які забезпечать належне виконання проєкту. Цифрові зміни вимагають інвестицій як від людей, так і ресурсів, і, як правило, включають ініціативи, які охоплюють кілька відділів, а отже, вимагають залучення, експертизи та управління з боку всіх учасників цього процесу.

Незалежно від того, чи відбувається цей процес у межах внутрішньої команди, чи навіть за підтримання технологічного партнера, важливо ефективно співпрацювати та проводити відверті обговорення, щоби сформувати справді цілісне уявлення про рівень зрілості цифрових змін в організації. Це також дозволить створити чітку картину процесів і задіяних старих систем, а також домогтися повного залучення для успішного здійснення трансформації на шляху до досягнення вашої мети.

 

2. Всебічне оцінювання

Після того, як ви залучили до проєкту потрібних людей/зацікавлені сторони, ви швидко виявите, що в кожного з них є свої пріоритети, і вони можуть не збігатися або не відповідати загальним цілям бізнесу. На жаль, різні відділи можуть мати свій власний ізольований погляд на те, що потрібно, тому життєво важливо мати об’єктивний погляд на ситуацію. Тому вам потрібна надійна структура, яка дасть змогу вам точно оцінити, які частини бізнесу віднімають зайвий час і гроші, і в такий спосіб стримують ваш бізнес від повного розкриття його операційного потенціалу.

Без проведення належного оцінювання (як, наприклад, повністю безплатне Konica Minolta DX360° Assessment) ви просто не зможете визначити, де перебуває ваш бізнес на шляху до цифрових змін, яке фінансування знадобиться, і які ініціативи з цифрової трансформації матимуть найбільший вплив на досягнення ваших бізнесових цілей. Перш ніж будувати будь-які плани, важливо зрозуміти, чи є у вас процедури та інструменти для підтримання та вдосконалення цифрової стратегії змін.

Після завершення оцінювання ви матимете змогу легко та швидко проаналізувати всі сфери вашого бізнесу, зрозуміти, які зміни необхідні, і де може виникнути синергія між різними підрозділами. Після того, як ви уточните ці нюанси, можна буде масштабувати рішення й повною мірою зрозуміти, у яких сферах бізнес витрачає надмірні кошти.

 

3. Погодженість та пріоритети

Провівши ретельне оцінювання, ви отримаєте не лише чітке уявлення про виклики, але і про численні можливості, що відкриваються завдяки цифровій трансформації.

Це також допоможе вам підготувати техніко-економічне обґрунтування, оскільки дасть змогу виявити реальні затрати та операційні показники, а потім спрогнозувати вартість ініціатив із цифрової трансформації порівняно з рентабельністю інвестицій. Це також дозволить оцінити успіх із погляду зниження затрат, ефективності роботи співробітників, рейтингів якості обслуговування клієнтів та всіх інших сфер, у яких бізнес має досягти успіхів, аби процвітати.

Ви також матимете чудовий фундамент, завдяки якому зможете належно враховувати свої технологічні вимоги та порядок реалізації проєктів, а також можливість організувати конвеєр постійної та безперервної оптимізації та вдосконалення.

Ба більше, ви будете в ідеальному становищі для створення реалістичного та прорахованого плану, який збалансує потреби вашого бізнесу в цифровій трансформації з виділеним бюджетом. Ви також зможете гарантувати його подальше масштабування для отримання максимальної вигоди для всього вашого бізнесу, зосередивши увагу на тих сферах, які найбільше потребують допомоги.

Як бізнесу визначитися з оптимальним рівнем цифрової трансформації

Впровадження цифрових інновацій не обов’язково повинно починатися з найбільш грандіозних або революційних технологій, таких як впровадження робототехніки або використання штучного інтелекту, що потребують чималих інвестицій.

Рішення на кшталт автоматизації робочих процесів, аналітики даних та освоєння хмарних технологій ідеально підходять для організації комбінованої дистанційної роботи й можуть виявитися фінансово життєздатними варіантами для компаній будь-якого масштабу. Вони підвищують ефективність бізнесу вже за кілька тижнів (замість років очікування) і забезпечують міцну основу для довгострокових цифрових змін та вдосконалення, що дасть змогу вам масштабувати такі цифрові трансформаційні ініціативи тоді, коли виникне така потреба.
Вас також може зацікавити

Всі непрофільні процеси — на аутсорсинг

Бізнесу, за умов стрімкого росту, не обійтися без аутсорсингу

Бізнес
09.07.2021

Що спільного між піт-стопом та бізнес-процесами

Глобальна пандемія прискорила трансформації в логістиці: компанії прагнуть...

Бізнес
15.07.2021

"Сьогодні кожен працівник може розробляти власні бізнес-застосунки", — Сергій Іващенко, Konica Minolta

Konica Minolta має близько 2 мільйонів клієнтів по всьому світу. Рішення...

Бізнес
16.07.2021
Дайджест