KPI управління клієнтським досвідом
Успіх можна виміряти, навіть якщо CXM працює над поліпшенням якості взаємовідносин із клієнтами. Різні KPI показують, наскільки якісним є клієнтський досвід. До них відносяться:
- Індекс лояльності клієнтів
- Задоволеність клієнтів
- Коефіцієнт відтоку
- Коефіцієнт утримання клієнтів
- Цінність життєвого циклу клієнта (CLV)
- Показник клієнтських зусиль (CES)
Більшість компаній використовують тільки перші три KPI. У такому випадку оцінювання буде повним лише тоді, коли ми також врахуємо ступінь утримання клієнтів, середню цінність клієнта та зусилля (CES), які клієнт мусить докласти, щоби розв’язати проблему або отримати відповідь на запитання.
Поглиблений маркетинг клієнтського досвіду
Компанії, які інвестують у клієнтський досвід (CX), незабаром усвідомлюють, що і їхні співробітники також потребують гарного досвіду. Тому й виник термін «робочий досвід» (employee experience, або EX). Якщо управляти обома цими чинниками разом, це призводить до найпотужніших конкурентних переваг.
І що ж відбувається потім? Найкращим доказом нашого захоплення є особисті рекомендації друзям та колегам. Ми також можемо цілеспрямовано працювати над цим — це називається вдосконаленим управлінням клієнтським досвідом: ті, хто задоволені, залишаються лояльними. А ті, хто лояльні, можуть стати амбасадорами продукту чи бренду.
Щось, що не так легко виміряти за допомогою KPI, але що можна відчути як задоволеність роботою, — це вдячність щасливих клієнтів. Найбільша мотивація для гарної роботи — це позитивні відгуки. Співробітники отримують задоволення від цього завжди і всюди, де управління клієнтським досвідом є відмінним. Вони платять за це своєю відданістю клієнтам компанії.