Використання тепловізорів в системах безпеки

Інтелектуальні відеорішення Mobotix

Камери Mobotix з системою визначення точної температури


Тепловізійні камери, які не просто фіксують різницю температур об’єктів, а й здатні визначати точну температуру

Тепловізор — унікальний пристрій, що не має аналогів. Він вирішує складні завдання з охорони периметру та систем безпеки: фіксація цілей на дальні відстані від об’єктів, по периметру, у застережних зонах, в умовах відсутності освітлення. Поєднання тепловізорів та стандартних камер робить візуальне спостереження можливим у широкому діапазоні умов експлуатації й складних метеоумовах.

 


 

Особливість тепловізора полягає в тому, що для реєстрації навколишнього світу він не потребує освітлення: якщо звичайна камера приймає відбите від предметів світло (денне, штучне, інфрачервоне), то тепловізор працює з власним тепловим (інфрачервоним) випромінюванням предметів і бачить їх у повній темряві. 

Існують тепловізійні камери, які не просто фіксують різницю температур об'єктів, а й здатні визначати точну температуру. Матриці таких камер відкалібровані за деяким температурним стандартом і дають змогу проводити вимірювання навіть в окремій точці спостережуваного об'єкта.


Тепловізори з каліброваними матрицями дають змогу фіксувати абсолютні значення температури об’єктів і сигналізувати про перегрів або неприпустиме охолодження.

У системах відеоспостереження калібровані тепловізори використовуються не часто. Основне застосування — контроль технологічного обладнання та оповіщення оператора про перегріви або переохолодження.

Інший спосіб використання каліброваного тепловізора — для виявлення осіб із підвищеною температурою на пунктах пропуску в період епідемій.

Основні завдання, які вирішуються будь-якою системою відеоспостереження — запобігання проникненню, фіксація фактів проникнення й реагування на вторгнення.


Роздільна здатність матриці

У тепловізорах типова роздільна здатність — 320х240, а розширення передових матриць становить 1280х1024. У Mobotix в камерах M16 та S16 доступні болометри з роздільною здатністю 320х240, а в камерах Mobotix M73 та S74 — 320х240 та 640х480.

Цільові завдання тепловізорів у відеоспостереженні

Цільові завдання тепловізорів у відеоспостереженні

Принцип отримання зображення тепловізійною камерою визначає специфіку її використання у сфері безпеки.

 • Виявлення у відсутності освітлення 🌑

Тепловізор виявляє об’єкти в абсолютній темряві незалежно від конструктивних особливостей. Це забезпечує приховане спостереження за об’єктами та заощаджує на додатковому освітленні. Фіксація об’єктів у темряві можлива, якщо температура предмета відрізняється від температури фону.

 • Контроль за великими просторами далеко від об’єкта 🧳

Для фіксування руху об’єкта досить отримати контрастне зображення розміром у декілька пікселів. Відстань детектування може бути до декількох кілометрів. Ця особливість дає змогу забезпечити якісне виявлення цілей на далеких підступах до об’єкта захисту, у т.ч. на великих просторах: акваторія, відкрите поле, гори тощо.

 • Робота в складних метеоумовах 🌪

Тепловізор «бачить» крізь туман, сніг і дощ, коли звичайна камера практично повністю перестає бачити навіть в умовах легкого туману.

 • Протидія саботажу 

Якщо зловмисники хочуть позбавити «очей» охорону за допомогою яскравого світла направленого у звичайну камеру, вона засліпиться та перестане коректно передавати інформацію. Така ситуація з тепловізором не відбудеться — засліпити його неможливо.

​​

Термальна камера у повній темряві

Висока вартість тепловізора — це економія на кількості встановленого обладнання та електроживленні освітлювачів. Це може спонукати проектувальника системи відеоспостереження до того, щоби замінити звичайні камери тепловізорами.

хочу таке рішення

Обмеження тепловізорів

Обмеження тепловізорів

В тепловізорів є деякі обмеження в порівнянні зі звичними нам відеокамерами:

 
 • Неможливість ідентифікації та розпізнавання

Зображення теплового випромінювання, наприклад, людини, не дає змогу його ідентифікувати й зафіксувати деталі для проведення розслідування й пошуку зловмисника;

 • Об’єкт може «розчинитися» в тлі

Денне спостереження тепловізором може не дати настільки ефективний результат, як спостереження вночі. В спекотний сонячний день людина може зрівнятися за температурою з навколишнім середовищем та стати непомітною.

 • Об’єкт може сховатися за перепоною

Людина, що сховалася за непроникною перепоною, скажімо, листом фанери, у разі вирівнювання температур фанери й фону, наприклад, поверхні землі або кущів, може бути не виявлена тепловізором. Це стосується відстаней понад 100 метрів.

 • Тепловізори не бачать крізь скло і воду

Втім навряд чи у реальних ситуаціях хтось буде переміщатися, сховавшись за склом або шматком оргскла.


Найкращий захист об’єкта — поєднання тепловізійних камер і звичайних

Тепловізори забезпечують виявлення об’єктів на далекій відстані, а звичайні камери — розпізнавання на близькій та класифікація його за ступенем загрози. 

Mobotix поєднав 2 технології в одному корпусі, поєднавши з вбудованим мікрофоном та динаміком, — це забезпечує максимальну практичність при використанні.

Важливо відзначити, що тепловізор не передає колір, тому його використовують для «виявлення» об’єктів. Для більшого розуміння наводимо відмінність між основними поняттями: виявлення, розпізнавання та ідентифікація.

 1. Виявлення — визначення типу об’єкта (людина, автомобіль)
 2. Розпізнавання — визначення прикмет об’єкта (молодий чоловік у зеленій куртці)
 3. Ідентифікація — встановлення особи конкретної людини (Іван Іванович)

 

Ми на зв'язку

Ми на зв'язку

Наші експерти завжди на зв'язку, щоби допомогти обрати рішення, що ідеально відповідає потребам вашого бізнесу

Ми будуємо комплексні рішення з використанням відеокамер німецької якості та новітнього програмного забезпечення для автоматизованого розпізнавання номерних знаків

Так, я надаю згоду на отримання інформації:*

щодо актуальних продуктів та послуг компанії Konica Minolta Ukraine Subsidiary Enterprise та інших асоційованих компаній у межах групи, що відповідають моїм інтересам. Дані будуть опрацьовані відповідно до Політики конфіденційності компанії.

Поля з * обов'язкові для заповнення.

Зверніть увагу! Ваші чинні налаштування cookie не дозволять вам отримувати наші матеріали на email. Щоби дозволити, оновіть ваші налаштування cookie