Використання тепловізорів в системах безпеки

Інтелектуальні відеорішення Mobotix

Камери Mobotix з системою визначення точної температури


Тепловізійні камери, які не просто фіксують різницю температур об’єктів, а й здатні визначати точну температуру

Тепловізор — унікальний пристрій, що не має аналогів. Він вирішує складні завдання з охорони периметру та систем безпеки: фіксація цілей на дальні відстані від об’єктів, по периметру, у застережних зонах, в умовах відсутності освітлення. Поєднання тепловізорів та стандартних камер робить візуальне спостереження можливим у широкому діапазоні умов експлуатації й складних метеоумовах.

 


 

Особливість тепловізора полягає в тому, що для реєстрації навколишнього світу він не потребує освітлення: якщо звичайна камера приймає відбите від предметів світло (денне, штучне, інфрачервоне), то тепловізор працює з власним тепловим (інфрачервоним) випромінюванням предметів і бачить їх у повній темряві. 

Існують тепловізійні камери, які не просто фіксують різницю температур об'єктів, а й здатні визначати точну температуру. Матриці таких камер відкалібровані за деяким температурним стандартом і дають змогу проводити вимірювання навіть в окремій точці спостережуваного об'єкта.


Тепловізори з каліброваними матрицями дають змогу фіксувати абсолютні значення температури об’єктів і сигналізувати про перегрів або неприпустиме охолодження.

У системах відеоспостереження калібровані тепловізори використовуються не часто. Основне застосування — контроль технологічного обладнання та оповіщення оператора про перегріви або переохолодження.

Інший спосіб використання каліброваного тепловізора — для виявлення осіб із підвищеною температурою на пунктах пропуску в період епідемій.

Основні завдання, які вирішуються будь-якою системою відеоспостереження — запобігання проникненню, фіксація фактів проникнення й реагування на вторгнення.


Роздільна здатність матриці

У тепловізорах типова роздільна здатність — 320х240, а розширення передових матриць становить 1280х1024. У Mobotix в камерах M16 та S16 доступні болометри з роздільною здатністю 320х240, а в камерах Mobotix M73 та S74 — 320х240 та 640х480.

Цільові завдання тепловізорів у відеоспостереженні

Цільові завдання тепловізорів у відеоспостереженні

Принцип отримання зображення тепловізійною камерою визначає специфіку її використання у сфері безпеки.

 • Виявлення у відсутності освітлення 🌑

Тепловізор виявляє об’єкти в абсолютній темряві незалежно від конструктивних особливостей. Це забезпечує приховане спостереження за об’єктами та заощаджує на додатковому освітленні. Фіксація об’єктів у темряві можлива, якщо температура предмета відрізняється від температури фону.

 • Контроль за великими просторами далеко від об’єкта 🧳

Для фіксування руху об’єкта досить отримати контрастне зображення розміром у декілька пікселів. Відстань детектування може бути до декількох кілометрів. Ця особливість дає змогу забезпечити якісне виявлення цілей на далеких підступах до об’єкта захисту, у т.ч. на великих просторах: акваторія, відкрите поле, гори тощо.

 • Робота в складних метеоумовах 🌪

Тепловізор «бачить» крізь туман, сніг і дощ, коли звичайна камера практично повністю перестає бачити навіть в умовах легкого туману.

 • Протидія саботажу 

Якщо зловмисники хочуть позбавити «очей» охорону за допомогою яскравого світла направленого у звичайну камеру, вона засліпиться та перестане коректно передавати інформацію. Така ситуація з тепловізором не відбудеться — засліпити його неможливо.

​​

Термальна камера у повній темряві

Висока вартість тепловізора — це економія на кількості встановленого обладнання та електроживленні освітлювачів. Це може спонукати проектувальника системи відеоспостереження до того, щоби замінити звичайні камери тепловізорами.

хочу таке рішення

Обмеження тепловізорів

Обмеження тепловізорів

В тепловізорів є деякі обмеження в порівнянні зі звичними нам відеокамерами:

 
 • Неможливість ідентифікації та розпізнавання

Зображення теплового випромінювання, наприклад, людини, не дає змогу його ідентифікувати й зафіксувати деталі для проведення розслідування й пошуку зловмисника;

 • Об’єкт може «розчинитися» в тлі

Денне спостереження тепловізором може не дати настільки ефективний результат, як спостереження вночі. В спекотний сонячний день людина може зрівнятися за температурою з навколишнім середовищем та стати непомітною.

 • Об’єкт може сховатися за перепоною

Людина, що сховалася за непроникною перепоною, скажімо, листом фанери, у разі вирівнювання температур фанери й фону, наприклад, поверхні землі або кущів, може бути не виявлена тепловізором. Це стосується відстаней понад 100 метрів.

 • Тепловізори не бачать крізь скло і воду

Втім навряд чи у реальних ситуаціях хтось буде переміщатися, сховавшись за склом або шматком оргскла.


Найкращий захист об’єкта — поєднання тепловізійних камер і звичайних

Тепловізори забезпечують виявлення об’єктів на далекій відстані, а звичайні камери — розпізнавання на близькій та класифікація його за ступенем загрози. 

Mobotix поєднав 2 технології в одному корпусі, поєднавши з вбудованим мікрофоном та динаміком, — це забезпечує максимальну практичність при використанні.

Важливо відзначити, що тепловізор не передає колір, тому його використовують для «виявлення» об’єктів. Для більшого розуміння наводимо відмінність між основними поняттями: виявлення, розпізнавання та ідентифікація.

 1. Виявлення — визначення типу об’єкта (людина, автомобіль)
 2. Розпізнавання — визначення прикмет об’єкта (молодий чоловік у зеленій куртці)
 3. Ідентифікація — встановлення особи конкретної людини (Іван Іванович)

 

Наші експерти завжди на зв'язку, щоби допомогти обрати рішення, що ідеально відповідає потребам вашого бізнесу

Ми будуємо комплексні рішення з використанням відеокамер німецької якості та новітнього програмного забезпечення для автоматизованого розпізнавання номерних знаків