Поділитися
Тепловізійні камери, які не просто фіксують різницю температур об’єктів, а й здатні визначати точну температуру
Особливість тепловізора полягає в тому, що для реєстрації навколишнього світу він не потребує освітлення: якщо звичайна камера приймає відбите від предметів світло (денне, штучне, інфрачервоне), то тепловізор працює з власним тепловим (інфрачервоним) випромінюванням предметів і бачить їх у повній темряві. Існують тепловізійні камери, які не просто фіксують різницю температур об'єктів, а й здатні визначати точну температуру. Матриці таких камер відкалібровані за деяким температурним стандартом і дають змогу проводити вимірювання навіть в окремій точці спостережуваного об'єкта.
У тепловізорах типова роздільна здатність — 320х240, а розширення передових матриць становить 1280х1024. У Mobotix в камерах M16 та S16 доступні болометри з роздільною здатністю 320х240, а в камерах Mobotix M73 та S74 — 320х240 та 640х480.
Принцип отримання зображення тепловізійною камерою визначає специфіку її використання у сфері безпеки.
Тепловізор виявляє об’єкти в абсолютній темряві незалежно від конструктивних особливостей. Це забезпечує приховане спостереження за об’єктами та заощаджує на додатковому освітленні. Фіксація об’єктів у темряві можлива, якщо температура предмета відрізняється від температури фону.
Для фіксування руху об’єкта досить отримати контрастне зображення розміром у декілька пікселів. Відстань детектування може бути до декількох кілометрів. Ця особливість дає змогу забезпечити якісне виявлення цілей на далеких підступах до об’єкта захисту, у т.ч. на великих просторах: акваторія, відкрите поле, гори тощо.
Тепловізор «бачить» крізь туман, сніг і дощ, коли звичайна камера практично повністю перестає бачити навіть в умовах легкого туману.
Якщо зловмисники хочуть позбавити «очей» охорону за допомогою яскравого світла направленого у звичайну камеру, вона засліпиться та перестане коректно передавати інформацію. Така ситуація з тепловізором не відбудеться — засліпити його неможливо.
Висока вартість тепловізора — це економія на кількості встановленого обладнання та електроживленні освітлювачів. Це може спонукати проектувальника системи відеоспостереження до того, щоби замінити звичайні камери тепловізорами.
Зображення теплового випромінювання, наприклад, людини, не дає змогу його ідентифікувати й зафіксувати деталі для проведення розслідування й пошуку зловмисника;
Денне спостереження тепловізором може не дати настільки ефективний результат, як спостереження вночі. В спекотний сонячний день людина може зрівнятися за температурою з навколишнім середовищем та стати непомітною.
Людина, що сховалася за непроникною перепоною, скажімо, листом фанери, у разі вирівнювання температур фанери й фону, наприклад, поверхні землі або кущів, може бути не виявлена тепловізором. Це стосується відстаней понад 100 метрів.
Втім навряд чи у реальних ситуаціях хтось буде переміщатися, сховавшись за склом або шматком оргскла.
Тепловізори забезпечують виявлення об’єктів на далекій відстані, а звичайні камери — розпізнавання на близькій та класифікація його за ступенем загрози. Mobotix поєднав 2 технології в одному корпусі, поєднавши з вбудованим мікрофоном та динаміком, — це забезпечує максимальну практичність при використанні. Важливо відзначити, що тепловізор не передає колір, тому його використовують для «виявлення» об’єктів. Для більшого розуміння наводимо відмінність між основними поняттями: виявлення, розпізнавання та ідентифікація.
Ми будуємо комплексні рішення з використанням відеокамер німецької якості та новітнього програмного забезпечення для автоматизованого розпізнавання номерних знаків