Ситуаційний центр

Інтелектуальні відеорішення Mobotix

Камери Mobotix з інтелектуальним програмним забезпеченням


Організація роботи оператора на периметрі — одне з пріоритетних завдань.

Під час побудови комплексної системи безпеки особливу увагу необхідно приділити побудові ситуаційного центру. Зазвичай системи замовника не мають взаємної інтеграції, тому оператори відеонагляду моніторять потокове відео з великої кількості камер. Це не ефективно та сильно залежить від людського фактору. Саме для уникнення нераціонального використання коштів замовника ми у Konica Minolta розповідаємо, як правильно побудувати ситуаційний центр.

Вимоги до обладнання в ситуаційному центрі

Вимоги до обладнання в ситуаційному центрі

 

 • Висока надійність​ 🙏

Об’єкти часто бувають досить віддалені — час очікування на усунення поломки може призводити до непередбачуваних дій: термінового введення піших або мобільних патрулів. Для уникнення складних ситуацій спеціалісти Konica Minolta проєктують серверне та мережеве обладнанням із резервуванням та можливістю «гарячої» заміни, що мінімізує втрати сигналу. У своїх проєктах команда використовує виключно надійне та перевірене обладнання, що представлене на ринку України офіційними представниками та авторизованими сервісними центрами.

 • Віддалений моніторинг 👀

Важливо не лише мати обладнання, що не ламається, а й мати можливість вжити заходи щодо запобігання або прогнозування несправності. Для цього Konica Minolta використовує віддалений моніторинг обладнання. За згодою замовника обладнання може віддалено підключитися до серверу та провести необхідні налаштування й оновлення програмного забезпечення.

 • Велика глибина архіву 💾

Відеоархів потрібен у разі виникнення якогось інциденту або надзвичайної події. Нерідко інформація може знадобитися через місяці, тому без інтелектуального пошуку в архіві тут не обійтися. Для вирішення даного завдання ми рекомендуємо VMS Luxriot, Mobotix HUB, Cathexis у поєднанні з аналітичними модулями ULA, Vezha, Mobotix, FF Group, Vaxtor, Konica Minolta VAS. Це дає змогу суттєво зменшити час на розгляд інциденту, адже системи формують профілі авто та людей, відображають на мапі їхні маршрути руху.

 • І​нтегровані рішення 💡

Інтеграція охоронної сигналізації та відеоспостереження значно підвищує оперативність роботи служби охорони. Система автоматично сповіщає оператора про спрацювання сигналізації і привертає його увагу до місця події, відображаючи на моніторах відповідні камери.

 • Ефективна робота оператора 🛡

Серверна відеоаналітика полегшує роботу оператора, а в деяких випадках є частиною тактики охорони і визначає ступінь захищеності об’єкта. Можлива видача тривог про перетин лінії, появі об’єкта в забороненій зоні, знаходженні об’єкта в зоні довше покладеного часу, детектування залишених предметів тощо 

 • Зручність роботи оператора 🔎

Оператору потрібен зручний інструмент управління системою. Для захисту важливого об’єкта необхідне спеціальне програмне забезпечення для відеоспостереження. Тільки VMS здатні реалізувати всі зазначені вимоги й навіть більше. Наприклад, введення контролю за наявністю оператора на робочому місці, інформування оператора про проблеми в тій чи іншій частині системи, пропажі сигналу камери — з використанням NVR це неможливо.
 

Оператор — ключова ланка в захисті периметру.

 

Оператор не повинен виявляти тривожні ситуації. Він має десятки екранів із різними з однаковими пейзажами, тому одночасно слідкувати за кожною з них практично неможливо. Це має робити охоронна сигналізацію і відеоаналітика, а оператор лише прийняти рішення — це справжня тривога або помилкове спрацьовування.

Забезпечення ергономіки робочого місця оператора — одна з найважливіших завдань при проєктуванні ситуаційного спостереження.

 

Типова схема організації робочого місця оператора

Типова схема організації робочого місця оператора
 • Тривожний монітор, на який система виводить інформацію від камер із місця виникнення тривожної ситуації. Як правило, його розташовують зверху, де знаходиться зона тривожного очікування для людини.

 • Оперативний монітор, з яким оператор взаємодіє в постійному режимі, переглядає архів, виводить камери. Розташовується навпроти погляду оператора.
   


 
 • Черговий монітор або монітори, на яких виведені найважливіші ділянки, наприклад, в’їзди та виїзди, прохідна, КПП, входи та виходи з будівель.

 • Якщо присутня периметральна сигналізація, то обов’язковий окремий монітор із планом, на якому графічно відображається ділянка, де спрацював охоронний датчик і вказані найближчі камери.

 

Оператору необхідно швидко оцінити обстановку й миттєво зорієнтуватися, тому корисно виводити кілька моніторів із мультикартинкою.

Така схема ефективна, а кожен об’єкт унікальний, тому рішення можуть бути найрізноманітнішими. Знайти найкраще з них — основне завдання проєктувальника, а саме технічних фахівців Konica Minolta.

 

Запобігання злочину


Варто згадати про безліч випадків, коли оператор виявляється втягнутим у злочин. Він не тільки не реагує на проникнення, але ще і зловмисно псує апаратуру, вимикає запис чи відключає камери. Тому сервер необхідно розташовувати в серверній, а на посту охорони — робочу станцію. І серверу буде комфортно в спеціалізованому приміщенні, й максимум, що зможе зробити оператор — це зламати свій комп’ютер, про що будуть миттєво проінформовані зацікавлені особи.

Konica Minolta рекомендує використовувати VMS Luxriot EVO Global, що дає змогу оптимізувати витрати на ліцензії та серверні потужності. Рішення має додатковий функціонал: можливість використовувати смартфони замість камер відеоспостереження. Це суттєво розширює можливості системи відеонагляду, надає можливість підтримки передачі геокординат мобільних патрулів та додає наявність тривожної кнопки.

З додаткового функціоналу, який забезпечує ситуаційний центр є можливість централізовано контролювати касові та валютні операції та оперативно виявляти порушення, інтегрувати систему контролю доступу та обмінюватися даними з зовнішніми системами CRM та ERP, Power BI.Konica Minolta офіційний дистриб’ютор та авторизований партнер виробників програмного забезпечення, що дає можливість замовникам отримати ефективну систему безпеки.

Вас може зацікавити

Європа |

MOBOTIX стратегічно розширюється, приєднавши компанію Vaxtor Group

Компанія MOBOTIX, мажоритарним акціонером якої є Konica Minolta, продовжує стратегічне розширення та зміцнює свій операційний бізнес, уклавши офіційну угоду про придбання іспанської компанії Vaxtor Group (Vaxtor), провідного постачальника...

Наші експерти завжди на зв'язку, щоби допомогти обрати рішення, що ідеально відповідає потребам вашого бізнесу

Ми будуємо комплексні рішення з використанням відеокамер німецької якості та новітнього програмного забезпечення для автоматизованого розпізнавання номерних знаків