ЗАХИСТ АКУМУЛЯТОРІВ ВІД ПЕРЕГРІВАННЯ

КОМПЛЕКСНЕ РІШЕННЯ ЦІЛОДОБОВОГО МОНІТОРИНГУ ПРИМІЩЕНЬ ДЛЯ АКУМУЛЯТОРНИХ БАТАРЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕПЛОВІЗІЙНИХ КАМЕР MOBOTIX


Інвестиція у рішення тепловізійного моніторингу приміщень для акумуляторних батарей може суттєво вплинути на рентабельність бізнесу. Все завдяки подовженню строку служби акумуляторів, а ще зниженню витрат: на обслуговування батарей, на страхування, й на робочу силу.

Чому вашому бізнесу потрібне приміщення для акумуляторних батарей

Спеціальні «акумуляторні» приміщення є невіддільною частиною логістичних центрів та інших промислових об'єктів — для заряджання акумуляторів навантажувачів, резервного електропостачання або живлення транспортних засобів тощо. Проте акумуляторні (вони ж вторинні) батареї вимагають особливого відношення: під час заряджання вони можуть випаровувати водень, нагріватися, а кислотні акумулятори — виділяти кислоту.
 

Міністерство транспорту та зв’язку України встановило вимоги до безпеки під час обслуговування, ремонту, заряджання та зберігання кислотних і лужних акумуляторних батарей. Наприклад, приміщення для акумуляторних батарей не мають обігріватися, а ще повинні регулярно провітрюватися через те що водень в суміші з повітрям може досягати вибухонебезпечної концентрації («гримучий газ»). Потрібен постійний контроль температури повітря приміщення, акумуляторів та іншого обладнання.
 

Konica Minolta пропонує комплексне рішення для безпечного, зручного та цілодобового моніторингу приміщень для акумуляторів за допомогою надійних та сучасних тепловізійних камер.

Як працює рішення для моніторингу акумуляторних приміщень

Тепловізійні камери «бачать» значно далі, ніж людина. Ми бачимо відбите світло в досить вузькому діапазоні електромагнітного спектра. Тепло (теплова енергія) має значно більшу довжину хвилі, ніж видиме світло.


Ось як тепловізійні камери заповнюють прогалини в спостереженні: фіксують теплову енергію, відповідно інтерпретують її й формують зображення, яке здатна побачити людина. Найбільш передові датчики використовують технологію теплової радіометрії, завдяки якій можна визначати точну температуру кожного пікселя сцени спостереження.


Результат роботи оптичного модуля


Результат роботи тепловізійного модуля

Основний компонент нашого рішення — гібридна тепловізійна камера Mobotix M73. Завдяки модульній конструкції, M73 може поєднувати у своєму корпусі тепловізійний модуль, оптичний модуль, а також, наприклад, гучномовець. Оптичний модуль дає змогу чітко бачити сцену спостереження, контролювати працівників та майно. Тепловізійний модуль завдяки чутливому датчику постійно відстежує температуру в потрібних зонах.
 

Можна налаштувати до 20 незалежних зон, які камера контролюватиме з точністю до 0,1°C. Після досягнення заданих умов камера реагує на них різними способами, які налаштовуються відповідно до потреб користувача. За необхідності вбудований модуль гучномовця може попередити персонал на об’єкті про потенційну небезпеку.
 

Для максимальної надійності, камера Mobotix M73 споряджена вбудованим інтервальним відеореєстратором.

Mobotix M73 — пристрій «все в одному»


 

1. Завчасно попереджає

Камера слідкує за приміщенням для акумуляторних батарей 24 години на добу 7 днів на тиждень. Контролюються відхилення від норми температури кожної батареї, кожного пристрою для заряджання, а чи навіть навколишньої території.
 

2. Гарантує спокій

Оптичний модуль із роздільною здатністю 4K UHD забезпечує високоякісний огляд території, контроль персоналу і приміщення.
 

3. Забезпечує гнучкість

Конструкція пристрою дозволяє додавати на замовлення різні модулі.
 

Тепловізійний модуль:

 • роздільна здатність CIF або VGA, максимум 9 кадрів на секунду

 • теле- та ширококутний тепловізійний об’єктив (від 17° до 90°)
   

Оптичний модуль:

 • 4K UHD або надчутливий до світла датчик на 4 мегапікселі

 • кут огляду від 15° до 120°
   

Додаткові модулі:

 • гучномовець та мікрофон

 • інфрачервона підсвітка

 • мультидатчик MultiSense: пасивний інфрачервоний (PIR), яскравості й температури, мікрофон
   

4. Передбачувано поводиться у надзвичайних ситуаціях

Систему обробки подій камери можна заздалегідь налаштувати для відповідної реакції на будь-які зафіксовані аномалії. В залежності від серйозності події камера може надіслати сповіщення, видати звукове попередження і навіть відключити пристрій для заряджання завдяки вбудованому релейному модулю.

 

Переваги рішень для захисту акумуляторів від перегрівання на базі Mobotix M73

   

   

Негайне виявлення підвищення температури
Контроль температури багатьох батарей, пристроїв для заряджання та території за допомогою однієї камери
Сповіщення та попередження через гучномовець працівників в акумуляторному приміщенні у разі виявлення відхилень
Негайне автоматичне та віддалене відключення пристроїв для заряджання за допомогою релейного модуля
Економія на страхуванні
Попередження інцидентів, а не боротьба з ними

Зацікавило рішення?

Наші експерти на зв'язку щоби надати вам більше деталей щодо рішення для захисту приміщення для акумуляторних батарей від перегрівання ↓