Інструменти

Керування робочими процесами: коли все працює злагоджено

Люди, які працюють в налагодженому робочому середовищі, більш продуктивні. Автоматизовані робочі процеси в компанії допомагають підтримати цей потік, а також зменшити час на виконання задач та операційні витрати.

19.10.2020
5 хв 5 хв
Ключові слова
JW_KEYVISUAL_WORKFLOW_MANAGEMENT_KW41.jpg
Зміст
Для підтримки ефективності роботи, всі працівники повинні мати безперебійний доступ до всієї важливої інформації, всі робочі процеси в команді мають бути чітко вибудувані та ретельно продумані: якщо керування бізнес-процесами налаштовано правильно, робота злагоджена. Якщо у процесах перебої — керівництво має переосмислити їх.

Погодження контрактів та рахунків, закупки та торги, приймання та перевірка товару, інформування та онбординг: термін "робочий процес" описує повторювані дії працівників, які точно визначені.

Точно описаний робочий процес можна порівняти з приготуванням улюбленої страви: спочатку необхідно придбати інгредієнти, потім підготувати їх — помити овочі або нарізати м'ясо — і, врешті-решт, приготувати та подати готову страву.
 

Керування робочими процесами для збільшення продуктивності

У світі бізнесу переваги чітко визначених робочих процесів полягають у підвищенні продуктивності шляхом економії часу і зниження ризику помилок. Водночас вони допомагають раціоналізувати виробництво і гарантувати діловим партнерам та клієнтам прозорі, безпечні та надійні процеси.

Процеси компаній різняться між собою, адже однакових компаній не існує. Підхід до керування процесами теж різниться. Робочий процес — це фіксований ланцюжок умов і дій. Він чітко структурований: має початок, покрокові дії та бажаний результат.

Керування робочими процесами може здійснюватися за допомогою спеціально розробленого програмного забезпечення — цифрових систем керування робочими процесами або BPM-систем. Керування бізнес-процесами тісно пов'язане з керуванням робочими процесами.

У той час як робочі процеси та керування ними спрямовані на детальний опис етапів роботи, BPM-системи допомагають оптимізувати стратегію, аналізувати та покращувати бізнес-процеси.
 

RPA: роботизоване керування процесами

У майбутньому все більше компаній будуть паралельно використовувати автоматизацію робочих процесів, RPA та рішення для керування робочими процесами. Рутинні та повторюванні задачі частково візьмуть на себе спеціально навчені роботи. Однак керувати ними будуть системи керування робочими процесами.

Таким чином, люди та машини будуть в симбіозі. Корисно, коли програмне забезпечення для керування робочими процесами має відкритий API для простої інтеграції з RPA-системами, підтримуючи спільну роботу людей і роботів або ботів. API — це абревіатура інтерфейсу прикладного програмування. Це застосунок для підключення та інтеграції інших програм або ІТ-систем до чинного рішення.
 

Чотири поради для керування робочим процесом

Як створити та користуватися системою для керування робочими процесами для вашої компанії? Нижче ви знайдете чотири поради для цього:

  • Розумне керування робочими процесами створює основу для оптимальних бізнес-процесів і дає можливість економити час і витрати.
  • Новітні цифрові рішення та відповідні інструменти допомагають спочатку визначити робочі процеси, а потім використати набуті знання за допомогою програмного забезпечення для керування робочими процесами.
  • Однак слід пам'ятати: якщо повсякденна робота або проєкт запрограмовані до найдрібніших деталей зі специфічними діями, люди можуть відчути свою непотрібність.
  • Для ефективного аналізу та впровадження системи для керування робочими процесами необхідно залучати керівників та працівників компанії, оскільки вони є основою будь-якого бізнесу. Лише дізнавшись їхні потреби можна впровадити таку систему для керування робочими процесами, яка допоможе їх оптимізувати.
 
 
Вас також може зацікавити

Як M-Files допомагає HR-спеціалістам в нову еру віддаленої роботи

Пандемія COVID-19, що триває нині, створила нові проблеми для всіх — HR...

Інструменти
20.09.2021

4 переваги, які змусять вас впровадити систему для управління документами

Керівники бізнесу мають усвідомити, що застарілі рішення для управління...

Інструменти
24.09.2021

Як автоматизувати рутину бухгалтера з системою управління документами

Якби ви складали список речей, які критично важливі для дотримання вимог...

Інструменти
04.10.2021
Дайджест