Інструменти

Що таке роботизація процесів (RPA)

Чому роботизація процесів (RPA) — новий тренд автоматизації робочих процесів

05.07.2022
4 хв 4 хв
JW_header_RPA.jpg
Зміст
Роботизація процесів стає «новою нормальністю» та формує майбутнє праці: програмні ро́боти беруть на себе прості, повторювані та трудомісткі рутинні процеси. Це дає працівникам більше часу для виконання важливіших для бізнесу завдань.

Проблема, з якою стикаються багато малих та середніх підприємств (SME) у всьому світі — зростання нераціональних витрат на операційні завдання, зменшення ефективності та результативності. «Ми бачимо, що компанії постійно перебувають під тиском, прагнучи до конкурентної переваги. Насамперед це означає, що їм необхідно максимально використовувати потенціал своїх спеціалістів, — зауважив IT Services Business Development Manager у Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH Марсель Кобуссен.


Програмне забезпечення та ро́боти працюють автономно й беруть на себе виконання рутинних завдань

На прикладі великої логістичної та транспортної компанії можна показати, які саме рутинні повсякденні бізнесові завдання можна віддати на виконання RPA.

Проблема: неможливо відстежити, де зараз перебувають вантажівки та чи успішно доставлені товари. Як результат, кількість замовлень компанії постійно зменшується.

Рішення: майже 400 програмних роботів виконують понад 1 мільйон робочих операцій і процесів, що означає автоматизацію 16 000 годин людської праці. До 50 % усіх доставлянь здійснюються в повністю автоматизованій системі без втручання людини.


RPA працює лише зі структурованими даними

Однак, є одна необхідна умова: автоматизація процесів працює лише зі структурованими даними. «Ви не можете стати компанією, яка використовує штучний інтелект, якщо ви не орієнтовані на дані, не керуєтесь даними, не стали цифровізованою компанією», — пояснює доктор Штефан Вробель, директор Інституту інтелектуального аналізу та інформаційних систем Фраунгофера в досліджені «Тренди в Штучному інтелекті» («Trends In Artificial Intelligence»), опублікованому на сайті інституту.

Щоби дані відігравали ключову роль, вони мають бути правильно структуровані та захищені. Для компаній, що не орієнтовані на роботу з даними, автоматизація процесів поки що потребує неабияких інвестицій. Ось чому для малих та середніх підприємств (SME) роботизована автоматизація процесів може бути пов’язана з чималими витратами.


Можливості глобального ринку та етичні аспекти

Однак, аналітики та дослідники, які спеціалізуються на штучному інтелекті та робототехніці, прогнозують, що глобальний товарообіг із використанням програмного забезпечення та сервісів RPA швидко зростатиме в найближчі роки. Згідно з дослідженням «Майбутнє робочих місць 2025» Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), незримі автомати вже у 2025 році зможуть виконувати більше роботи, ніж люди.

«RPA — одна з найважливіших технологій початку цього десятиліття, і її впровадження на практиці набирає обертів», — пояснює Марсель Кобуссен. «Дедалі більше й більше компаній визнають переваги та покращення, які дає використання мобільних промислових роботів у зв’язці з програмним забезпеченням для потреб їхнього підприємства».

Так чи візьмуть RPA та алгоритми зрештою гору й автоматизують більшість рутинної роботи в компаніях? На цьому шляху особи, що приймають рішення, мусять зважати на три етичні аспекти:

  1. Ро́боти будь-якого типу, чи то мобільні (мобільні промислові ро́боти), чи то незримі (невидимі — тобто, програмні), завжди повинні бути розпізнавані людиною.
  2. Люди завжди повинні точно знати, що може й чого не може зробити робот.
  3. Людям має бути під силу розуміння рішень, які приймаються алгоритмами та роботами в будь-який час.
Вас також може зацікавити

Як сучасні відеорішення оптимізують роботу складу та перевезення

Попри війну, логістична галузь продовжує розвиватися. Одночасно, кожен із нас...

Інструменти
06.11.2022

Як M-Files допомагає HR-спеціалістам в нову еру віддаленої роботи

Пандемія COVID-19, що триває нині, створила нові проблеми для всіх — HR...

Інструменти
20.09.2021

4 переваги, які змусять вас впровадити систему для управління документами

Керівники бізнесу мають усвідомити, що застарілі рішення для управління...

Інструменти
24.09.2021
Дайджест