Інструменти

Використання хмарних CRM та ERP — це шлях до зростання

Підприємства малого та середнього бізнесу можуть йти в ногу з великими компаніями, завдяки використанню хмарних ERP та CRM. Така комбінація — це більше, аніж конкурентна перевага.

07.10.2022
7 хв 7 хв
img_keyvisual_post_kw7_ERP_UND_CRM.jpg
Зміст
Цифрова трансформація приносить нове програмне забезпечення для вашого бізнесу. І процеси у вашому бізнесі або стартапі виграють від ERP-систем та програмного забезпечення CRM. І те, й інше доступне в хмарі, що робить їх набагато простішими та дешевшими у використанні для малого та середнього бізнесу.

Підприємства малого та середнього бізнесу перебувають під тиском. Цифрова трансформація не зупиняється ні перед чим. Програмне забезпечення проникає всюди, у кожен процес, що робить бізнес-процеси швидшими і кмітливішими, оскільки бізнес, заснований на даних, використовує дані, щоби зрозуміти, що можна вдосконалити.

Є дві великі системи, які незмінно постають однією з фундаментальних умов успіху та зростання бізнесу. Усього три літери, але вони мають велике значення: CRM та ERP. CRM-системи фокусуються на всьому, що пов’язано з клієнтами, обслуговуванні клієнтів і ланцюжками поставлень — від пропозицій до доставки. Програмне забезпечення ERP робить усі ваші внутрішні ресурси доступнішими, а бізнес-процеси — ефективнішими.

Отже, що ви повинні зробити в першу чергу як підприємець? Що є більш важливим? Управління відносинами з клієнтами (CRM) або планування ресурсів підприємства (ERP)? Що з них ефективніше? Чи потрібно й те, й інше? Відповідь: так, і те, й інше.

Про ERP зрозуміло і просто

Ця абревіатура об’єднує програмне забезпечення, яке інтегрує й контролює всі основні процеси у вашому бізнесі. ERP використовує загальну базу даних для покращення моніторингу та планування ресурсів. ERP-система робить ваші внутрішні бізнес-процеси більш ефективними та прозорими, заощаджуючи час, матеріали та гроші.

Планування ресурсів підприємства звучить трохи складно, наче щось складне для великого бізнесу. А от абревіатура ERP вже здається набагато стрункішою та динамічнішою назвою. Проте система залишається комплексною, оскільки вона охоплює всю компанію, кожен відділ і кожен рівень вашої організації.

Де використовується ERP

Від управління торгівлею до управління персоналом, від контролювання до управління якістю — програмне забезпечення ERP охоплює всі процеси вашого бізнесу. Воно легко адаптується до специфічних галузевих і масштабованих рішень.

Інструменти планування ресурсів підприємства застосовуються в перелічених сферах:

 

 • Фінанси та облік
 • Управління товарами
 • Виробництво
 • Управління персоналом (HR)
 • Логістика
 • Продажі
 • Дослідницька діяльність та конструкторські розробки

Планування ресурсів підприємства — чи це універсальне рішення?

Деякі постачальники ERP-систем обіцяють начебто універсальне рішення для всього. Проте часто виявляється, що навіть у найновіших продуктах усе ще відсутні деякі необхідні функції. Управління відносинами з клієнтами інтегрується з різним ступенем успіху, залежно від постачальника. Інформація, пов’язана з клієнтами, надходить ззовні, нові дані з’являються після кожного контакту з клієнтом. Ось чому інструменти для управління взаємовідносинами з клієнтами (скорочено CRM) розвиваються за власними правилами.

Сфери, які виграють від CRM-системи

Безумовно, маркетинг і продажі знаходяться в центрі уваги ПЗ для управління взаємовідносинами з клієнтами. Обслуговування клієнтів, сервісні центри та кол-центри також отримують вигоду від CRM-системи, так само як і робота з клієнтами та управління продуктами. Цей інструмент спрямовує увагу компанії на клієнтський досвід.

Щоби забезпечити оптимальний клієнтський досвід, програмне забезпечення CRM підтримує роботу в наступних сферах:

 • Продажі
 • Обслуговування клієнтів
 • Маркетинг
 • Робота з клієнтами
 • Управління продуктом

Основні відмінності між CRM та ERP системами

CRM-система забезпечує управління контактами з клієнтами, як фронт-офіс у бізнесі. ERP-система — це бек-офіс. CRM-система обробляє дані ззовні — від клієнтів, які контактують із нею. ERP-система використовує дані лише від внутрішніх процесів. Наразі існують нові покоління систем ERP, які інтегрують рішення CRM та інші рішення, такі як управління документами.


Відмінності між ERP і CRM

Хмара — простір взаємодії CRM та ERP для середнього бізнесу

Купувати чи орендувати? У минулому підприємства часто віддавали перевагу власним CRM і ERP-рішенням — локальним («on-premises»). Вони воліли купувати, оскільки це начебто дозволяло все контролювати. Включно з їхніми даними. Це потроху змінюється, тому що такі рішення насправді призводять до більшої залежності й дуже високих витрат у повсякденному веденні бізнесу в цифровому середовищі.

Що тут дорогого? Власні серверні приміщення, власний ІТ-відділ, власні програмні продукти та бази даних. Це зв’язує капітал та багато ресурсів, робить бізнес повільним та нерішучим. Альтернативою є хмарні рішення. Хмарні обчислення особливо цікаві — і насамперед для малого й середнього бізнесу.

Переваги хмарних CRM та ЕRP

 1. Масштабованість: ці рішення легко ростуть разом із вами та вашими гнучкими потребами. Це все прискорює, наскільки це можливо.
 2. Доступність: більшість провайдерів гарантують надання сервісу на 99,999 %, а доступ до нього може бути отриманий негайно будь-яким користувачем, зокрема й у дорозі, за допомогою мобільних застосунків.
 3. Простота: SaaS — це найпростіший спосіб використання програмного забезпечення та їх оновлення.
 4. Оплата (підписка): ви платите тільки за те, що дійсно використовуєте. Вартість зростає разом із функціями, на які підписується ваш бізнес.
 5. Співпраця: командна робота з різних місць підтримується завдяки тому, що всі користуються застосунками для доступу до одних і тих самих даних — у дорозі чи за робочим столом.
 6. Гнучкість: технічні характеристики та витрати можуть бути переглянуті в будь-який час, а отже, скорочені або збільшені якнайшвидше.
 7. Безпека: дані в хмарі захищені, навіть якщо пристрої втрачені або вкрадені. Відсутнім пристроям може бути негайно відмовлено в доступі. Резервне копіювання даних також включено в послугу.

Комплексні постачальники систем «все в одному»

Ринок ERP-рішень та CRM-інструментів великий і заплутаний. Ось коротко лише про деяких з основних гравців:

 • Zoho One: працює з 1986 року, незалежний каліфорнійський постачальник програмного забезпечення ERP і Zoho CRM в хмарі.
 • Sage: британська компанія пропонує хмарну ERP-систему Sage Business Cloud з CRM-системою та іншими рішеннями.
 • SAP Business One Cloud: німецька компанія розробила модульне хмарне рішення ERP та CRM для малого та середнього бізнесу та стартапів.
 • Dynamics 365 Business Central: Konica Minolta використовує Microsoft Dynamics 365, завдяки чому вона пропонує хмарну ERP-систему для гнучкого та масштабованого надання CRM та інших послуг для малого та середнього бізнесу.

CRM-системи для поєднання з ERP-системами

 • SugarCRM: програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом із Купертіно, США, породило цілий ринок застосунків, зосереджених на клієнтському досвіді.
 • Salesforce: компанія із Сан-Франциско є піонером у розробці хмарних CRM і ERP для забезпечення управління взаємовідносинами з клієнтами з моменту свого заснування в 1999 році.

Інтеграція CRM і ERP виправдовує себе

Для досягнення успіху компаніям потрібні клієнти. Цифрова трансформація, гнучка робота — компанії, які освоюють ці речі, ставлять клієнтів у центр усієї своєї діяльності. Ось чому доцільно мати повне уявлення про клієнтів на кожній ділянці вашого бізнесу — і все в одній системі.

Компанії, які інтегрують програмне забезпечення CRM та ERP в хмарі, підвищують ефективність своїх процесів на кожному рівні. Від пошуку клієнтів до обробки замовлень — вони ліквідують розрізненість, заохочуючи співпрацю і взаємодію між співробітниками. Вони усувають дублювання даних і забезпечують доступ користувачів до всієї інформації в її актуальному стані.

Вас також може зацікавити

Шлях до інтелектуального управління інформацією: від ECM до розумних рішень

Чому вашій організації час перейти до інтелектуального управління інформацією...

Інструменти
07.09.2022

Як підготувати компанію до переходу зі Skype до Microsoft Teams

Все ще користуєтеся Skype для бізнесу? Припиніть! 7 кроків до переходу від...

Інструменти
09.07.2021

Як M-Files допомагає HR-спеціалістам в нову еру віддаленої роботи

Пандемія COVID-19, що триває нині, створила нові проблеми для всіх — HR...

Інструменти
20.09.2021
Дайджест