Планування ресурсів підприємства — чи це універсальне рішення?
Деякі постачальники ERP-систем обіцяють начебто універсальне рішення для всього. Проте часто виявляється, що навіть у найновіших продуктах усе ще відсутні деякі необхідні функції. Управління відносинами з клієнтами інтегрується з різним ступенем успіху, залежно від постачальника. Інформація, пов’язана з клієнтами, надходить ззовні, нові дані з’являються після кожного контакту з клієнтом. Ось чому інструменти для управління взаємовідносинами з клієнтами (скорочено CRM) розвиваються за власними правилами.
Сфери, які виграють від CRM-системи
Безумовно, маркетинг і продажі знаходяться в центрі уваги ПЗ для управління взаємовідносинами з клієнтами. Обслуговування клієнтів, сервісні центри та кол-центри також отримують вигоду від CRM-системи, так само як і робота з клієнтами та управління продуктами. Цей інструмент спрямовує увагу компанії на клієнтський досвід.
Щоби забезпечити оптимальний клієнтський досвід, програмне забезпечення CRM підтримує роботу в наступних сферах:
- Продажі
- Обслуговування клієнтів
- Маркетинг
- Робота з клієнтами
- Управління продуктом
Основні відмінності між CRM та ERP системами
CRM-система забезпечує управління контактами з клієнтами, як фронт-офіс у бізнесі. ERP-система — це бек-офіс. CRM-система обробляє дані ззовні — від клієнтів, які контактують із нею. ERP-система використовує дані лише від внутрішніх процесів. Наразі існують нові покоління систем ERP, які інтегрують рішення CRM та інші рішення, такі як управління документами.
Відмінності між ERP і CRM
Хмара — простір взаємодії CRM та ERP для середнього бізнесу
Купувати чи орендувати? У минулому підприємства часто віддавали перевагу власним CRM і ERP-рішенням — локальним («on-premises»). Вони воліли купувати, оскільки це начебто дозволяло все контролювати. Включно з їхніми даними. Це потроху змінюється, тому що такі рішення насправді призводять до більшої залежності й дуже високих витрат у повсякденному веденні бізнесу в цифровому середовищі.
Що тут дорогого? Власні серверні приміщення, власний ІТ-відділ, власні програмні продукти та бази даних. Це зв’язує капітал та багато ресурсів, робить бізнес повільним та нерішучим. Альтернативою є хмарні рішення. Хмарні обчислення особливо цікаві — і насамперед для малого й середнього бізнесу.
Переваги хмарних CRM та ЕRP
- Масштабованість: ці рішення легко ростуть разом із вами та вашими гнучкими потребами. Це все прискорює, наскільки це можливо.
- Доступність: більшість провайдерів гарантують надання сервісу на 99,999 %, а доступ до нього може бути отриманий негайно будь-яким користувачем, зокрема й у дорозі, за допомогою мобільних застосунків.
- Простота: SaaS — це найпростіший спосіб використання програмного забезпечення та їх оновлення.
- Оплата (підписка): ви платите тільки за те, що дійсно використовуєте. Вартість зростає разом із функціями, на які підписується ваш бізнес.
- Співпраця: командна робота з різних місць підтримується завдяки тому, що всі користуються застосунками для доступу до одних і тих самих даних — у дорозі чи за робочим столом.
- Гнучкість: технічні характеристики та витрати можуть бути переглянуті в будь-який час, а отже, скорочені або збільшені якнайшвидше.
- Безпека: дані в хмарі захищені, навіть якщо пристрої втрачені або вкрадені. Відсутнім пристроям може бути негайно відмовлено в доступі. Резервне копіювання даних також включено в послугу.
Комплексні постачальники систем «все в одному»
Ринок ERP-рішень та CRM-інструментів великий і заплутаний. Ось коротко лише про деяких з основних гравців:
- Zoho One: працює з 1986 року, незалежний каліфорнійський постачальник програмного забезпечення ERP і Zoho CRM в хмарі.
- Sage: британська компанія пропонує хмарну ERP-систему Sage Business Cloud з CRM-системою та іншими рішеннями.
- SAP Business One Cloud: німецька компанія розробила модульне хмарне рішення ERP та CRM для малого та середнього бізнесу та стартапів.
- Dynamics 365 Business Central: Konica Minolta використовує Microsoft Dynamics 365, завдяки чому вона пропонує хмарну ERP-систему для гнучкого та масштабованого надання CRM та інших послуг для малого та середнього бізнесу.
CRM-системи для поєднання з ERP-системами
- SugarCRM: програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом із Купертіно, США, породило цілий ринок застосунків, зосереджених на клієнтському досвіді.
- Salesforce: компанія із Сан-Франциско є піонером у розробці хмарних CRM і ERP для забезпечення управління взаємовідносинами з клієнтами з моменту свого заснування в 1999 році.
Інтеграція CRM і ERP виправдовує себе
Для досягнення успіху компаніям потрібні клієнти. Цифрова трансформація, гнучка робота — компанії, які освоюють ці речі, ставлять клієнтів у центр усієї своєї діяльності. Ось чому доцільно мати повне уявлення про клієнтів на кожній ділянці вашого бізнесу — і все в одній системі.
Компанії, які інтегрують програмне забезпечення CRM та ERP в хмарі, підвищують ефективність своїх процесів на кожному рівні. Від пошуку клієнтів до обробки замовлень — вони ліквідують розрізненість, заохочуючи співпрацю і взаємодію між співробітниками. Вони усувають дублювання даних і забезпечують доступ користувачів до всієї інформації в її актуальному стані.