Нова робота

5 ознак лідера часів трансформації: як не застрягнути в минулому

Зміни — чи не єдине, що постійне в житті. Лідеру постійно треба адаптуватися до нових викликів, до нового середовища. Яких ознак у таких умовах набирає лідерство розповідає Job Wizards.

22.11.2019
7 хв 7 хв
team-holding-their-hands-on-seashore-1756665.jpg
Зміст
У огляді, який зробила компанія PricewaterhouseCoopers у 2019 році, опитавши майже 1400 CEO глобальних компаній, серед загроз, які бачать опитувані для розвитку своїх організацій є й політична невизначеність і торговельні конфлікти, протекціонізм як загроза бізнесу й популізм, кіберзагрози й швидкість технологічних змін. Це гарна ілюстрація того, що трансформації супроводжуються невизначеністю, страхами. А боїмося ми того, на що не можемо впливати. Job Wizards виокремив 5 ознак лідера, які особливо важливі в епоху змін.

1. Відкритість до нового, гнучкість

Не потрібно сторонитися нестандартного. Діджитал у трансформації — це лиш один із компонентів, хоч він і спадає на думку чи не насамперед. Важливіша готовність бізнесу до перетворень, плекання культури компанії водночас із повагою до особливостей один одного, бо культурний компонент — він двосторонній.

Перебувайте весь час у пошуку нового.

2. Емоційний інтелект

Емпатія йде поруч із лідерством. EQ чи не важливіший за IQ. Професійні навички можна наростити, для цього в наш час вистачає технологій та можливостей, а ось збільшити EQ — набагато важче. Тобто, кажучи про емоційний інтелект, ми говоримо про мудрість, яка переважає над досвідом.

Рефлексуйте: це допоможе усвідомити причини як позитивного, так і негативного результату.

3. Залученість

Кожна людина, що працює в команді, має відчувати свою відповідальність за кінцевий результат. Кожному гравцю команди потрібно розуміти, чому відбуваються зміни, і як можна отримати користь із цього.

Залучайте: нові можливості, вони в майбутньому, а сьогодні вся команда повинна отримувати натхнення від змін.

4. Вміння надихати й довіряти

Люди часто йдуть не за лідером, вони йдуть за тим, хто перший встане й піде за лідером. Розуміння цього важливо для інкорпорування змін у команду. Щоби знайти цих «амбасадорів», тих, хто «встане й піде» за лідером, довіртеся цим людям. Навчіть їх чомусь, якщо хочете, щоби вони довіряли вам і навчили чогось вас. Лиш тоді їх буде надихати ваше бачення, ваше лідерство, саме тоді вони будуть промотувати це іншим.

Надихайте й надихайтесь — і ви отримаєте вірних послідовників.

5. Результативність

Якщо команда недороблює свою роботу, ви свою роботу теж недороблюєте. Безумовно, бізнес має бути соціально відповідальним, але з гарними результатами, інакше це поганий бізнес.

Не робіть роботу за команду: створюйте такі умови, щоби кожен досяг потрібного результату.

Щаслива команда — успішна команда. Безумовно, ви не можете зробити всіх щасливими. Але як лідер ви можете створити те, що здатне створювати щастя навіть в епоху змін — здорову робочу атмосферу.

Вас також може зацікавити

10 порад керівнику бізнесу: як ефективно керувати інноваціями у компанії

Поради від Директора з трансформації (Director of Transformation and Partner,...

Нова робота
22.07.2022

Як залишатися ефективним, працюючи вдома

Покрокове керівництво: робимо роботу вдома приємною та продуктивною В часи...

Нова робота
01.04.2020

7 порад для ефективного управління віртуальними командами

Чи можлива віртуальна командна робота? Певна річ — якщо ви знаєте, як...

Нова робота
18.10.2022
Дайджест