Бізнес

Екологічна стійкість компанії — шість перших кроків

Кожен з нас може щось зробити для боротьби зі зміною клімату. Існує безліч способів зменшення викидів парникових газів на робочому місці.

03.09.2021
2 хв 2 хв
JW_graphic_yw_KLIMANEUTRAL_KW42_.png
Зміст
Якщо кілька співробітників або відділ почнуть діяти, в довгостроковій перспективі вся компанія буде рухатися у напрямку екологічної стійкості

Аби максимально спростити цей процес, ми пропонуємо зробити перші кроки та скористатися ідеями щодо економії, попередження та компенсації енергоспоживання і раціонального використання ресурсів у нашій повсякденній роботі.

Компанії, які прагнуть світлого майбутнього, піклуються не тільки про свій економічний успіх. Вони також зосереджені на питаннях екологічної стійкості. Цей термін з’явився у 1987 році, коли Всесвітня комісія ООН з навколишнього середовища і розвитку представила свою доповідь. У ньому екологічно сталий розвиток визначається як “розвиток, що відповідає потребам сьогодення без шкоди для майбутніх поколінь задовольняти власні потреби”.

Щоправда, екологічно стійкий бізнес — це не тільки захист навколишнього середовища, а й цілісний підхід до дбайливого ставлення щодо світових ресурсів. Йдеться про прагнення поліпшити якість життя співробітників, партнерів, клієнтів і місця проживання сьогодні і завтра.

Таке цілісне розуміння стійкості також включено до терміну “екологічно стійке підприємництво”. Так компанія заявляє, що несе повну відповідальність за свій сталий екологічний розвиток. Компанії повинні не тільки підтримувати соціальні та екологічні цілі за рахунок отриманого прибутку, а й забезпечувати екологічно стійкий шлях у процесі отримання цього прибутку.

Екологічна стійкість сприяє інноваціям

Нові “зелені” бізнес-моделі змінюють економіку. В ідеалі традиційні компанії мають бути витіснені з ринку екологічно стійкими процесами і продуктами. Зокрема, малий та середній бізнес мають прекрасні конкурентні можливості завдяки виробництву екологічно стійкої продукції, інноваційним процесам та відданості у запобіганні кліматичним змінам.

Це пов’язано з тим, що інноваційні компанії формують свій імідж не тільки в екологічному та соціальному плані, а й у цілому. Для них корпоративна соціальна відповідальність — це не просто додаткова задача, яку необхідно вирішити, а стратегія екологічно стійкого розвитку, яка проходить через усі сфери діяльності компанії — від адміністрації до виробництва, розробки продукції та лабораторій.

Шість кроків стратегії сталого розвитку

  1. Проаналізувати, які ресурси споживаються тією чи іншою мірою у різних напрямках діяльності компанії (вихідний рівень).
  2. Визначити, що впливає на використання цих ресурсів.
  3. Записати наявні заходи щодо економії, недопущення та компенсації і визнати, де цих дій недостатньо.
  4. Сформулювати цілі: наприклад, переробляти на 30% більше матеріалів, використовувати на 50% менше матеріалів в офісі або організувати навчання з питань екологічно стійких закупівель.
  5. Посилити заходи і розробити подальшу короткострокову стратегію.
  6. Реалізувати її, перевірити ефективність, досягти цілей, визначити нові.

 

П’ять порад тим, хто хоче зробити свою компанію екологічно стійкою

Навіть до того, як буде розроблено стратегію, кожен співробітник компанії зможе щось зробити. Кожен — будь то менеджер, керівник або стажер. Наразі існує три методи, які особливо ефективні для досягнення цілей сталого екологічного розвитку: скорочення, попередження та компенсація.

 

1. Заощаджуйте електроенергію

Спробуйте критично оцінити споживання електроенергії протягом робочого дня. І ви побачите цілу низку випадків нераціонального використання електроенергії. У більшості випадків можна знайти швидке рішення для того, щоб зменшити енерговитрати:

  • використовуйте денне світло;
  • встановіть LED лампи;
  • вимикайте світло, коли в кімнаті порожньо;
  • п’ять хвилин шокової вентиляції замість постійно відкритого вікна у спеку;
  • вимикайте монітори під час обідніх перерв та зустрічей;
  • не використовуйте режим очікування;
  • вимикайте комп’ютери після закінчення роботи.

 

2: Економте ресурси (попереджуйте надмірне використання, використовуйте повторно)

Не тільки енергія, але і витрати на папір, пакувальні матеріали і воду завдають шкоди навколишньому середовищу і негативно впливають на екологію підприємства.

Перевірка виробництва відходів та небезпечних матеріалів також важлива. Такий аналіз допоможе вам знайти ідеї для економії ресурсів:

  • проводьте “безпаперові наради”;
  • використовуйте електронні сповіщення;
  • збирайте матеріали для переробки;
  • оптимізуйте обсяги друку.

 

3: Надавайте перевагу “зеленим пересуванням” (попередження, компенсація)

Кожна поїздка на автомобілі завдає шкоди навколишньому середовищу. Якщо ви за екологічне ведення бізнесу, пропонуємо впровадити дуже швидкі і високоефективні зміни:

  • формуйте “саr pools” — спільні поїздки співробітників на автомобілях;
  • заохочуйте проїзд на велосипедах чи громадському транспорті;
  • пересувайтеся потягами, а не літаками, особливо в межах країни;
  • розглядайте можливість організації відеодзвінків замість далеких рейсів;
  • обирайте кур’єрів на велосипедах.

 

4: Створюйте баланс (компенсація)

Незважаючи на всі зусилля, поки все ж існують процеси, які не можуть функціонувати без побічних ефектів для навколишнього середовища. Саме у таких випадках компенсація є важливим методом, який дозволяє нейтралізувати негативний ефект. Уже давно діють закони, які вимагають від компаній зменшувати втручання в природу. Вони переселяють тварин, створюють біотопи та озеленюють території.

BeoPlast, перша компанія-виробник без CO2 в автомобільній промисловості Німеччини, висаджує фруктові дерева, щоб збалансувати використання аргону у виробництві. Критично важливо пропорційно урівноважити негативний та позитивний вплив на навколишнє середовище. Konica Minolta активно займається вирішенням питання зниження навантаження на навколишнє середовище, викликаним друком. Із 2015 року у партнерстві з компанією ClimatePartner реалізовано програму “Нейтралізація вуглецю”, яка дозволяє клієнтам Konica Minolta обирати кліматично нейтральний друк, інвестуючи в кліматичні проекти і формуючи таким чином баланс.

 

5: Працюйте у кліматично нейтральному режимі

Очевидно, що деякі галузі потребують використання великого обсягу енергії та ресурсів. Проте Konica Minolta Europe довела, що навіть в таких умовах є способи працювати в екологічно стійкому режимі. Наприклад, європейська штаб-квартира в Ганновері з початку 2018 року функціонує як сертифіковане кліматично нейтральне підприємство. Довгострокову стратегію сталого розвитку компанія прийняла ще у 2009 році. До 2050 року Konica Minolta хоче скоротити викиди парникових газів у порівнянні з 2005 роком на 80%. Європейська штаб- квартира є піонером у досягненні цієї мети. Її співробітники знайшли способи скоротити і попередити надмірне енергоспоживання, а сама компанія інвестує в поновлювані джерела енергії і чисту питну воду.

 

Екологічно сталий розвиток компанії потребує однодумців

На Конференції Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату, що відбулася в грудні 2015 року в Парижі, майже всі країни світу домовилися до 2050 року значно скоротити викиди CO2. Кінцевою метою є зменшення глобального потепління на 2 °C у порівнянні з періодом до промислової революції. Очевидно, що ця мета вимагає підтримки від кожної людини і установи, але, перш за все, від бізнесу та сільського господарства.

Кожен з нас може зробити свій внесок у розбудову екологічно стійкого суспільства: як споживач, громадянин, співробітник, владна структура чи компанія.

Вас також може зацікавити

"Сьогодні кожен працівник може розробляти власні бізнес-застосунки", — Сергій Іващенко, Konica Minolta

Konica Minolta має близько 2 мільйонів клієнтів по всьому світу. Рішення...

Бізнес
16.07.2021

Сім способів зменшити вплив інфраструктури друку на довкілля

Боротьба зі зміною клімату та його впливом на навколишнє середовище є життєво...

Бізнес
14.08.2023
Дайджест