Поділитися
Світ невпинно рухається, людям доводиться підлаштовуватися під сучасні умови життя та роботи, особливо під час ковідної реальності.
Важливо робити свою роботу так, щоби не було сумнівів у професіоналізмі виконавця. Тоді рано чи пізно кожен накопичить достатню кількість відданих клієнтів, схвальних відгуків, рекомендацій колег і запасу впевненості у своїх силах, щоби зробити крок кар’єрними сходами.
Владислав Горбань
Директор департаменту сервісу
Як ви потрапили до компанії Konica Minolta? Чи було це випадковістю? У 2005 році було популярним сидіти на форумах — там я побачив вакансії. Одна з них підходила під мій профіль та досвід. Мені стало цікаво і я подався. Я пройшов три рівні співбесіди: спочатку з керівником (директором Харківського філіалу), потім з HR, а останній із заступником генерального директора. З 30 травня 2005-го року я став співробітником Konica Minolta Ukraine. Який досвід роботи ви мали до Konica Minolta? Я працював продавцем у приватній фірмі, що продавала копіювально-друкувальну техніку. Паралельно на пів ставки працював у науково-дослідному інституті, де займався наукою. Це було моє перше місце роботи після університету. У фірмі я пропрацював півтора року: отримав розуміння функцій та переваг роботи техніки та БФП, пройшов багато технічних та продажних тренінгів. Мені було легко, втім мої успіхи не можна було назвати грандіозними. Я вмів презентувати техніку, зробити холодний дзвінок, але в продажах я себе не бачив. Яка була ваша перша посада в Konica Minolta? Чому вона? За освітою я — радіофізик теоретик, тому варіантів початку корпоративної кар’єри окрім продажів, не було. Я прагнув кращого життя, аніж давала змогу зарплата молодшого наукового співробітника в НДІ. Продавці потрібні всюди, особливо амбіційні. Насправді я не дуже вірив у себе, як у продавця. Це було безальтернативне рішення, яке надавало певні шанси. Тоді все змінила одна прочитана книга. Як зараз пам’ятаю — це був бестселер Джо Джирарда «Як продати що завгодно кому завгодно». Вона кардинально змінила моє ставлення та майбутню кар’єру: я повірив у продажі. Я зрозумів, що це сфера, якій можна навчитися, щоби стати справжнім професіоналом. Вчитися я вмів та любив — з того часу я прочитав не менше 100 книг із продажів. Саме з 2005 я відчуваю себе продавцем за духом та образом думки, хоча вже багато років не працюю безпосередньо в продажах.
З якими складнощами ви стикалися? Найскладніше працювати з менталітетом людей: змінити їхнє ставлення та звички. Особливо, коли немає кризи й все добре. Я пам’ятаю це з часів, коли починав розвиток консалтингового підходу в продажах. Мене оточували успішні продавці, яким важко було серйозно сприйняти слова 30-річного ентузіаста, який не міг похвалитися великим списком приголомшливих угод. Єдиний дієвий аргумент — тільки успіх. Тому перші угоди доводилося робити й за себе, і за того хлопця, щоб інші бачили — це можливо, результат великий, помітну частину роботи виконує консультант, бонуси з угоди дуже мотивують. Тоді все пішло ☺ В сервісі я також почав з мотивації. У перший рік ми кардинально змінили систему бонусування інженерів. Тепер команда мислить не тільки технічними термінами, а й відчуває, що важливо для клієнта, розуміє, як нас оцінюють. Іноді було важко фізично. У 2010–12 роках я працював на території всієї України. Бували тижні (а, може й, місяці), коли я більше ночей проводив у поїздах, ніж у ліжку.
Що ви порекомендуєте людям у момент перегорання? Не стану радити — це особисте. У кожного своя причина, свій склад, своя мотивація. За що ви любите свою роботу? За те, що тут я можу змінити світ, ринок, життя безлічі людей. Тут можна приймати самостійні рішення, якщо готовий нести за них відповідальність. You have power if take it! Якими проєктами ви пишаєтеся? Проєкт покриття нашим сервісом найбільшого клієнта. Ми не були готові: у нас не було ні потужностей, ні процесів для управління процесами обслуговування в таких масштабах. Але ми ризикнули. Це були три важких літніх місяці 2015 року. У будні я рідко спав більш як 4 години, жив за комп’ютером і телефоном, втратив у вазі, ми змінили низку партнерів і способів взаємодії. Але змогли. Разом впоралися — залучалися всі колеги, допомагали порадою або реальною справою. Ми знайшли надійних партнерів. Налаштували більш функціональну систему обробки заявок. Зміцнили й поглибили відносини з клієнтом. Один із моїх девізів — ми з усім впораємося! Відмотаємо час на 10–15 років назад. Що ви собі порекомендуєте? Не бійся, замахуйся на більше, думай про результат, до якого прагнеш, вчися і слухай. Усе у твоїх руках!
Київ, Україна | 07 травня 2021
Стереотипи про жінку-домогосподарку зникають — тепер можливо бути бізнесвумен та мамою одночасно. Як бути матір’ю вдома та гарним працівником на роботі? Як не протиставляти ці дії одна одній та жити в гармонії? Працівниці Konica Minolta...
24 квітня 2021
Київ, Україна | 16 квітня 2021
Київ, Україна | 10 квітня 2021
Київ | 05 березня 2021