Інструменти

Що таке оптичне розпізнавання символів (OCR)

Одна з найбільших проблем, що стоїть на перешкоді повноцінній цифровізації багатьох компаній та організацій пов'язана з потоком великих обсягів неструктурованих та нерозпізнаних даних. Та рішення проблеми є — це правильне застосування технологій оптичного розпізнавання символів (OCR).

28.11.2021
3 хв 3 хв
Зміст
Неструктуровані дані, як випливає із самого терміну, — це інформація, яка або не має якоїсь заздалегідь визначеної моделі, або не організована заздалегідь певним чином. Як правило, така інформація дуже насичена текстом і містить не лише дати та цифри, а й інші важливі відомості. Неструктуровані дані можуть надходити у вигляді відсканованого документа або сфотографованого зображення. Щоби перевести цей масив даних використовують технологію оптичного розпізнавання символів (англ. Optical Character Recognition – OCR). Це технологічний процес, який дозволяє перетворити текст у цих документах на щось, що можна не лише редагувати та зберігати, а й шукати в електронному вигляді.

Що таке оптичне розпізнавання символів (OCR)

Оптичне розпізнавання символів (OCR) відіграє ключову роль в управлінні інформацією, оскільки ця технологія допомагає:
  • уникнути ручного введення даних, яке забирає занадто багато дорогоцінного часу у ваших співробітників та виникнення помилок,
  • ідентифікувати важливу інформацію, щоби отримати з неї цінність при подальшій роботі.

Як правило, процес відбувається приблизно так:
  1. Документи, які потребують переведення в цифровий формат, скануються або фотографуються.
  2. Застосовується технологія оптичного розпізнавання символів.
  3. Інформація, яка міститься в документі, зберігається у вигляді тексту з метаданими для пошуку.
  4. Отримані дані використовуються для запуску робочих процесів та покращення підтримки всіх процесів.

Технологія оптичного розпізнавання символів призначена для усунення необхідності ручного введення даних шляхом автоматичного розпізнавання букв, цифр та символів. Отримана інформація може легко інтегруватися в інтелектуальну платформу управління інформацією, як-от M-Files, яку Konica Minolta впроваджує своїм клієнтам, для подальшої роботи з нею.

В цілому оптичне розпізнавання символів дає широкий спектр переваг, які можуть використовувати компанії всіх галузей і розмірів. Окрім підвищення ефективності пошуку даних, OCR лежить також в основі інших процесів, наприклад машинного навчання

Машинне навчання відіграє важливу роль в управлінні документами: воно може розпізнавати рукописний текст та переводити його в цифровий формат та більш детально аналізувати текст. Це допоможе зменшити необхідність втручання в процес співробітників, а отже збільшить безпеку даних, та зменшити вірогідність виникнення помилок при обробці даних.

Оптичне розпізнавання символів лежить в основі цифрової трансформації багатьох компаній. Перший етап успішної диджиталізації — оцифрування всіх паперових документів, з якими ви працюєте та їх структуроване збереження, щоби  зробити їх доступними для всіх співробітників вашої організації, яким ця інформація необхідна для виконання їхньої роботи.

OCR-рішення для автоматизованої звірки документів

Рішення Konica Minolta для автоматизації звірки паперів знаходить кожен змінений, доданий та видалений символ у файлах. Будьте певними, що працюєте з вірною версією важливого документа, порівнюючи відсканований екземпляр з цифровим оригіналом в один клац.

OCR-рішення може використовуватися для того, що переводити таку інформацію, як записи нарад, листи, записи клієнтів і навіть фотографії в електронний формат. Після розпізнавання ця інформація може одразу потрапляти в систему для керування цифровим контентом, щоб інформація була доступна всім співробітникам звідусюди. 

Оптичне розпізнавання символів — це перший крок до запуску більших проєктів автоматизації робочих процесів у вашому бізнесі. Багато важливих завдань, за які відповідають ваші співробітники, вони виконують вручну, а це займає забагато часу та створює помилки.

З автоматизацією робочих процесів ваша робота проходить швидше, ефективніше і точніше, ніж будь-коли раніше — і все це завдяки повторюваним етапам. Ваші співробітники тепер можуть зосередитися на тих завданнях, які справді приносять дохід вашому бізнесу, що, можливо, є найважливішою перевагою.
Вас також може зацікавити

Як M-Files допомагає HR-спеціалістам в нову еру віддаленої роботи

Пандемія COVID-19, що триває нині, створила нові проблеми для всіх — HR...

Інструменти
20.09.2021

4 переваги, які змусять вас впровадити систему для управління документами

Керівники бізнесу мають усвідомити, що застарілі рішення для управління...

Інструменти
24.09.2021

Як автоматизувати рутину бухгалтера з системою управління документами

Якби ви складали список речей, які критично важливі для дотримання вимог...

Інструменти
04.10.2021
Дайджест