Безпека

Відеоаналітика: розумне рішення для безпеки на робочому місці

Відеонагляд є корисним інструментом для моніторингу подій на робочому місці задля безпеки працівників. Уявімо, що ви також можете отримувати сповіщення про загрози та реагувати на них у реальному часі.

10.12.2021
6 хв 6 хв
Ключові слова
Зміст
Багато компаній покладаються на системи відеоспостереження (CCTV) задля безпеки працівників, захисту будівель, приміщень та цінної інформації. Але це трудомісткий процес, який не завжди дає оптимальні результати. Інтелектуальна відеоаналітика виводить спостереження на новий рівень. Камери у поєднанні зі штучним інтелектом (AI) забезпечують автоматизований аналіз подій, виявлять нетипову поведінку та надсилають відповідні сповіщення, щоби забезпечити безпеку людей, робочих місць та інформації.

Відеоспостереження (або closed-circuit TV, CCTV) вже давно є частиною безпекових процесів багатьох компаній. Але це технологічне рішення має ряд проблем та обмежень.
  • Вам потрібні люди для постійного моніторингу та аналізу відеопотоку. Будь-хто з них періодично може втрачати фокус та попускати події, які мають значення.
  • Вам необхідно зберігати великі обсяги інформації, до перегляду якої ви, імовірно, вже ніколи не повернетеся.
  • Рішення для нагляду не допоможуть зрозуміти, що ви бачите. Ба більше, не зможуть сповістити про загрози та проблеми, на які потрібно відреагувати.
За оцінками Міжнародної організації з праці, у світі щорічно відбуваються 340 мільйонів нещасних випадків на робочих місцях. Це число демонструє наскільки важко забезпечити ефективний моніторинг. Будьмо відвертими, нещасні випадки на робочому місця та виробничі травми дорого обходяться і працівникам, і роботодавцям.

Відеоаналітика змінює правила гри

Розумне програмне забезпечення для відеоаналітики — іноді його називають відеоаналізом — змінює гру. Рішення для відеоаналітики поєднує технологію відеоспостереження з алгоритмами та штучним інтелектом (AI), що дає йому змогу не лише бачити, але і розуміти те, що відбувається в різних ситуаціях.

Завдяки цим інтелектуальним можливостям відеоаналітика бере на себе завдання постійного моніторингу та аналізу. Ключовим є те, що вона сповіщає про інциденти лише тоді, коли виявляє аномалії, недоліки, ризики чи небезпеку.

Залежно від способу використання аналітичного рішення на основі штучного інтелекту, воно допоможе вам покращити захист ваших працівників у режимі реального часу від хвороб, нещасних випадків, травм і навіть смерті. Захиститися від крадіжки даних і порушень безпеки. Дізнаймося як.

Захистіть працівників від хвороб і травм

Якщо ви відповідаєте за складні процеси, як-от виробництво, логістику або складські операції, ви добре розумієте потенційну небезпеку для ваших працівників; знайомі з нормативними вимогами щодо забезпечення охорони здоров’я та безпеки праці, рекомендаціями та передовим досвідом.Тепер ви можете використовувати інтелектуальне рішення для відеоаналітики, щоби захистити працівників від низки ризиків для здоров’я та безпеки. Автоматизоване рішення ідентифікує та визначає місцеперебування людини, яка знаходиться в групі ризику, а також сповіщає зацікавлених осіб про ці події за попередньо заданим сценарієм.
Типова відеоаналітика для безпеки працівників, приміщень та інформації включає:

Контроль доступу. Перевіряйте чи одягають ваші працівники захисне оснащення для роботи, як от маски, окуляри, каски, захисні жилети, рукавиці та чоботи.

Моніторинг дистанції. Слідкуйте чи дотримуються ваші працівники дистанції між собою, а чи необхідної відстані до устаткування під час роботи.

Безпека одинокого працівника. Подбайте про безпеку працівників, які працюють наодинці, відстежуючи рухи тіла, що можуть свідчити про біль або травму, та вживайте негайних ді за потреби.

Акустичне спостереження. Визначайте звуки, що фіксуються камерою через мікрофон, як-от сигнали тривоги або крики про допомогу, щоби негайно втрутитися.

Моніторинг небезпечних ситуацій. Виявляйте людей, які потрапляють у визначену зону небезпеки чи контролю або залишаються у небезпечній зоні під час екстреної евакуації.

Температурний скринінг. Аналізуйте теплові зображення людей та контролюйте температуру тіла, що перевищує заданий поріг. Це дасть змогу вчасно ізолювати людей, які можуть бути хворими, щоби запобігти поширенню інфекції.

Виявлення кашлю. Можливість виявляти за допомогою мікрофонів камер відеоспостереження людей, що кашляють або чхають, є ще одним способом запобігання поширенню інфекції.
 

Зберігайте інформацію, приміщення та активи в безпеці

Крім захисту людей, інтелектуальна відеоаналітика може допомогти вам підвищити безпеку громадських або приватних приміщень, захистити ключову і конфіденційну інформацію, або цінне майно та активи. Вона виходить за межі простого відеоспостереження: автоматично виявляє людей, аналізує їхню поведінку, виявляє аномалії та надсилає сповіщення.

Серед функціональності найсучаснішого програмного забезпечення для відеоаналітики є виявлення підозрілої поведінки. Це рішення допомагає захистити цінну інформацію, об’єкти чи інші активи від потенційних порушень безпеки. Воно виявляє підозрілу поведінку та попереджає зацікавлених осіб, що дає змогу швидко реагувати на будь-яке потенційне порушення.

Відеоаналітика на захисті важливих паперів

Державний центр оцінки якості освіти Чеської Республіки – Centrum pro zjišt'ování výsledků vzdělávání (CZVV) – щороку друкує сотні тисяч тестів для випускників шкіл. 
Щоби унеможливити витік інформації та забезпечити цілісність документів для тестування під час друку, раніше у CZVV використовували класичний відеонагляд. Щоби помітити підозрілі дії — наприклад, коли хтось занадто довго стоїть біля принтера або таємно фотографує тестові документи, — команді безпеки доводилося переглядати години записів.

Зараз в CZVV використовують рішення Konica Minolta для виявлення підозрілої поведінки, яке поєднує в собі настроювані алгоритми, штучний інтелект та відеокамери Mobotix. Інтелектуальне рішення постійно відстежує рух у зоні друку та у разі підозрілої активності попереджає адміністратора.

«Тепер штучний інтелект стежить за процесом друку тестів і автоматично оцінює ситуацію навколо, що призводить до значної економії витрат на оплату праці», — каже Йіндржіх Мах, директор відділу внутрішньої та виробничої інфраструктури CZVV.
 

Як покращити захищеність та безпеку вашої компанії

Інтелектуальне автоматизоване високопродуктивне рішення для відеоаналітики, адаптоване до потреб вашої компанії,  допоможе вам:
  • Зменшити ймовірність нещасних випадків на робочому місці, травм і захворювань, дбаючи про здоров’я та безпеку ваших працівників на робочому місці, покращуючи умови праці, підвищуючи продуктивність і захищаючи репутацію вашого бренду.
  • Покращити захист корпоративної інформації, активів та приміщень, даючи змогу швидко вжити заходів у разі виявлення потенційної крадіжки даних або несанкціонованого доступу до них.
  • Заощадити витрати на людські ресурси й сховища даних – не потрібно постійно контролювати кожен кадр запису з камери та зберігати весь відеоряд.
Дізнайтеся більше про розумне відеоаналітичне рішення від Konica Minolta, що може допомогти вашій компанії покращити захист і безпеку робочого простору.
Дайджест