Нова робота

Як визначити найкращу гібридну модель роботи для вашого бізнесу

Допоки бізнес звикає до постпандемійної організації роботи, не вщухають дебати щодо оптимальних форм співпраці: віддаленої, офісної чи гібридної, яка поєднує в собі обидві моделі робочого процесу.

04.11.2022
5 хв 5 хв
Зміст
Зрозуміло, що кожен бізнес/організація відрізняється від інших і має свої власні унікальні вимоги, тому в основі цього лежить питання що саме відповідає вашим потребам та потребам вашої команди, як соціальна взаємодія сприяє вашій діяльності та зростанню, і як саме цифрові технології допоможуть вам оптимально досягти поставлених цілей.

Подолання непередбачених викликів

Обмеження, спричинені глобальною пандемією, відчули в усьому світі, і їх практично неможливо було передбачити. Звісно, деякі компанії почувалися краще, ніж інші, особливо добре справилися ті, що постачають суто онлайн-продукти/контент (наприклад, Netflix), але більшість компаній зіткнулися з проблемою перехідного періоду на тому чи іншому рівні.

Як досвідчений постачальник рішень для цифрових робочих місць, Konica Minolta вже мала у своєму розпорядженні чималий перелік гнучких онлайн-технологій, як для власних потреб, так і для підтримки клієнтів. Однак, усе ще залишалися складнощі, пов’язані з переходом на нові або оновлені способи роботи. Хоча робота з дому доступна давно, співробітникам Konica Minolta все ще доводилося адаптуватися до фізичної відірваності один від одного та відсутності звичної взаємодії в офісі. Це було особливо відчутно новим членам команди, які не мали змоги особисто познайомитися з колегами та поспілкуватися з ними на робочому місці.

Як і в інших компаніях, команда Konica Minolta має великий досвід роботи з дому та гібридної роботи. Однак зараз ми всі маємо уважно придивитися до пошуку найкращого поєднання цифрових інструментів для гібридної віддаленої роботи разом із традиційною роботою в офісі задля соціальної взаємодії та спілкування, які сприяють інноваціям, розв’язанню проблем та еволюції будь-якого бізнесу.

Пошуки балансу

Пандемія, безсумнівно, сприяла підвищенню готовності до впровадження цифрових систем для забезпечення віддаленої роботи в багатьох компаніях, деякі з яких раніше майже не дозволяли своїм співробітникам користуватися відповідними системами за межами офісу — наприклад, у фінансовому секторі. Однак є суттєва різниця між пропозицією роботи вдома як варіантом неповного робочого дня та вимушеним переходом усієї команди на постійну дистанційну роботу, зумовленим зовнішніми обставинами.

Успішний гібридний підхід до віддаленої роботи полягає в поєднанні переваг віддаленої роботи з перевагами більш традиційної роботи в офісі. Безумовно, для багатьох працівників робота з дому має значні переваги — нема потреби їздити на роботу й пов’язаних із цим витрат часу та коштів, а сімейні/особисті зобов’язання можуть бути збалансовані з робочим навантаженням.

Однак існують і потенційні недоліки. Ізоляція може бути реальною проблемою для психічного здоров’я, і не всім пощастило мати будинок, який пристосований для роботи вдома з погляду виділеного простору та надійного і якісного підключення до інтернету. Криза зростання вартості життя в багатьох частинах Європи також призвела до збільшення витрат на комунальні послуги, які необхідно оплачувати за весь час перебування удома.
Попри потенційні недоліки, пов’язані з поїздками на роботу й негнучкістю з огляду на особисте життя, робоче місце в офісі пропонує чимало переваг. Це ідеальне місце для налагодження професійних і соціальних зв’язків та обміну ідеями в невимушеній атмосфері спілкування та взаємодії. Це чудово підходить для згуртування колективу та інноваційної діяльності, які є важливими для будь-якого бізнесу.

Це може бути значним поштовхом для покращення ментального здоров’я людей з огляду на товариські стосунки та підтримку. Також це дає змогу працівникам «відключитися» від робочих обов’язків, коли вони залишають офіс ввечері, що може бути справжнім викликом для працівників, які працюють вдома, де їхній особистий і професійний час часто розмивається.

Ще однією потенційною проблемою, пов’язаною з впровадженням гібридної роботи, є те, що вона може (ненавмисно) призвести до розколу колективу, якщо нею не керувати правильно. Зокрема, якщо деякі члени команди обирають віддалену роботу, а інші повертаються до офісу, важливо забезпечити, щоб усі вони могли працювати як одна згуртована команда. Незалежно від фізичного розташування, усі мають бути забезпечені однаковими можливостями, зокрема можливістю дотримуватися тієї ж робочої етики, що й інші.

Правильні інструменти для роботи
Гібридна робота, звичайно, залежить від наявності правильних цифрових технологій, щоби забезпечити надійність і практичність у використанні. Для більшості компаній це радше подорож, ніж пункт призначення, її ще називають «цифровою зрілістю».

Здебільшого компанії вже використовують певний рівень зацифрування своїх систем, і згідно з дослідженням Konica Minolta «Цифрова трансформація», цифрова трансформація є пріоритетом для 45 % компаній.¹ Але варто замислитися над тим, чи має ваш бізнес ефективні системи для віддаленої роботи, які б забезпечили гнучкість, необхідну команді, де б вона не працювала, оскільки, згідно з дослідженням Konica Minolta «Найбільші болі в ІТ у малому та середньому бізнесі та шляхи їхнього подолання», майже половина малих і середніх підприємств (49 %) відчувають труднощі, пов’язані з роботою з дому, через брак необхідного обладнання або програмного забезпечення для співробітників ². Якщо працівникам важко отримати доступ до необхідної інформації за межами офісу (або ж якщо це ставить під загрозу безпеку даних), то потрібно переосмислити свої дії.
 
Усвідомлений вибір
Поряд із використанням правильних цифрових систем і підвищенням цифрової зрілості, надання працівникам можливості вибору й забезпечення їм підтримання є ключем до успішного впровадження гібридної роботи. Більшість компаній виявили, що, коли працівники наділені повноваженнями і їм довіряють, вони дуже добре роблять найкращий вибір щодо місця і способу роботи.

Konica Minolta використовує цей успішний підхід і допомагає клієнтам зробити те ж саме для своїх співробітників, забезпечуючи краще поєднання співпраці та балансу між роботою та особистим життям. Забезпечуючи постійне оновлення та безпечний доступ до інформаційних систем вашій команді (де б вони не працювали), набагато легше досягти ідеального поєднання віддаленої та гібридної роботи в офісі, гарантуючи, що кожен буде максимально залучений у досягненні успіху вашого бізнесу.
 
Вас також може зацікавити

Як залишатися ефективним, працюючи вдома

Покрокове керівництво: робимо роботу вдома приємною та продуктивною В часи...

Нова робота
01.04.2020

Як організувати роботу розподіленої команди

Безпечна ефективність: керівництво для менеджера розподіленої команди. Тепер...

Нова робота
29.03.2020

Управління комплексністю в бізнесі: спрощуємо робочі процеси, керуємо даними

Чим більша компанія, тим менш чіткі структури й заплутаніші зв’язки...

Нова робота
09.01.2023
Дайджест