Прогнози галузі виробництва етикеток на 2021 рік — бачення Konica Minolta

Європа | 28 грудня 2020

Коментують Едоардо Котічіні, старший менеджер з професійного друку, Konica Minolta Business Solutions Europe та Євген Шиляєв, директор з продажів рішень для професійного друку, Konica Minolta Ukraine

Щоби не відбувалося в економіці загалом, поліграфічна галузь, зокрема виробництво цифрових етикеток та паковання, залишатиметься стійкою і продовжить багато важити у нашому повсякденному житті.


Будь-яка криза, коронавірус не виключення, є рушійною до прискорення розвитку поточних тенденцій. Серед них — прагнення до автоматизації, замовлення друку онлайн і вебмагазини. І, звичайно, нестримний перехід від аналогового до цифрового.

 

У звіті IDC «Western Europe Digital Label and Packaging Printer Forecast, 2020–2024» чітко вказується, що власники брендів матимуть велику вагу у переході від аналогового до цифрового друку етикеток. Тонерні машини можуть забезпечити більшу частину постачань. Зокрема, у статті наголошується, що «цифровий друк дозволяє компаніям і виробникам швидко виконувати всі замовлення клієнтів. Він може поліпшити виробництво та систему постачань, скоротити складські витрати та відходи, а також допомогти брендам швидше виходити на ринок».

 

Виробники етикетки переходять на «цифру»

За даними постачальників, Konica Minolta має 19,1% частки ринку в Західній Європі [2] у секторі цифрового друку етикеток і паковання за кількістю постачань та обсягів у 2019 році. І це зростання продовжиться: «Виробники етикеток і паковання будуть змушені диверсифікувати портфоліо цифрових послуг, оскільки традиційні обсяги офсетного та флексографічного друку з часом скорочуються», — йдеться у звіті.

 

Це також відбиває наш власний досвід, адже все більше виробників етикеток задумуються про перехід на цифрові технології та звертаються за порадами. І впевнені в тому, що початок такого переходу продовжиться у 2021 році, бо цифровий друк є єдиною технологією, що здатна забезпечити швидкий друк коротких та середніх накладів.

 

Очікуване падіння продажів через перенесення drupa 2020 і пандемії Covid-19 згадується в тому самому звіті IDC [3]. Хоча постачання обладнання для виготовлення цифрових етикеток та паковання в Західній Європі скоротилося майже на третину у 2019 році й склало трохи більш як 200 одиниць, очікується, що у 2024 році на ринку продаватиметься близько 450 одиниць на рік, що не набагато менше за прогнозовану кількість до пандемії.

1920_grafik1.png

Ми бачимо висхідний попит на повний цикл виробництва від початку до кінця, а також потребу у пристроях для продуктивного друку, які вимагають меншої кількості та менш кваліфікованих операторів.

 

Дивлячись наперед, ми знаємо, що етикетки посідатимуть провідні позиції серед виробів першої необхідності й важливих інструментів для передання інформації. Такі галузі, як охорона здоров'я, фармацевтика, виробництво харчових продуктів і напоїв належать до таких, які в майбутньому залишатимуться сферами зростання обсягів цифрового друку етикеток.

 

Тенденції розвитку технологій цифрового друку етикеток

Цифровий друк етикеток поступово витіснятиме флексографічний спосіб друку з ринку. Спілкуючись із клієнтами, стає зрозуміло, що виробники етикеток та паковання змушені розширювати свій портфель послуг у сфері цифрового друку, оскільки обсяги офсетного та флексографічного друку скорочуються.

 

Під час першого локдауну навесні наше власне дослідження [4] показало, що в березні 2020 року європейські друкарні надрукували на 150% більше цифрових етикеток у порівнянні з попереднім місяцем на наших AccurioLabel. Зокрема в Україні обсяг виробництва етикетки збільшився більше ніж в три рази.

quotation marks

З початку кризи коронавірусу ми інсталювали три AccurioLabel 230 в українських друкарнях. П'ять рулонних машин вже "в полях": Konica Minolta в Україні обслуговує найбільший парк обладнання для друку цифрової рулонної етикетки. Наші клієнти створюють новий ринок — ринок недорогої, але дуже якісної етикетки, що друкується надкороткими накладами

Євген Шиляєв

Директор з продажу рішень для професійного друку

Тренд на «цифру», який не зупинятиметься

Це той ринок, який продовжить стійкий ріст, особливо через зміну поведінки користувача: віддалена робота та робота в регіональних офісах, падіння кількості пропозицій і попит на індивідуальний підхід. Одним із прикладів є розвиток галузі виробництва харчових продуктів — від регіональних виробників до мікроброварень. Ця тенденція продовжуватиметься. Етикетки матимуть все більшу вагу.


Як глобальний постачальник технологій з локальною структурою обслуговування у найближчі роки ми бачимо значні можливості для цифрового тонерного друку. На ринок виробництва цифрових етикеток ми вийшли всього чотири роки тому та вже охопили практично п'яту частину всіх постачань.


Ми визнаємо, що Covid-19 створив безпрецедентні проблеми. Але є надія на швидке повернення до «нової нормальності». Як завжди, ми гарантуємо, що наші постачання і послуги залишатимуться незмінними та безпечними для клієнтів у 2021 році й надалі.

 

Комунікація в онлайн-режимі 

Ми й надалі допомагатимемо втілювати ідеї наших клієнтів у межах партнерського підходу. Й не важливо, чи буде це наживо або віртуально. Ми усвідомлюємо переваги особистих зустрічей, проте в нинішніх умовах ми надаватимемо перевагу комунікаціям онлайн. Це означатиме створення більшої кількості віртуальних демонстраційних залів, які матимуть функціональність для інтерактивного знайомства з продуктами Konica Minolta.

Безперечно, у період пандемії пошук нових шляхів взаємодії з клієнтами набув особливого значення. Втім, перехід від особистих до віртуальних контактів може виявитися серйозною проблемою, оскільки очевидно, що наочні демонстрації більш дієві: друкарське обладнання дороге, і клієнти мають бути впевнені, що не купують кота в мішку. Саме тому, попри певні загрози кризи внаслідок коронавірусу, ми вирішили розширити парк устаткування в шоурумі в Києві та переосмислили підхід до проведення демонстрацій, представивши відразу два популярні індустріальні рішення з портфоліо та продуктивний бестселер з низкою опційних рішень.


Ми встановили понад 500 цифрових машин AccurioLabel по всьому світу та прагнемо надавати найкращі послуги для всіх наших клієнтів. Усупереч усьому, ми постійно будемо поруч і піклуватимемося насамперед про безпеку та здоров’я кожного.

Більше про технології цифрового друку етикетки читайте тут.

 

[1] The essential role of labels – Konica Minolta Europe website

[2] Konica Minolta website - Rethink the Way of having a Demonstration

[3] Background on digital label printing – Konica Minolta Europe website

[4] IDC Western Europe Digital Label and Packaging Printer Forecast, 2020-2024, Doc #EUR145503920, April 2020

[5] IDC Western Europe Digital Label and Packaging Printer Shipments and Value by Vendor, 2019 ($M), page 11, Doc #EUR145503920, April 2020.

[6] IDC Western Europe Digital Label and Packaging Printer Forecast, 2020-2024, Digital Label and Packaging Press Printer Shipment snapshot, Figure 4, Doc #EUR145503920, April 2020


Запрошуємо до оновленого шоуруму

Демонструємо повний цикл процесу виробництва — від завантаження макету до отримання готової етикетки в рулоні.

Відтепер у шоурумі постійно перебуватиме AccurioLabel 230, бестселер в індустріальному портфоліо Konica Minolta в Україні у 2020 році. В рамках демо презентуємо також програмне забезпечення для підготовки макетів AccurioPro Label Impose, яке формує завдання для друку на рулонному устаткуванні, та фінішер для рулонної висічки з функцією видалення облою Scorpio 35 SCR35.

Запланувати демо AccurioLabel 230