Комерційний друк

Як друкарням заохотити нове «‎цифрове покоління»

Дедалі більше світ переосмислює межі та можливості маркетингу. Однак часто не має достатніх знань про сучасні можливості друку. 

18.12.2023
4 хв 4 хв
Ключові слова
digital natives, new digital customer generation
Зміст
Все частіше замовниками та особами, які приймають рішення щодо друку, є люди, які виросли з доступом до інтернету та можливостями цифрових технологій. Після міленіалів, також відомих як покоління Y (народжених на початку 1980-х - наприкінці 1990-х років), поліграфісти стикаються з поколінням Z (народженими приблизно в 1998 - 2012 роках). Як зацікавити ці нові цільові групи та переконати їх у перевагах друку?

У цифровізованому світі друкарні стикаються з новою реальністю та викликами, що потребують змін. Це і про технологічну трансформацію та диджиталізацію, і про зміну поколінь, і про Індустрію 5.0

Перехід від офсетного до ультрафіолетового струменевого друку з автоматизованими робочими процесами відкриває нові можливості для цифрової комунікації. Водночас поліграфістам важливо комунікувати з молодим поколінням, показувати їм інноваційні можливості друку та зацікавлювати їх, наприклад, розвитком ринку програмного друку.

Бебі-бумери поступово виходять на пенсію — а разом з ними й перевірена група клієнтів, для яких друк був само собою зрозумілим. Міленіалам або поколінню Y, зараз виповнюється сорок років, і вони все частіше стають на чолі відділів маркетингу та рекламних агенцій. А покоління Z вже давно стало частиною цільової групи для поліграфістів. У майбутньому люди, які виросли в інтернеті, визначатимуть, які медіа та канали використовувати. 

Багато хто з молодого покоління все ще згадує про флаєри у супермаркетах, тільки-но згадує про друковану продукцію.Активна зміна стратегії

Молодь любить взаємодіяти, творчо мислити і тісно співпрацювати в команді. В особистому спілкуванні для них важливі взаємна довіра та взаєморозуміння. Їхні бізнесові рішення не керуються виключно економічними міркуваннями, для них також важливі свідомі та соціально відповідальні дії. Саме тому вони надають велике значення сталому розвитку, екологічній відповідальності та соціальним стандартам у друкарнях, яким вони довіряють. 

Як експерти в галузі поліграфії, ви знаєте про можливості: друковану продукцію можна легко інтегрувати в систему автоматизації маркетингу і зробити її такою ж гіперперсоналізованою, як і в онлайні. Апаратне та програмне забезпечення розвинене настільки, щоби передати саме те, що потрібно в потрібний час. Молодим маркетологам часто бракує знань про переваги програмованого друку.


Більше зрозумілих пропозицій  

Молоде B2B покоління добре поінформоване. Завдяки високому рівню цифрової грамотності, вони користуються інтернетом на етапі прийняття рішення, а згодом і на кожному кроці комунікації.
Це означає, що клієнти самостійно читають все про друк, який пропонуєте ви або ваші конкуренти. Тому, з якісним прозорим маркетингом в Інтернеті і правильною інформацією, у вас є максимум шансів на отримання замовлень.

  
Мультиканальність для комунікації та взаємодії з клієнтами 

Використовуйте різні канали, персоналізуйте свій підхід, пропонуйте можливості для взаємодії. Зараз в еру постійної реклами клієнти вже не хочуть шукати рішення, а хочуть отримувати пропозиції. Крім того, хочуть самі вирішувати, який канал їм найбільш комфортний для комунікації: вебсайт і чат на початку, онлайн-демонстрація продукту на YouTube наступного дня, цифровий каталог, інформаційні розсилки або публікації в блозі й, нарешті, кейси з клієнтами та детальна технічна інформація перед тим, як зробити замовлення. Відгуки відіграють важливу роль у прийнятті рішення про покупку.

Часто консультанти по роботі з клієнтами стають важливою контактною особою лише в кінці процесу прийняття рішення про покупку, а не єдиною ланкою, як раніше. Однак вони відіграють вирішальну роль у процесі прийняття остаточного рішення. 

Тому для поліграфічного бізнесу, який відповідає вимогам майбутнього, необхідно розвивати гібридні способи продажу та обслуговування. Це можна зробити, надаючи інформацію онлайн та особисті консультації — як на місці, так і під час телефонного/відеодзвінка.Чеклист успіху

 • Розширення онлайн пропозицій
 • Багатоканальна стратегія
 • Чітка комунікація з посиланнями на продукти та кейси
 • Чітке інформування про цінності, як-от захист навколишнього середовища та соціальна відповідальність 
 • Побудова довіри та лояльності клієнтів в особистому спілкуванні та в онлайні


Мультиканальне формування ухвалення рішення та здійснення покупки

Завдання виробника друкованої продукції — забезпечити, щоб нове молоде покоління розвинуло тісні стосунки з друкованою продукцією та цілеспрямовано використовувало можливості, які відкриваються перед ним у майбутньому. Продемонструйте різноманітність персоналізації продукту, залучайте та взаємодійте. Бізнес має бути буквально всюди.

На етапі першої комунікації головне — привернути увагу до вашої друкованої продукції та затримати потенційного клієнта. Підійдуть:

 • сайт,
 • соціальні мережі,
 • поштові розсилки,
 • блог,
 • чатбот.

На наступному етапі аналізу та формування думки ви повинні надати більш детальну інформацію про свої рішення. Це можна зробити, наприклад, так:

 • професійні статті та матеріали,
 • "біла книга" з рішеннями,
 • тематичні дослідження,
 • брошури про продукти.

На завершальному етапі клієнт може перейти до порівняння з іншими постачальниками. Можуть стати цікаві:

 • приклади друку,
 • відгуки клієнтів,
 • відео та фото,
 • детальна технічна інформація,
 • тематичні дослідження,
 • вебінари.


Остаточний процес ухвалення рішення і замовлення завершується особистою консультацією або прямим замовленням.

Бізнес сьогодні також має пам'ятати: клієнт, якого вже залучили, не завжди залишається лояльним протягом багатьох років. Молоде покоління любить пробувати щось нове і завжди шукає інформацію. Тому важливо підтримувати цифровий діалог і постійно наповнювати власні канали цікавим контентом.

Порада від нас: Діяти зараз, не чекати. Оновлювати свої онлайн-канали та цифровий маркетинг. Надати новим потенційним клієнтам необхідні знання про друк.

Питання для саморефлексії та покращення:
Як зробити цифровий досвід ще більш позитивним та якісним? 
Які найкращі точки контакту з клієнтами і як їх можна постійно вдосконалювати? 
Що клієнт не знає та мав би знати, щоби зробити замовлення?
Більше про професійний друк та його можливості тут: https://www.konicaminolta.ua/uk-ua
Вас також може зацікавити

Еволюція цифрового друку та короткий огляд 150-річної історії Konica Minolta

Чи багато ви знаєте компаній, які існують вже 150 років? Konica Minolta...

Комерційний друк
27.12.2023

Матеріали для друку — тренди та можливості для друкарень

Існує великий вибір паперу та різних матеріалів для друку. На ринку постійно...

Комерційний друк
28.02.2024

Стрімкий зліт з web-to-print

Web-to-print — це вже не опція, а рішення, яке постачальники послуг друку...

Комерційний друк
11.07.2023
Дайджест