Комерційний друк

Стрімкий зліт з web-to-print

Web-to-print — це вже не опція, а рішення, яке постачальники послуг друку просто зобов'язані запропонувати.

11.07.2023
4 хв 4 хв
Ключові слова
Зміст
Тенденція до онлайн та хмарних технологій впливає на всі сфери бізнесу. Щоб залишатися конкурентоспроможними, малі та середні друкарні також потребують рішень web-to-print для продажу своїх продуктів і послуг. Це пов'язано з тим, що дедалі більше клієнтів очікують на такі веб-пропозиції, як віддалена верстка та онлайн-друк. Які ж потенційні можливості веб-друку і що робить сучасну друкарню web-to-print?

Чому для вас, як для постачальника поліграфічних послуг, так важливий  web-to-print? Він дає змогу диференціювати свої послуги від пропозицій конкурентів, знизити витрати, підвищити ефективність і багато іншого.

 

Які переваги веб-друку в комерційній поліграфії?

Інтернет-друкарні мають багато можливостей для поліграфії та їхніх клієнтів:

─ Інтернет-магазини для всіх продуктів і послуг друкарні для збільшення продажів
─ Доступ клієнтів до замовлень 24/7
─ Прозорість процесу замовлення, що зменшує кількість запитів до служби підтримки
─ Інтегровані варіанти онлайн-платежів, що покращують грошові потоки
─ Автоматизація процесів замовлення, оплати та обліку
─ Економія часу та коштів для відділів маркетингу клієнтів
 

Переваги для власних відділів друку (CRD)

Як і зовнішні постачальники друку, так власні друкарні також отримують вигоду від друку з web-to-print. Вони також можуть скоротити витрати, підвищити продуктивність і прибуток, оптимізувати процеси замовлення, зменшити кількість запитів, що забирають багато часу, спростити повторне замовлення друкованих завдань і поліпшити відносини з клієнтами.

Сучасний веб-друк — це набагато більше, ніж просто автоматизована передача або виробництво друкованої продукції через інтернет.

У контексті виробництва та Друку 4.0 системи для друкарень повинні бути гнучкими та адаптивними, а також легко інтегруватися в інфраструктуру ІТ-систем.


 

Які інтерфейси потрібні друкарні майбутнього?

Системи для друкарень постійно змінюються. Вони повинні бути адаптовані до існуючих процесів у друкарні та до процесів у клієнтів друкарні, а також повинні бути інтегровані в ІТ-системи. Це означає, що друкарням, які орієнтуються на майбутнє, потрібні інтерфейси, які дають змогу обмінюватися даними з іншими системами автоматично і, таким чином, економічно ефективно.
 

1. Інтерфейс для додрукарської підготовки (Prepress). Це дає змогу передавати дані для друку, безпосередньо через робочий потік додрукарської підготовки для перевірки даних, в ідеалі включно з інформацією про артикул, формат, тип паперу, оздоблення, наклад і дату доставки. В ідеалі цей інтерфейс повинен бути двонаправленим. Тоді система "web-to-print" може запускати відповідні подальші процеси, наприклад, надсилати підтвердження замовнику електронною поштою.

2. Інтерфейс до систем електронних закупівель замовника, як-от SAP, Navision та Oracle. Двосторонній обмін інформацією про завдання спрощує процес замовлення та виставлення рахунків і забезпечує єдині стандарти для всіх засобів комунікації.

3. Інтерфейс з постачальниками транспортних та логістичних послуг для автоматичного обміну інформацією через інтернет, наприклад, всією необхідною інформацією про замовлення та доставку.

4. Інтерфейс до фінансової бухгалтерії (FiBu), наприклад, Datev, для оптимізації виставлення рахунків. Це значно зменшує ручну роботу та дає змогу уникнути помилок. Спрощується також процес проходження платежів.

5. Інтерфейс до платіжних систем. Форми оплати є ключовим фактором успіху. Типовими платіжними системами, які потребують інтеграції, є Papypal, Sofortüberweisung або Giropay Українські системи для оплати — iPay.ua, PSP Platon, NovaPay, EasyPay, Portmone, City24, 4bill. Без зовнішньої платіжної системи ви можете запропонувати післяплату, безготівковий рахунок і рахунок-фактуру з веб-магазину. Вирішальним фактором є те, яким формам оплати надають перевагу ваші клієнти. 

6. Вбудований інтерфейс для редагування друкованої продукції. Важливою функцією для веб-друкарень з онлайн дизайном друкованої продукції є використання шаблонів дизайну. Це передбачає адаптацію графічного дизайну таким чином, щоб його можна було редагувати за допомогою web-to-print системи.

7. Бази даних зображень та персоналізація зображень. Цей інтерфейс імпортує зовнішні зображення і робить їх доступними для користувача. У середовищі B2B, наприклад, використовуються інтерфейси, які звертаються до систем PIM (Product Information Manager) і DAM (Digital Asset Manager).

8. Маркетплейс. Залежно від бізнес-моделі, може бути доцільним зв'язати систему веб-друку з маркетплейсом. Підключіть систему веб-друку до маркетплейсу. Для цього існують інтерфейси, наприклад, Amazon і Google.

9. Інтерфейс до MIS/ERP. Допомагає передавати дані про завдання та рахунки-фактури до системи MIS/ERP та надає API для зворотного імпорту статусу процесу.

10. Калькулятор CO2. Для кліматично нейтрального виробництва друкованої продукції в рамках сталого розвитку має сенс компенсувати спожиті ресурси. Для цього система Web-to-Print може запропонувати інтерфейс безпосередньо до партнера з кліматично нейтрального друку, який розрахує викиди CO2 за замовленням і забезпечить компенсацію через сертифіковані проєкти захисту клімату.

11. Інтерфейс до MIS/ERP. Він передає дані про завдання та рахунки-фактури до системи MIS/ERP та надає API для імпорту даних про стан процесу.

Які існують типи web-to-print сайтів?

Залежно від цільової групи має сенс визначати формат сайту. Відповідно, розрізняють закриті та відкриті веб-портали.

 

Закриті портали

Цільовими групами для закритих магазинів є промислові компанії, підприємства, організації або державні установи. До таких порталів мають доступ лише певні групи користувачів, наприклад, постійні клієнти. Часто для різних клієнтів можуть бути створені окремі розділи з індивідуальними інтерфейсами користувача, і спеціально збереженими цінами.

 

Відкриті портали

Відкритий веб-портал, або інтернет-магазин, дає змогу продавати друковану продукцію та інші товари для відкритої групи користувачів у секторі B2B і B2C. Це дає можливість залучити нових клієнтів.
Потенціал web-to-print величезний. Постачальники поліграфічних послуг можуть розширити асортимент друкованої продукції, запропонувати креативні онлайн рішення, надавати такі послуги, як віддалений цілодобовий друк і оптимізувати обробку завмовлень. А внутрішні відділи друку також отримують вигоду від автоматизації web-to-print.

Вас також може зацікавити

Матеріали для друку — тренди та можливості для друкарень

Існує великий вибір паперу та різних матеріалів для друку. На ринку постійно...

Комерційний друк
28.02.2024

Майбутнє CRD центрів в Україні

Поговорили з Євгеном Шиляєвим, директором з продажів рішень для професійного...

Комерційний друк
24.07.2023

Еволюція цифрового друку та короткий огляд 150-річної історії Konica Minolta

Чи багато ви знаєте компаній, які існують вже 150 років? Konica Minolta...

Комерційний друк
27.12.2023
Дайджест