Комерційний друк

Майбутнє CRD центрів в Україні

Поговорили з Євгеном Шиляєвим, директором з продажів рішень для професійного друку Konica Minolta Ukraine, про CRD центри в Україні, особливості їх створення та можливості зростання.

24.07.2023
5 хв 5 хв
Ключові слова
CRD
Зміст
Чи є майбутнє CRD центрів в Україні? Навіщо вони? Чим допомагатиме бізнесу власний CRD-центр?

В Konica Minolta ми багато часу приділяємо аналізу роботи наших клієнтів: оцінюємо обсяги друку, швидкість реакції сервісу, сезонність тощо. Щоби підбирати якнайкращі рішення для кожного бізнесу, ми сегментуємо клієнтів за типами. Якщо спростити, можна виділити 3 великі групи клієнтів напряму продуктивного друку:

  1. CPD (Commercial Printer (Digital)) — повністю цифрові друкарні;  
  2. CPO (Commercial Printer (Offset)) — класичні друкарні, що розвивають цифровий напрям;  
  3. CRD (Central Reprographic Department) — внутрішні друкарні підприємств, що забезпечують потреби бізнесу.  

  

Якщо з першими двома категоріями ми працюємо постійно, то CRD наразі є досить рідкісним явищем в Україні. Важливо не плутати друк внутрішніх документів або документів, необхідних для логістичних потреб (ТТН, накладні тощо) з CRD.  

Завдання CRD центру — створення поліграфічної продукції, без якої бізнес не може повноцінно існувати. Наприклад, інструкції з експлуатації, якими за законодавством повинні супроводжуватися товари компанії. З одного боку, інструкція — це невелика книжечка (а іноді навіть євробуклет), яка коштує незрівнянно мало порівняно з самим товаром. Але, з іншого боку, без "цієї роздруківки" неможливо продати товар кінцевому клієнту.

В Україні великі компанії здебільшого купують необхідну поліграфічну продукцію у партнерів-друкарень. Спираючись на свій річний або піврічний план, бізнеси замовляють наклади інструкцій, гарантійних талонів або наліпок в офсетних друкарнях. Потім зберігають замовлення на складі компанії та поступово використовують їх відповідно до швидкості реалізації товару.

Як розвивається CRD в світі

З поширенням цифрового друку бізнес навчився планувати закупівлі точніше: зникла потреба "заморожувати" бюджет і купувати відповідну поліграфію на пів року наперед. Зараз з надійним цифровим партнером, можна зменшити проміжок планування закупівлями до 1-2 місяців наперед. Можливо, питома ціна (unit price) однієї одиниці поліграфічної продукції виходить вищою, проте дає змогу захистити бізнес від переповнення складів зайвою поліграфією, втрати інвестицій через несподівану зміну законодавства та бути гнучкішим у роботі з асортиментом. Наприклад, можна створювати короткі рекламні акції зі зміною дизайну упакування та додаткової поліграфії.

Перші ластівки до розвитку CRD почали з'являтися ще під час пандемії Covid-19. У перші місяці масових захворювань по всій Європі масово порушилися ланцюжки постачань: карантини, закриття цілих міст, проблеми з виробництвом паперу і плівок, високий ризик захворювань. У результаті налагоджені зв'язки, відпрацьовані роками, почали руйнуватися, не витримуючи тиску непередбачених обставин.

Наприклад, в Італії, яка, можливо, ввела найжорсткіші обмеження в боротьбі з ковідом, на карантин закрилися цілі регіони. Через це сильно постраждали локальні виробники харчових продуктів, яких в Італії дуже багато. Провінційні винороби ризикували залишитися без етикеток, а жорсткі карантинні обмеження призвели до того, що строки постачань етикеток з інших міст істотно подовжилися, а в деяких випадках — були взагалі неможливі. Це призвело до сплеску продажів рулонних машин Konica Minolta AccurioLabel 230. Кожен регіон намагався закрити потребу локальних компаній у виробництві цифрової етикетки.

Можливо, питома ціна (unit price) однієї одиниці поліграфічної продукції виходить вищою, проте дає змогу захистити бізнес від переповнення складів зайвою поліграфією, втрати інвестицій через несподівану зміну законодавства та бути гнучкішим у роботі з асортиментом.

Євген Шиляєв, директор з продажів рішень для професійного друку Konica Minolta Ukraine

А що по CRD в Україні

З війною Україна опинилася у ще складнішій ситуації, ніж світ за часів пандемії. Частина виробництв змушені переїхати у безпечніші регіони, деякі зіткнулися з закриттям бізнесу друкарень, з якими співпрацювали донині. Горизонт планування продажів істотно змінився — планувати свою роботу більш як на 1 місяць ризиковано. У результаті нових викликів і обмежень ми, в Konica Minolta, відчули зростання зацікавленості у відкритті власних поліграфічних виробництв від компаній без поліграфічного досвіду.

CRD-проекти, раніше незвичні для України, несподіваного виявилися дуже популярними. Протягом весни 2023 року ми почали роботу на кількох проектах для відкриття поліграфічних центрів у фармацевтичних, харчових і виробничих компаніях.

Бізнес відчуває зростання ризиків, але готовий інвестувати в розвиток власного виробництва цифрової поліграфічної продукції. Звісно, це не про виготовлення мільйонних накладів упакування, але інструкції, етикетки та гарантійні талони компанії вже готові друкувати на власній стороні.

Протягом весни 2023 року ми почали роботу на кількох CRD-проектах для відкриття поліграфічних центрів у фармацевтичних, харчових і виробничих компаніях.

Євген Шиляєв, директор з продажів рішень для професійного друку Konica Minolta Ukraine

Переваги власного CRD центру

Наявність власного CRD-центру дає змогу гнучко підходити до планування. Компанія може друкувати рівно стільки супровідної поліграфії, скільки потребує поточне завантаження: можна оперативно оновлювати дизайн, придумувати короткі ситуативні промо, експериментувати з дизайном етикетки та постійно актуалізувати його.

Сучасні друкарські та післядрукарські системи вже настільки автоматизовані, що не потребують від оператора досконалого розуміння поліграфічних процесів. З однією друкарською машиною, обладнаною системою фінішної обробки та доповненою програмним комплексом AccurioPro Flux, можна локально виготовляти будь-яку продукцію: від візитівки до книжки. А все сервісне обслуговування техніки при цьому Konica Minolta бере під контроль своїх експертів.

Якщо у вас є питання щодо оптимізації виробництва і відкриття власного CRD, залиште контакти для запису на демо до нашого шоуруму в Києві або Львові. І ми продемонструємо вам, як працюють наші машини та програмне забезпечення.

ми на зв'язку

Євген Шиляєв

Якщо вас зацікавила ідея створення власного CRD центру, ми на зв'язку, щоби відповісти на всі ваші питання та розповісти деталі.

Заповніть форму.

Вас також може зацікавити

Стрімкий зліт з web-to-print

Web-to-print — це вже не опція, а рішення, яке постачальники послуг друку...

Комерційний друк
11.07.2023
Дайджест