Комерційний друк

Матеріали для друку — тренди та можливості для друкарень

Існує великий вибір паперу та різних матеріалів для друку. На ринку постійно з'являються нові спеціалізовані види паперу з дивовижними тактильними та технологічними властивостями.

28.02.2024
5 хв 5 хв
Ключові слова
Зміст
"Зелений" або екологічний друк, безумовно, в тренді. До складу паперу для друку може входити велика частка різних природних матеріалів. Існують також такі матеріали, як метали, пластмаси, текстиль, деревина та синтетичний папір, деякі з яких мають надзвичайні властивості. Друкарням варто стежити за останніми розробками, щоб краще консультувати своїх клієнтів.

Цифровий друк стає дедалі популярнішим. Однією з його основних переваг є ефективний та економічно вигідний друк невеликих накладів і друк на вимогу. Високоякісні відбитки зі змінними даними та зображеннями можна створювати на різних поверхнях. Дві важливі тенденції — екологічний друк на органічних матеріалах і автоматизований друк на індивідуальних високоякісних матеріалах, які допомагають клієнтам диференціювати себе.

Натуральний папір в тренді

Матеріали, створені НЕ з деревини, виготовлені з різних волокон, або папір із високим вмістом трав'яних волокон, конопель, бавовняних волокон, бамбука, багаси, волокнистих залишків цукрової тростини після виробництва цукру та інших природних відходів, наприклад, від виробництва кави — незліченна кількість природних матеріалів, окрім паперу. Інтерес до екологічно чистих природних матеріалів величезний і продовжує зростати. Наприклад, у деяких випадках у виробництві паперу можуть використовувати велику частку природних матеріалів або, наприклад, 15% органічних відходів. Залежно від місця розташування та клієнтської бази, важливо розробити та донести до споживачів стійку та надійну концепцію. Наприклад, використання місцевих екологічно сертифікованих рослин.

Багато друкарів прагнуть забезпечити високу якість друку, водночас їхня аудиторія є екологічно свідомою та хоче мати надійний замкнений цикл друку. Біоматеріали також користуються високим попитом, особливо в галузі виробництва етикетки.

Природний вигляд користується попитом

У комерційній поліграфічній продукції спостерігається тенденція до використання паперу без покриття. Ці так звані некрейдовані варіанти з відкритою поверхнею мають більш шорсткий і природний вигляд. Це ще один крок до створення ще більш стійких, придатних для вторинної переробки брошур, візитівок і багатьох інших ділових друкованих продуктів. Властивості та ефекти, яких можна досягти за допомогою новітніх методів виробництва, таких як цифровий друк на цих варіантах без покриття, дивують і можуть надихнути ваших клієнтів.

Хочете щось більш преміальне?

Для отримання мультисенсорних ефектів можна використати технологію оздоблення. Як для упакування продуктів, так і для м'якої обкладинки користуються попитом спеціальні ефекти, як-от точкове лакування, фольгування, 3D-друк та різноманітні інші ефекти. Нові цифрові технології фінішної обробки та сучасні друкарські машини пропонують як прямим замовникам, так і кінцевим користувачам особливі можливості з тактильними відчуттями на поверхні.

Що таке оздоблення відбитків і яку користь воно може принести бізнесу?

Друк — це більше, ніж просто колір на папері, продукті чи етикетці. Оздоблення надає продукту тактильних, а згодом і емоційних відчуттів. Коли клієнти "відчувають" окремі елементи на упаковці, їм цікаво доторкнуться до продукту і ймовірніше за все захочуть його купити. Оздоблювати відбитки можна як в окремих цифрових виробничих системах, так і в автономному режимі за допомогою спеціалізованих рішень для оздоблення.

Готові відбитки без ламінування

У тренді особливі поверхні. Наприклад, некрейдовані тонкі матеріали, стійкі до відбитків пальців, масел, води або лаку завдяки спеціальному покриттю або обробці, які майже не мають ознак стирання. Одне з найпоширеніших застосувань —  меню для ресторанів, які готові до використання одразу після друку. Інший варіант — прямий друк на пластику; матеріали з поліпропілену (синтетичний папір), які легко піддаються друку.

Їхня перевага: вони стійкі до пошкоджень, водонепроникні та ідеально підходять для зовнішнього застосування, оскільки витримують вітер і погодні умови. І все це без додаткового ламінування.

Друк продукції з абсолютно новими властивостями

Попитом також користуються продукти, які уможливлюють новий клієнтський досвід і поєднують його з онлайн-контентом. Наприклад, упаковка тощо з інтерактивними QR-кодами або вбудованими NFC-мітками. Клієнти можуть відсканувати етикетку пляшки або іншої упаковки за допомогою смартфона, щоб безпосередньо дізнатися історію продукту. Наприклад, вони можуть побачити деталі виноробні через відео або скористатися технологією доповненої або віртуальної реальності (AR).

Поради щодо вибору матеріалів для друку

Вибір поверхні для УФ-струменевого друку залежить від індивідуальних вимог. Тому важливо заздалегідь з'ясувати:

  • Бажаний результат: чого ви хочете досягти за допомогою друку? Будуть друкуватися фотографії, графічні елементи або текст?
  • Бюджет: скільки грошей можна витратити на матеріали? Наскільки важливими є стійкість, ефективність, індивідуальність або інші чинники?
  • Технічні можливості: які друкарські машини доступні?
  • Довговічність: як довго повинна прослужити друкована продукція?
Якщо у вас виникли питання щодо систем для друку та його можливостей, ми завжди на звʼязку ❤️ 
Вас також може зацікавити

Еволюція цифрового друку та короткий огляд 150-річної історії Konica Minolta

Чи багато ви знаєте компаній, які існують вже 150 років? Konica Minolta...

Комерційний друк
27.12.2023

Як друкарням заохотити нове «‎цифрове покоління»

Дедалі більше світ переосмислює межі та можливості маркетингу. Однак часто не...

Комерційний друк
18.12.2023

Стрімкий зліт з web-to-print

Web-to-print — це вже не опція, а рішення, яке постачальники послуг друку...

Комерційний друк
11.07.2023
Дайджест