Робоче місце

5 порад ритейлу на шляху до робочого місця майбутнього

Головні тези генерального директора Konica Minolta Ukraine Ігоря Панівко з виступу на OMNIFORUM2021 про бізнес-трансформацію українського ритейлу

27.09.2021
4 хв 4 хв
Зміст
Ми в Konica Minolta давно працюємо з ритейлом, і, природно, уважно спостерігаємо трансформацію, що відбувається в галузі. Ба більше, ми самі трансформуємося, і це дозволяє нам пропонувати нові види сервісів, нові рішення нашим клієнтам. Розгляньмо бізнес як фронт-, і бек-офіс. Фронт-офіс змінюється, змінюється взаємодія зі споживачем. Але дійсно фундаментальні зміни можливі і в бек-офісі, перед яким постійно виникають дуже складні завдання. І їх можна вирішити за допомогою цифрової трансформації. Перехід у «цифру» ставить роздрібну торгівлю на один щабель із будь-яким іншим бізнесом відповідного рівня, значить Konica Minolta завдяки досвіду та експертизі має відповіді на питання та виклики, які вже виникають, або ще тільки постануть перед ритейлом близького майбутнього.

1. Повністю орієнтуйтесь на "хмару", мобільність, аналітику й дані


Майбутнє за хмарними рішеннями. Це ідеальне середовище для вирішення бізнес-завдань, що не потребує суттєвих інвестицій на старті, є гнучким для масштабування, або, навпаки, відключення непотрібних сервісів. Мобільні додатки, віртуальні шопи тощо — без цього вже важко уявляти сучасного ритейлера.

Кожна компанія нині — це софтверна компанія, це IT-компанія, або ж неминуче рухається до такої зміни. Це значить, що ви більше не оперуватимете серверними застосунками. Для роботи із сучасними бізнес-застосунками вам будуть потрібні спеціальні працівники, які вибудовуватимуть із них, як із цеглинок, потрібну архітектуру — DevOps-и, DataOps-и. А також спеціалісти, що розуміють завдання бізнесу, фінанси й назагал технології — системні аналітики з хмарних рішень.
 

2. Переходьте вже зараз від традиційних та гібридних програмних рішень до бізнес-застосунків як сервісів

Ми ще переважно знаходимося в перехідному стані, гібриді із традиційного софту й сервісів. Маємо великі IT-відділи, вони дорогі, неповороткі — сервери, люди, хтось щось ремонтує, слідкує за кібербезпекою… Уже зараз цього всього можна позбутися — це все можуть забезпечити хмарні провайдери. Наша з вами справа під’єднатися, заплатити, від’єднатися — тобто, отримати сервіс.
 

3. Використовуйте на повну нові можливості для роботи та вигоди з них

Як згадано вище, бек-офіс неминуче перейде в "цифру". Пандемія змусила нас роздати працівникам ноутбуки й відправити їх додому — і це вже "нова нормальність". І виявилося, що багато функцій можна отримати в тій же якості, що й в офісах, та ще й здобути вигоди у вигляді більших можливостей для колаборації та покращеної безпеки. Окрім того, що все захищено в «хмарі», ви отримуєте повністю «зацифрований» офіс з абсолютно відстежуваною історією у вигляді логів.

4. Зауважте технологічні рушії, які докорінно змінять роздрібну торгівлю

Цифрова торгівля (згадані віртуальні шопи та мобільні застосунки, онлайн-замовлення) вкупі з відеоаналітикою (контроль відвідуваності, повний аналіз поведінки покупців) дасть змогу вам взнати краще свого покупця, і передбачити його поведінку.

Зверніть особливу увагу на рекомендаційні механізми передбачень. Вони сильно змінюють ритейл, нікого ні до чого не зобов’язуючи — усього лиш підказуючи, що потрібно робити. Але запорука ефективної роботи рекомендаційних алгоритмів — велика кількість зібраних даних.
 

5. Приготуйтеся до докорінної зміни традиційних для ритейлу професій

Касири, клерки, торгові представники тощо — це вже практично минуле. Пам’ятаєте, ви вже майже технологічна, інженерна компанія. Вам потрібні не мерчендайзери, а амбасадори брендів, асоційовані з магазином. Маркетологи, дизайнери, вищезгадані технічні експерти, що забезпечать роботу цієї високотехнологічної машини. Шукайте їх уже зараз.Принципи такої трансформації сформовані техногігантами ще умовно 5–10 років тому. І як би це не насторожувало ритейл, застосування перевірених часом та досвідом підходів призводить до більшої ефективності й конкурентоспроможності. Відповідно, виживе і процвітатиме той, хто перший почне їх впроваджувати.
 

Переосмисліть своє робоче місце

Широкий спектр рішень, послуг і пропозицій в Konica Minolta дає унікальну можливість розв'язувати ділові проблеми наших клієнтів. Працюючи з нами, ви можете успішно встати на правильний шлях цифрової трансформації вашої організації за допомогою рішень для пов'язаних робочих місць. Крім того, ми допоможемо вам зорієнтуватися в лавиноподібних змінах. Словом, наша роль — бути незамінним партнером, який допомагає підприємствам працювати над створенням інтелектуальних пов'язаних робочих місць і реалізовувати переваги цього формату.

Більше про рішення для інтелектуального пов'язаного робочого місця: https://www.konicaminolta.ua/uk-ua/mobile-work.

Вас також може зацікавити

Що таке розумно організоване робоче місце

9 переваг розумно організованого робочого місця

Робоче місце
22.06.2021

Як Microsoft 365 допоможе розширити можливості керування корпоративним контентом

Швидкий та безперешкодний доступ до інформації часто є проблемою для...

Робоче місце
28.04.2022

Чого очікувати від офісних технологій у 2021

Огляд актуальних рішень для бізнес-процесів та документообігу.

Робоче місце
09.07.2021
Дайджест