Безпека

Почніть у себе четверту промислову революцію: автоматизуйте перевірку якості виробництва з відеоаналітикою

Технології «Четвертої промислової революції», або ж «Промисловості 4.0» стають усе доступнішими, що дає змогу й невеликим виробникам отримувати переваги від такої трансформації.

21.12.2021
5 хв 5 хв
Зміст
Технології для цифрової трансформації до «Промисловості 4.0» традиційно вимагали значних інвестицій, що робило їх доступними лише для великих компаній. Та ситуація змінюється завдяки розробці доступних технологічних рішень на кшталт відеоаналітики для контролю якості на виробництві. Такі рішення допомагають невеликим компаніям підвищити ефективність й скористатися супутніми перевагами.

Найбільші виробництва, найпотужніші індустріальні гравці вже інвестують у технології «Промисловості 4.0»: штучний інтелект (AI чи, ШІ), промисловий інтернет речей (IIoT), машинне навчання (ML) і робототехніку. Усе для переходу на цифрові виробничі процеси і створення «розумних» заводів майбутнього.

Однак для багатьох невеликих компаній рівень інвестицій у технології, що необхідні для цифрової трансформації такого рівня, традиційно залишається недосяжним. Це змушує їх боротися за право крокувати в ногу з часом і залишатися конкурентоспроможними. Але як і великі гравці, ці компанії все ще сконцентровані на удосконаленні власних виробничих та проєктно-конструкторських процесів:
 • Підвищенні ефективності коштом автоматизації
 • Зниженні кількості помилок, погрішностей і невідповідностей
 • Скороченні часу простою
 • Зниженні витрат

Що таке «Промисловість 4.0»

«Промисловість 4.0», або ж «Четверта промислова революція» — це невпинний процес трансформації та зацифрування виробництва, а також ланцюга постачань із використанням великих даних (big data), аналітики даних (data analitycs), промислового інтернету речей (IIoT), пристроїв із підтримкою інтернету речей (IoT) таких як розумні датчики, і цифрових інструментів та технологій:
 
 • Підвищення рівня автоматизації
 • Покращення зв’язку й комунікації
 • Самомоніторингу
 • Аналізу й діагностики проблем без потреби людського втручання

Завод, виробнича чи конструкторська компанія, що запроваджує технології «Промисловості 4.0» у свої процеси, може, наприклад, забезпечити масове виробництво продукції вищої якості з меншими затратами. Усунення людських помилок через автоматизацію й отримання корисних висновків із даних виробничої лінії мають вирішальне значення для підвищення продуктивності та якості в контексті «Промисловості 4.0». Й обидва ці чинники підтримуються рішеннями для відеоконтролю якості, про які йдеться в цій статті.
 

Змініть людську непевність на цифрову постійність

Компанії прагнуть забезпечити найвищий рівень якості на кожному етапі процесу виготовлення чи збирання на виробництві. Аномалії — такі як неякісно виготовлені частини, пошкоджені вироби, чи присутність сторонніх предметів, — можуть призвести до низки проблем:
 • Уповільнення виробництва
 • Неякісної кінцевої продукції
 • Вартісного і трудомісткого перероблювання
 • Небезпеки для працівників чи довкілля
 • Збільшення виробничих затрат

У багатьох випадках виявлення аномалій до того, як вони стануть причиною проблем, залежить від візуального контролю якості, який, як правило, проводиться інспекторами-людьми. Характер процесу буде визначати те, що шукають інспектори. Наприклад:
 • Паперові, тканинні чи металічні поверхні — чи вони гладенькі, чи не мають дефектів?
 • Деталі або контейнери — чи немає пошкоджень, дефектів або забруднення?
 • Гвинти, гайки, болти — чи всі вони на місці, чи правильно вставлені?

Звісно, як і будь-яка людина, що виконує повторювану роботу, працівник, що здійснює візуальний контроль, може втомитися, знудитися чи відвернутися. Або ж буде в змозі перевірити лиш кожен 10-й чи 20-й болт під час швидкісного виробництва.

Та оскільки виробництво й пов’язані з ним процеси стають усе складнішими, а клієнти все вимогливішими, компаніям потрібно терміново віднайти спосіб знизити можливість людської помилки під час перевірки якості й гарантувати, що нічого не вислизне з-під контролю.

У попередній статті ми розповіли про те, як програмно-апаратні рішення для відеоаналітики, що об’єднують «розумні» камери зі «штучним інтелектом», можуть використовуватися для моніторингу робочих місць і надсилання попереджень, коли здоров’я або безпека працівника можуть виявитися під загрозою.

Подібні рішення для відеоаналітики можна використовувати для автоматизації візуальних перевірок якості, виконуючи їх більш ефективно й послідовно ніж люди, що направить вас на шлях до виробництва без дефектів.

А якщо зробити відеоаналітику частиною переходу до цифрового виробництва та автоматизованих процесів, можна отримати велику кількість додаткових переваг:
 • Збільшення продуктивності та зниження виробничих затрат при більш передбачуваному виробництві й вищих стандартах якості
 • Можливість цілодобової роботи
 • Зниження витрат на персонал, оскільки не має необхідності наймати й навчати інспекторів для контролю

Важливо, що ви також можете збирати дані візуального контролю якості. Окрім моніторингу в режимі реального часу й порівняльного аналізу, ці дані можуть бути проаналізовані в довгостроковій перспективі для прийняття рішень, планування виробництва й удосконалення процесів.

Почніть цифрову трансформацію з візуального контролю якості на основі ШІ (AI)

Konica Minolta розробила інтелектуальне рішення для візуального контролю якості (Visual Quality Inspection, VQI), що основане на ШІ й інтелектуальних відеокамерах, та охоплює машинний зір і глибинне навчання для автоматизації критично важливих процесів візуального контролю. Наше рішення VQI:
 • Дає змогу ідентифікувати й перераховувати аномалії, такі як дефекти, сторонні предмети та забруднення
 • Оцінює серйозність будь-якої виявленої аномалії і спрямовує відповідні дії
 • Може розпізнавати різні продукти, скануючи штрих-коди чи етикетки
 • Легко контрольоване в режимі реального часу з допомогою панелі керування, що також надає довгострокову статистику

Ми працюємо з кожним клієнтом індивідуально, щоби зрозуміти їхні процеси та болі, адаптуємо й налаштовуємо наше рішення під конкретне завдання. Наше рішення VQI можна використовувати на виробництві, у логістиці, на складському господарстві й інших галузях промисловості для таких завдань як візуальний інвентаризаційний контроль, інспекція процесів, перевірка й контроль якості.


Виявлення дефектів паковання підвищує задоволеність клієнтів у фармацевтичній логістиці

У фармацевтиці використовуються багаторазові пластикові коробки для доставлення продукції в аптеки. Якщо клієнт повертає продукцію через пошкоджені чи брудні коробки для транспортування, це може дорого обійтися компанії.

Низка фармацевтичних логістичних компаній у Євросоюзі, таких як Phoenix у Чеській Республіці, використовують наше рішення VQI для розв’язання цієї проблеми. Програмне рішення перевіряє коробки для транспортування на виробничій лінії на наявність дефектів і забруднення. Воно дає команду оператору вилучити пошкоджені коробки з конвеєра або відправити брудні коробки на термінову мийку. Отже використання нашого рішення VQI значно знижує ризик повернення продукції клієнтами через пошкоджене чи брудне паковання.


Безперервний контроль поверхні носія запобігає вартісним простоям машин для промислового друку

Для одного з наших клієнтів, компанії, що займається промисловим друком, проблеми з якістю паперу часом призводили до зупинки їхніх ротаційних друкарських машин із термопресом. Довгий процес перезапуску призводив до простою обладнання, який компанія не могла собі дозволити.

Тепер ця друкарня використовує наше рішення VQI для перевірки паперу та виявлення чужорідних тіл та інших дефектів. ПЗ негайно повідомляє операторів друкарських машин про будь-які виявлені дефекти, що дає їм змогу здійснити потрібні заходи та запобігти зупинці друкарських машин. Окрім того, рішення VQI надає компанії дані, що необхідні для точного повідомлення про дефекти виробнику паперу, який компенсує дефектну постачу.

Чи ви готові до четвертої промислової революції?

Інтелектуальне рішення для візуального контролю якості, що розроблене з урахуванням потреб вашої компанії, зможе допомогти вам підвищити якість, ефективність та передбачуваність вашого виробництва, логістики чи інших промислових процесів. Окрім забезпечення більш точних і послідовних результатів контролю, ніж в інспекторів-людей, воно допоможе вам стати на шлях автоматизації та зацифровування ваших операцій.

Дізнайтеся більше про те як інтелектуальне рішення для візуального контролю якості (VQI) від Konica Minolta зможе допомогти трансформації вашої компанії до рівня «Промисловості 4.0».
 

Коли відеоспостереження недостатньо, потрібна відеоаналітика

Відеоспостереження давно вже використовується для контролю безпеки й охорони робочих місць. Та наскільки ефективніше було б, якби ваше рішення для відеонагляду дійсно попереджало б вас про проблеми, даючи вам можливість вчасно здійснювати потрібні заходи, щоби зробити людей, робочі місця й майно більш безпечними й захищеними?

Вас також може зацікавити

GDPR: як бізнесу слідувати загальному регламенту захисту даних (європейський досвід)

Дотримання вимог загального регламенту захисту даних (GDPR або General Data...

Безпека
22.06.2022

Як сучасні інтелектуальні відеорішення формують майбутнє наших міст

Та чому відеоаналітика — неодмінний елемент успішного комфортного безпечного...

Безпека
30.06.2022

Безпечне робоче місце — це належно захищена, безпечна праця

Чи ви маєте домашній офіс, чи працюєте у звичайному офісі компанії, а чи...

Безпека
18.10.2022
Дайджест