Можливості для бізнесу

Креативність в умовах обмежених ресурсів

Вузькі ланки постачання та дорога електроенергія змушують друкарів переосмислити свої дії. Пропонуємо ідеї, що зменшать ваші витрати.

07.08.2023
7 хв 7 хв
Ключові слова
Зміст
Дефіцит сировини та дорога електроенергія змушують традиційні друкарні переосмислювати свою бізнес-модель. Сучасні процеси цифрового друку вже пропонують переваги, якими друкарні неодмінно повинні скористатися, щоб працювати більш ресурсоефективно. Тим не менш, потрібні інноваційні ідеї, щоб виробляти ресурсозберігаючу та прибуткову продукцію. Ділимося порадами щодо економного використання ресурсів.

Кілька років тому ми відвідали клієнта — досвідченого друкаря, який не планував ставати клієнтом Konica Minolta. Любив свою роботу і дуже пишався своїм обладнанням для друку. Він сказав: "Щоранку я вмикаю машину та друкую 250 сторінок, щоб виконати всі налаштування кольору, калібрування тощо. Після цього можна працювати". Ми відповіли, що нам для цього потрібно 12 сторінок.

1: Вигода у купівлі

250 сторінок проти 12: ситуація на ринках закупівель та зростання цін на енергоносії змушують традиційні друкарні економити. Одна з можливостей — це закупівельні пули, наприклад, для паперу,  як-от EKDD, Papier Plus або PaperConnect. Приєднавшись до них, ви отримуєте доступ до бази даних цін на папір і можете переглядати закупівельні ціни в режимі реального часу та використовувати їх у своїх процесах розрахунку. Під час кризи члени закупівельної групи також отримують вигоду від стабільних відносин між паперовою промисловістю та закупівельною групою і мають більше шансів на швидку доставку товарів у періоди перебоїв у постачанні.

2: Низьке енергоспоживання

Інвестиції в сучасне обладнання, особливо в цифрові друкарські машини, — це один із способів заощадити матеріали та папір. Нові цифрові друкарські системи мають датчики, які автоматично визначають тип і вагу паперу та надійно виконують правильні налаштування, щоб уникнути надмірного використання фарби.

Крім того, нові друкарські машини є більш екологічно чистими та працюють з меншим енергоспоживанням.

3: Перевірте ефективність процесів

Але не обов'язково купувати нове обладнання. Іноді доцільніше просто переглянути робочі процеси у виробничому процесі та переосмислити шлях друку від початку до кінця. Зокрема, автоматизоване виробництво друку приносить відчутні, вимірювані переваги, як-от низький рівень відходів і мінімальний час підготовки до друку.

Процес планування в багатьох компаніях характеризується стислими термінами та постійним коригуванням завдань. Планування виробництва з оптимізованим часом підготовки навряд чи можливе. Результат — подвійні витрати на налагодження. Якщо друкарні організують роботу від випуску замовлення та планування до виконання виробничої послідовності за допомогою цифрового технологічного ланцюжка, вони можуть зменшити адміністративні зусилля. Нові замовлення можна планувати автоматично з урахуванням контролю часу, а динамічна оптимізація автоматично розраховує виробничу послідовність.

Що потрібно зробити:

  • визначення напрямків робочого процесу
  • визначення автоматизованих елементів додрукарської підготовки, як-от управління кольором тощо
  • інтегроване управління якістю
  • інтеграція в ERP-систему
  •  робочий процес без втручання людини, незалежно від того, чи це великий чи малий наклад, різні типи матеріалів чи формати

В обох напрямах, PP (виробничий друк) та IP ( індустріальний друк), ви можете розробити сучасні варіанти інтеграції робочих процесів.

4: Гнучкий друк

Здатність швидко реагувати на раптові зміни стала ще більш важливою в умовах пандемії, а пізніше — війни. У традиційному виробництві великі обсяги замовлень, величезні запаси та тривалі терміни виконання сприяють збільшенню товарообігу. Однак, як тільки папір не доставляється, система стає вразливою.

Можливість розмістити невелике замовлення, яке швидко доставляється, революціонізує ваш бізнес. Замість того, щоб покладатися на прогнози продажів, які базуються на минулих даних і вимагають створення запасів, друкарні можуть тримати мінімальні запаси і поповнювати їх відповідно до фактичного попиту. Гнучкі компанії мають набагато більше шансів реагувати на тенденції, виробляючи продукцію на вимогу, а не покладаючись на прогнози. Крім того, друкується лише те, що будуть використовувати, що також зменшує навантаження на навколишнє середовище.

5: Холодний клей замість гарячого

Палітурки для каталогів і брошур, скріплені термоклеєм або поліуретановим клеєм, не дуже стійкі: нагрівання клею вимагає багато енергії і виділяє токсичні випаровування, які можуть завдати шкоди навколишньому середовищу та здоров'ю працівників. Особливо для невеликих накладів витрати на енергію та очищення є надмірними порівняно з виробничими витратами. Крім того, ефект скріплення потребує порівняно великої кількості клею, тому витрачається багато матеріалу. З іншого боку, холодний клей не потрібно довго і постійно нагрівати. Це економить до 50% енергії порівняно зі звичайним виробництвом. Холодний клей також на 50% складається з води, що добре для навколишнього середовища.

Дайджест