Комерційний друк

Індустрія 5.0: У центрі уваги — люди

Діджиталізовані компанії працюють ефективніше. Індустрія 5.0 робить працівників поліграфії ключовими. Майбутнє за відкритою екосистемою.

02.07.2023
4 хв 4 хв
Ключові слова
Зміст
Індустрія 5.0 може впливати на ваші процеси — від додрукарської підготовки до фінішної обробки. Найбільший виклик полягає в тому, щоб з'ясувати де процеси неефективні, щоби розвантажити працівників. Одне з рішень — відкрита екосистема ланцюжка створення вартості. Дізнайтеся, як Konica Minolta підтримує поліграфічні компанії за допомогою управління проектами та правильних партнерів.

Стаття Саші-Вітторіо Паолуччі, керівника відділу індустріального друку Konica Minolta

Діджиталізація — відома як Індустрія 4.0 — відкриває величезні можливості для всіх галузей: від адміністрування до ремісничих підприємств і поліграфічних компаній. Індустрія 4.0 пов'язує послуги та виробництво з ІТ. Йдеться про об'єднання мережі даних клієнтів, постачальників, продуктів та обладнання. Друкарні можуть оптимізувати свої процеси і робити висновки на основі даних, наприклад, пропонувати інноваційні продукти та послуги, які розв'язують проблеми клієнтів на ранній стадії.

Індустрія 5.0 ставить у центр уваги людей

Індустрія 5.0 просуває цю ідею на крок далі і фокусується на людях. Йдеться про те, як нові технології можуть підтримати працівників і полегшити їхню роботу, як виснажливі завдання може взяти на себе штучний інтелект і як робочий час все більше використовувати для творчих завдань. 

Рішення полягає у тонкому мистецтві розумного використання даних для підвищення ефективності бізнесових процесів:

  • Завдання друку можна обробляти швидше та ефективніше. 
  • Закупівлі автоматизовано, тож нікому не доведеться турбуватися про повторне замовлення паперу чи нового тонера. 
  • Виставлення рахунків відбувається автоматично в кінці друку, що також економить ресурси. 
  • Дані допомагають підвищити рівень продажів під час консультування клієнтів. 
  • Співробітники позбавляються від рутинної роботи і мають час на творчість. 

Метою будь-якого поліграфічного бізнесу має бути наскрізне оцифрування від отримання завдання на друк до доставки та виставлення рахунків.Konica Minolta підтримує своїх клієнтів системним підходом на шляху до Індустрії 5.0. Місія команди Konica Minolta полягає в тому, щоб зрозуміти поліграфічні компанії, визначити їхній поточний стан і з'ясувати, як вони можуть взаємодіяти в найближчі кілька років і де хочуть бути через п'ять-десять років. Ми хочемо бути надійним партнером, який допоможе клієнтам досягти цієї мети. Ми зосереджуємося на виробничих стратегіях наших клієнтів, щоб забезпечити ефективні та стійкі виробничі потужності, а також забезпечити стійкість і зростання для наших клієнтів. Тому ми більше не зосереджуємося на тому, що може зробити Konica Minolta як постачальник технологій друку. Зараз ми зосереджені на тому, щоб бути партнером для поліграфічного бізнесу на всіх рівнях і рухатися разом до Індустрії 5.0.

Відкриті стандарти та автоматизовані робочі процеси

Тому Konica Minolta працює над створенням системної, стратегічної та стандартизованої структури як основи для впровадження процесів і відкритих технологій. Поліграфічна галузь потребує екосистеми, відкритої для більшої кількості застосунків, як-от Android для застосунків у світі смартфонів. Ось чому Konica Minolta прихильна до відкритих стандартів та API.

Друк сьогодні означає набагато більше, ніж просто купівля нової машини. Йдеться про процеси по всьому виробничому ланцюжку, від додрукарської до післядрукарської підготовки, а також про бек-офіс, продажі та аксесуари. Це вже не про мислення категоріями надрукованих аркушів. Сьогодні ми думаємо про готову продукцію, висічену, оздоблену та доставлену в найкоротші терміни.

Відкриті екосистеми для листового друку та друку етикеток на вимогу

Перехід поліграфічної компанії до Індустрії 5.0 — непростий процес, особливо в галузі, яка звикла до закритих систем. Але для того, щоб відповісти на виклики сучасності, ідея платформи є правильним рішенням.  

Саме тому Konica Minolta об'єднує партнерів, які мають більш ніж 15-річний досвід роботи як у додрукарській, так і в післядрукарській обробці. Ми залучаємо партнерів з багаторічним досвідом і об'єднуємо їх для роботи пліч-о-пліч. Для поліграфічних компаній це означає довгострокове партнерство та індивідуальні підходи на шляху до Індустрії 5.0.

Для цього Konica Minolta розглядає різні екосистеми — для етикеток, для книжкових видавництв і книг на вимогу, для етикеток на вимогу і для пакування, які підтримують ефективний наскрізний підхід.

Мотивація та утримання працівників

Але наскрізний підхід сприяє не лише підвищенню ефективності. Нові робочі процеси також допомагають вирішити проблему нестачі персоналу. Багато поліграфічних компаній нехтують талановитими людьми і дають їм ручні, повторювані, майже нудні завдання. В результаті кваліфікованих працівників стає все важче втримати. Лояльність працівників зменшується, на поліграфічному ринку спостерігається масова плинність кадрів.

Крім того, COVID-19 змусив людей більше усвідомити важливість балансу між роботою та особистим життям. Тому вся поліграфічна галузь повинна знову зробити роботу цікавою та творчою, заохочувати співробітників до співпраці, щоб залучати таланти в поліграфічний бізнес. Штучний інтелект, Інтернет речей і робототехніка означають, що промислові процеси можна зробити ще ефективнішими. При цьому роль людини також зміниться: вона перейде від рутинної роботи до більш складних завдань, таких як програмування та технології моніторингу. Це саме те, що робить Індустрія 5.0.

Дайджест