Комерційний друк

Еволюція цифрового друку та короткий огляд 150-річної історії Konica Minolta

Чи багато ви знаєте компаній, які існують вже 150 років? Konica Minolta розробляє інноваційні технології для своїх клієнтів з 1873 року.

27.12.2023
5 хв 5 хв
Ключові слова
Зміст
Хто б міг подумати, але поява цифрового друку датується 1930-ми роками. Але лише в 1970-х роках цифровий промисловий друк набув широкого розповсюдження. Сьогодні Konica Minolta є лідером європейського ринку в цій галузі. Компанія пропонує високотехнологічні рішення для друку, тобто обладнання, програмне забезпечення та послуги, які дають змогу поліграфічним підприємствам впроваджувати нові послуги і водночас знижувати витрати.

Еволюція цифрового друку

Все почалося в 1938 році, коли Честер Флойд Карлсон винайшов електрофотографію. У цій формі фотографії з експонованого оригіналу створюється приховане зображення з електричного заряду. До заряджених ділянок притягується фарба, яка потім може бути використана для друку копії оригіналу. Електрофотографія (також звана ксерофотографією) лягла в основу методу цифрового друку, однак ця технологія не привертала до себе уваги до певного часу.

У 1944 році електрофотографією зацікавився американський дослідницький інститут.  У 1950 році Хароїд Ксерос розробив перший копіювальний апарат, заснований на тому ж функціональному принципі. Прорив стався приблизно через десять років, коли з'явилася модель принтера 914. Ця 300-кілограмова машина була випущена понад 200 000 разів у 1970-х роках. У подальшому машини та технології постійно вдосконалювалися.

Ключові події на шляху компанії Konica Minolta до успіху як провідного експерта в галузі струменевих технологій

1873 рік — три роки до того, як Александер Грем Белл подав патент на телефон. І шість років до того, як Томас Алва Едісон винайшов електричну лампочку. Саме тоді почалася історія Konica Minolta, коли Рокусабуро Сугіура відкрив невелику крамницю в Токіо, що спеціалізувалася на фотографічній та літографічній продукції. Сьогодні в Konica Minolta працює понад 40 000 людей по всьому світу, використовуючи провідні технології.  

На початку розвитку струменевого бізнесу було бачення: "Якщо ми зможемо розробити правильне чорнило для носіїв інформації, ми зможемо друкувати на дереві, склі, текстилі, гобелені, металі і на всьому, що в майбутньому може стати носієм зображення". Нові можливості вперше були представлені в індустрії моди, де ідея друку унікальних текстильних зразків цікавила індустрію.

Сьогодні Konica Minolta має 40-річний досвід у галузі струменевого друку, володіє понад 12 000 патентами лише в Японії та щорічно інвестує 571,5 млн євро в дослідження і розробки в цій галузі. Більшість друкованої текстильної продукції провідних світових модних компаній, навіть брендів класу люкс, друкується за допомогою цифрових принтерів для друку на текстилі Konica Minolta.

У чому переваги цифрового друку

На відміну від друкарських форм, у цифровому друці кожне зображення індивідуально. Це дає змогу варіативно налаштовувати окремі сторінки та друкувати персоналізовані поштові розсилки чи журнали.

Офсетний друк є рентабельним лише від певного накладу — за допомогою цифрового друку навіть найменші наклади, починаючи від одного примірника, можуть бути економічно вигідними, наприклад, плакати та білборди. Крім того, можливе використання надзвичайно різноманітних матеріалів для друку. Окрім паперу, можна друкувати на багатьох інших матеріалах, особливо в рекламних технологіях. Від панелей і вивісок, до брезентів і вінілових покриттів для підлоги та шпалер.

Крім того, висока точність, якість відтворення кольорів і деталей роблять цифровий друк ідеальним для створення високоякісної поліграфічної продукції невеликими накладами. Швидше налаштування порівняно з офсетним друком означає скорочення термінів виконання замовлення, що є особливо вигідним для короткострокових маркетингових кампаній або заходів.

Загалом, цифровий друк — це економічно ефективний спосіб виготовлення індивідуальної та професійної поліграфічної продукції невеликими накладами з високою якістю. Особливо популярними продуктами короткого накладу є флаєри, паперові пакети та меню тощо.

Переваги цифрового друку:

 1. Висока гнучкість: не потрібна статична друкарська форма; легко виготовляти навіть невеликі тиражі. може бути реалізовано без жодних ускладнень. 
 2. Широкий спектр застосування: Сучасне обладнання дозволяє здійснювати цифровий друк на багатьох матеріалах, таких як папір, дерево та скло.  
 3. Короткі терміни виробництва: Зазвичай продукція друкується протягом 1-2 днів. 
 4. Дуже індивідуальні: Немає жодних обмежень для персоналізації бажаного продукту, наприклад, візиток або флаєрів.  
 5. Висока якість: Ми гарантуємо стабільну якість друку та кольору.
 6. Економічно вигідний: Цифровий друк має дуже хороше співвідношення ціни та якості, особливо для невеликих обсягів виробництва. 
 7. Сталий розвиток: Цифровий друк є не тільки гнучким, але й екологічним, оскільки друкарські форми не використовуються взагалі. Це економить гроші, робочий час і захищає навколишнє середовище.

Шлях до лідерства у промисловому друці 

Konica Minolta успішно вийшла на ринок виробничого друку в 2004 році і зараз є одним з провідних постачальників. Сьогодні Konica Minolta вже є лідером на ринку промислового друку формату А3 в Європі. Це демонструє її тверду прихильність до інновацій, якості та обслуговування клієнтів.

Як постачальник послуг для галузі промислового друку, Konica Minolta пропонує інтегровані робочі процеси та застосунки, а також професійні та складні апаратні продукти, які допоможуть розвивати бізнес. Konica Minolta допомагає друкарням виявляти та впроваджувати нові можливості для економії коштів, підвищення продуктивності, впровадження нових послуг і збільшення прибутку.

Можливості для друкарень

 • Автоматизований друк: відповідні програми для автоматизації та книжкового виробництва, а також професійне обладнання для післядрукарської обробки.
 • Апаратні продукти Konica Minolta: цифрові технології, широкоформатний друк і максимальну загальну продуктивність.
 • Переваги професійного друку змінних даних (VDP) і рекламного друку, а також крос-медійної комунікації.
 • Технологія web-to-print та диверсифікація.
 • Оптимізація керування виготовлення продукції: ефективні програми керування кольором, підготовка до друку та виготовлення продукції.


Konica Minolta прагне допомогти вам досягти швидкого повернення інвестицій (ROI). Експерти з друку надають підтримку та бізнес-інструменти, необхідні для виходу на нові ринки. В основі цього лежить фокус на технологіях друку та веб-технологіях, які рухають бізнес вперед. Оскільки ринок цифрового виробничого друку стрімко розвивається, Konica Minolta інвестує в дослідження та розробки, щоб запропонувати ще більш інноваційні рішення.

Вас також може зацікавити

Як друкарням заохотити нове «‎цифрове покоління»

Дедалі більше світ переосмислює межі та можливості маркетингу. Однак часто не...

Комерційний друк
18.12.2023

Матеріали для друку — тренди та можливості для друкарень

Існує великий вибір паперу та різних матеріалів для друку. На ринку постійно...

Комерційний друк
28.02.2024

Стрімкий зліт з web-to-print

Web-to-print — це вже не опція, а рішення, яке постачальники послуг друку...

Комерційний друк
11.07.2023
Дайджест