N-iX: Безпечний хмарний друк з Azure

N-iX: Безпечний хмарний друк з Azure

N-iX: Безпечний хмарний друк з Azure

Як Konica Minolta допомогла українській ІТ-компанії N-iX забезпечити продуктивну й безперебійну роботу, впровадивши хмарний друк.

N-iX – це міжнародна IT компанія з українським корінням, заснована у 2002 році. Компанія об’єднує понад 2000 фахівців та надає послуги з розробки програмного забезпечення, експертизу у хмарних рішеннях, інженерії даних, вбудованих системах, Інтернеті Речей, машинному самонавчанні та інших новітніх технологіях. Клієнти N-iX – це лідери світових ринків та Fortune 500 компанії з найрізноманітніших галузей: телекомунікацій, фінансів, промислового виробництва, ритейлу, охорони здоров’я тощо. 
 
Співпраця Konica Minolta та N-iX розпочалася у 2018 році з аутсорсингу друку, а в 2022 році компанія впровадила й хмарний друк – можливість друкувати звідусюди та з будь-якого пристрою.

quotation marks

Ми інноваційна та прогресивна компанія, бачимо круту можливість — робимо.

Віталій Вітченко

ІТ директор компанії N-iX

Внутрішня стратегія та кризовий менеджмент

Завдання та обов’язок менеджменту — забезпечити безперебійну роботу компанії в будь-який час. Кризи завжди впливають на стратегію розвитку компанії: ковід, війна, проблеми з електроживленням доводять, що бізнес має бути готовий до будь-яких викликів.

Ще у 2013 році в компанії N-iX стратегічно вирішили переводити всі процеси в хмару. “Це рішення стало частиною BCP плану неперервної роботи нашого бізнесу. Тоді у 2014, коли компанії терміново переводили критичні сервіси, як-от пошта та документообіг, у хмару, ми зрозуміли, що рухалися правильно”, – коментує Віталій Вітченко, ІТ директор компанії N-iX.

quotation marks

Розуміємо, що настане момент, через 2, 5 чи 10 років, коли ми повністю відмовимося від наземного сервера та перейдемо в Azure.

Іван Скворцов

Head of Infrastructure Unit, N-iX

Пізніше пандемія Covid-19 спричинила переосмислення безперебійної роботи, а на початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, хмарні сервіси та відмова від серверної інфраструктури допомогли залишатися на зв’язку та продовжувати працювати.
 

Інвестиції в інфраструктуру під час війни

Метою ж на 2022 рік компанії N-iX було перевести єдиний сервіс аутентифікації в хмарну платформу Azure. Ще до повномасштабного вторгнення фахівці розуміли, що перехід необхідний, бо хмара — це інвестиція в безпеку, безперебійну роботу та запобігання ризикам.

Зараз хмарні рішення викликають більше довіри, бо наземні сервіси — це добре та дешево, але відключення світла не дає можливість працювати на повну. “Ми розпочали перехід на хмарний друк ще весною, і наразі зиск від впровадженого рішення цілком перекриває витрачені ресурси”, – пояснює Віталій.
 

Трансформація паперових процесів з Konica Minolta

 

  1. Оцифрування та архів документів

Зараз друк не є основною частиною бізнесу компанії, проте на законодавчому рівні все ще потрібні паперові оригінали документів. Найбільше друкують в бухгалтерії та адміністрації. Для їхніх потреб у N-iX налаштований процес оцифрування документів: документи скануються та за заздалегідь побудованим сценарієм архівуються в теки.
 
  1. Аутсорсинг друку
Важливим завданням було зробити друк зручним та безпечним. Одна з переваг сервісу Konica Minolta — це безпека друкованих документів та дотримання міжнародних правил та вимог. Завдяки пристроям bizhub, не можна роздрукувати документ без автентифікації карткою. Тобто документ, а з ним і інформація, не потраплять до невідповідальної особи.
 
  1. Розвантаженість ІТ
«Аутсорсинг друку з Konica Minolta — це відсутність «тікетів» на нашій ІТ дошці завдань. Ми позбулися фактично всіх болів, пов’язаних із друком. Не пам’ятаю, коли востаннє в планері були якісь завдання, пов’язані із сервісом друку», — коментує Іван.
 
  1. Простота відкриття нових офісів
2018 року N-iX виріс більш ніж удвічі (з 900 до 2000 фахівців) і відкрив нові офіси в Україні та поза її межами. Закордонні представництва є в Польщі, Болгарії та Колумбії, де так само працює хмарний підхід. На відміну від on-premises Active Directory, Azure AD — глобальний хмарний сервіс, доступний у будь-якій точці світу.

Нещодавно N-iX відкрили офіс у Польщі. І знову, жодних складнощів із налаштуванням сервісів друку: завдяки пристроям bizhub достатньо під'єднати пристрій і конфігурувати його на принт сервері.Зараз офіси N-iX мобільні й безпечні як ніколи: співробітник може забронювати собі місце в будь-якому з офісів світу, надіслати файл на друк та забрати надруковане деінде. Для друку більше не потрібен робочий ноутбук, під’єднаний до мережі з «наземним» сервером.

Так робочі процеси стають гнучкішими, а працівники отримують доступ до найкращого друку звідусіль, який просто працює.

Зацікавило рішення?

Наші експерти доможуть знайти рішення саме для вашої компанії ;)