Ефективна IT-трансформація: як це відбувається в UKROLIYA

Ефективна IT-трансформація: як це відбувається в UKROLIYA

Ефективна IT-трансформація: як це відбувається в UKROLIYA

Як Konica Minolta допомагає трансформувати IT екосистему підприємства відповідно до стратегічних планів і тактичних завдань компанії UKROLIYA


Навіщо потрібна IT-трансформація

Усі компанії різні, та всі успішні компанії в дечому схожі. Швидкий розвиток бізнесу почасти тягне за собою трансформацію всього IT підприємства, який змушений «доганяти» його потреби. Де там думати про стабільну архітектуру та стратегічне планування! IT має чим швидше забезпечувати все нові й нові потреби бізнесу. Як наслідок — непрозорі й недокументовані процеси, незрозумілі шляхи подальшого розвитку та підтримки. Тож із часом неминуче виникає питання: що робити з IT?

Цього року компанія UKROLIYA святкувала своє 20-річчя, досягнувши на цей час лідерських позицій у виробництві та експорті високоолеїнової рафінованої та органічної соняшникової олії. А за рік до цього власники й керівництво бізнесу шукали відповіді саме на це питання — «що робити з IT?».

Про UKROLIYA

UKROLIYA (ТОВ «УКРОЛІЯ») — українська виробнича компанія олійно-жирової промисловості. Займається перероблюванням соняшника, виготовленням соняшникової олії та макухи. Виробництво розташоване в Полтавській області. За результатами сезону 2020-2021 років UKROLIYA займає перше місце за експортом органічної соняшникової олії із часткою 28%  та друге місце за експортом рафінованої високоолеїнової  соняшникової олії із часткою 25% серед українських експортерів.

Сергій Мовчан співпрацює з UKROLIYA у ролі зовнішнього залученого директора з інформаційних технологій (interim CIO) для вирішення завдань із налаштування роботи IT-функцій, реалізації змін та супроводу ключових проєктів.

«Ми почали нашу спільну з UKROLIYA  роботу з розробки стратегії трансформації ІТ. Я зустрічався з TOP-командою, ознайомився з бізнес-стратегією та операційними процесами компанії, щоби зрозуміти, що потрібно бізнесу від ІТ», — розповідає Сергій. Це була робота з бізнес-замовниками з різних функціональних підрозділів, виявлення  больових точок, чого саме їм не вистачає, що їм потрібно, як вони бачать надалі потреби бізнесу. На другому етапі відбувся аналіз наявних на той момент систем, інфраструктури, і суто IT-шної архітектури. «Проаналізувавши, що є зараз в IT компанії, підготував певні рекомендації, як краще досягти цільового стану, і, відповідно, стратегію з планом реалізації». Усього цей аудит тривав близько двох місяців.
 

Ефективна IT-трансформація

Ефективна IT-трансформація

Секрет ефективної стратегії змін

Сергій відзначає, що не тільки розробляє стратегію як суто формальний документ, а й відповідає за втілення на ключових етапах змін, щоб зробити її реальним планом трансформації.

«Для того, щоб бізнес не сприймав стратегію трансформації як щось далеке й недосяжне, у нас в ІТ-стратегії передбачено як проєкти тривалістю, умовно, півроку-рік, так і поточні  операційні завдання». Такий підхід стимулює, додає віри і в правильність обраного шляху в цілому, і в те, що бізнес отримає саме очікуваний результат.

quotation marks

Microsoft 365 явно виглядає як платформа, на якій можна міцно стояти й заглядати далеко вперед, планувати довгострокові проєкти, досягати стратегічних цілей

Сергій Мовчан

interim CIO, UKROLIYA


Рішення, які пропонує Microsoft 365, напрочуд добре відповіли потребам цієї концепції: «Microsoft 365 явно виглядає як платформа, на якій можна міцно стояти й заглядати далеко вперед, планувати довгострокові проєкти, досягати стратегічних цілей. Водночас коли ми розклали на таймлайні завдання, що постали на той момент, прикинули, як це може бути реалізовано, то зрозуміли, що з 365-м зможемо оперативно зняти певні «больові» моменти, отримати швидкий результат для бізнесу вже й зараз».

На перший етап — «швидкого результату», — було винесено пошту, комунікації, налагодження роботи з файлами з відповідним рівнем безпеки доступів.


Microsoft Teams — осередок першого етапу трансформації

«Teams став візуальним ядром, навколо якого ми будуємо взаємодію різних функціональних підрозділів, користувачів, груп, роботу з файлами, процесами тощо», — продовжує Сергій. «Після певних досліджень, моделювань, воркшопів ми відмовились від ідеї розробки класичного корпоративного порталу як сайту чи набору сайтів, і роботи в ньому, і вирішили реалізувати сценарій використання Teams, як єдиної точки взаємодії працівників компанії. Зараз — це основний інструмент».

quotation marks

Teams став візуальним ядром, навколо якого ми будуємо взаємодію різних функціональних підрозділів, користувачів, груп, роботу з файлами, процесами тощо

Сергій Мовчан

interim CIO, UKROLIYA


Запоруки швидкого старту й досягнення потрібного результату


Інструмент не головне, але це дуже важливо

В UKROLIYA близько 200 користувачів підписок різного рівня Microsoft 365. «Оперативність впровадження 365-го — це просто великий плюс», — зазначає Сергій. «Ми переїхали на платформу Microsoft за лічені дні. Безумовно, перед тим ретельно змоделювавши цей «переїзд». У результаті, сервіси для користувачів практично не зникали: простій тривав лічені хвилини».

quotation marks

Ми переїхали на платформу Microsoft за лічені дні. Безумовно, перед тим ретельно змоделювавши цей «переїзд». У результаті, сервіси для користувачів практично не зникали: простій тривав лічені хвилини

Сергій Мовчан

interim CIO, UKROLIYA

Вибір провайдера, а не просто «продавця ліцензії»

Маючи великий досвід співпраці з різними інтеграторами, провайдерами тощо, Сергій зазначає, що дуже задоволений співпрацею з Konica Minolta: підходом, пропозиціями, готовністю до компромісів. Ідея Сергія полягала в тому, щоб дати користувачам не лише конкретний інструмент, а набір кейсів. Microsoft 365 став відповідним і зручним інструментом реалізації, а Konica Minolta ​​— надійним партнером на цьому шляху. «Ми впроваджували систему взаємодії працівників у конкретному бізнесі, у середовищі конкретних інформаційних систем, які потрібно інтегрувати між собою. Колеги з Konica Minolta це почули, підтримали цей підхід — розуміли, що ми хочемо, говорили з нами однією мовою».


Залучення «амбасадорів змін» серед користувачів

В UKROLIYA була створена робоча група, у яку увійшли аналітики та адміністратори від ІТ та ключові бізнес-користувачі. «Ми вибрали найбільш активних і зацікавлених у тому, щоби впровадити новий інструмент — на них ми відпрацьовували наші моделі, і тільки після цього як аналітики ще раз відтворили окремі процеси, окремі сценарії роботи з користувачами, ми це запустили в продакшн». В результаті, користувачі крім інструменту отримали розуміння поведінки в різних можливих сценаріях.

«Якщо ми щось робимо для певного середовища професіоналів, і при цьому не залучимо їх же до створення продукту, то в результаті нічого не вийде. Тож без таких людей, без залучення «амбасадорів» будь-який «айтішний» проєкт не злетить. Саме вони здатні підходити до змін конструктивно, і саме вони ведуть за собою користувачів».

Особливу роль в реалізації такого підходу зіграли спеціалісти з HR-департаменту: вони не тільки були активними в розробці моделей і кейсів, але й відіграли роль «євангелістів» проєкту в компанії.
 

Трансформація триває

Серед вирішальних особливостей Microsoft 365 для вибору компанією Сергій Мовчан відзначає інструментарій комунікації, бізнес-процесів, аналітики в Microsoft Power BI, та інтеграцію всього цього на одній платформі.

«Важливими компонентами згаданої вище стратегії є розуміння, як Microsoft 365 буде інтегрований з обліковими системами, а також усвідомлення того, що коли люди взаємодіють за допомогою одного інструменту, він крім іншого дасть можливість ефективно запустити наступний етап трансформації». Йдеться про CRM, інтеграцію з ERP-системою, і, власне, Microsoft Power BI, як аналітичну систему, що акумулюватиме всі дані компанії для прийняття правильних управлінських рішень.
 

Про продукти Microsoft

Про продукти Microsoft
  • Microsoft 365 (раніше Office 365) — це хмарна служба для підвищення продуктивності, яка об’єднує застосунки Office зі хмарними сервісами, засобами керування пристроями й розширеними налаштуваннями безпеки.

 

  • Microsoft Power Automate (раніше Flow) — хмарний сервіс від компанії Microsoft, який дає можливість автоматизувати робочі процеси між додатками, службами та онлайн-сервісами, які можна використовувати для збору даних, синхронізації файлів, отримання повідомлень тощо.

 

  • Microsoft Power BI —  це аналітична служба для бізнесу від Microsoft. Призначена для забезпечення інтерактивної візуалізації та можливостей бізнес-аналітики, зручна для створення звітів та інформаційних панелей.

 

  • Microsoft Teams — сервіс для ефективної командної роботи в Microsoft 365. Застосунок об’єднує в спільному робочому середовищі чат та відеозв’язок для нарад, обмін файлами та інші сервіси.
 

Ми на зв'язку

Ми на зв'язку

Зацікавило рішення?

Ми готові допомогти вам підлаштувати бізнес-процеси до нової реальності та налагодити ефективну роботу завдяки впровадженню найсучасніших цифрових рішень для робочого місця

Більше кейсів

Більше кейсів

Безперебійний друк документів на виробництві «Дельта Вілмар Україна»

×

Безперебійний друк документів на виробництві «Дельта Вілмар Україна»

Як ми скоротили парк принтерів більш як у два рази, впровадили швидкісне сервісне обслуговування інфраструктури друку та запобігли псуванню продукції на складах компанії «Дельта Вілмар Україна».

Без папірців: як в Інтерпайпі погоджують документи в один клац

×

Без папірців: як в Інтерпайпі погоджують документи в один клац

В Інтерпайпі оцифрували більшість процесів, в які досі були залучені папірці. Для цього в компанії створили систему керування заявками та документообігом з використанням SharePoint від Microsoft та low-code платформи для автоматизації бізнес-процесів Nintex.

Вийти за межі офісу з Microsoft 365: як це влаштовано в "Агросем"

×

Вийти за межі офісу з Microsoft 365: як це влаштовано в "Агросем"

Як вчасний перехід на продукти Майкрософт допоміг "Агросем" оптимізувати витрати, покращити комунікації всередині компанії й перейти на повністю віддалену роботу під час карантину.

Керуйте бізнес-процесами з Nintex

Це повнофункціональна платформа, яка здатна прискорити цифрову трансформацію вашої компанії.

👌🏻 Створюйте прості схеми процесів відповідно до потреб співробітників
👌🏻 Автоматизуйте ручну, повторювану роботу
👌🏻 Керуйте учасниками та постійно вдосконалюйте процеси

Ми в Konica Minolta консультуємо, впроваджуємо і підтримуємо рішення на платформі Nintex. Допоможемо вам розробити, стандартизувати й вдосконалити будь-які бізнес-процеси.

Запланувати демо