Інструменти

Як сучасні відеорішення оптимізують роботу складу та перевезення

Попри війну, логістична галузь продовжує розвиватися. Одночасно, кожен із нас хоче отримувати послуги зі швидкістю інтернету, але в умовах постійного перевантаження персоналу, помилок із неправильними відправленнями дедалі більшає.

06.11.2022
7 хв 7 хв
Зміст
Допомогти швидко розбирати інциденти та прискорювати процеси можуть інтелектуальні відеорішення. Але, аналізуючи український ринок, ми бачимо, що ритейлери та логісти встановлюють на складах та точках видачі товарів величезну кількість відеокамер китайського виробництва, які просто фіксують зображення. Найчастіше камери контролюють касові операції, підраховують відвідувачів та розпізнають номери авто, рідше — обличчя. Але всі ці системи працюють незалежно одна від одної: відеонагляд на складі не інтегрований з охоронною сигналізацією, а камери, що контролюють сканування товарів на касі, не пов’язані з обліковими системами. Компанії фіксують неймовірну кількість неструктурованих подій, але не використовують ці дані задля покращення своєї ж ефективності.

Як відеоаналітика може покращити логістичні процеси та чому вам варто припинити просто фіксувати порушення

​Системи відеоспостереження стають активними учасниками цифровізації процесів. Майбутнє за безшовною інтеграцією всіх чинних бізнес-систем та застосунків у компаніях. Сучасні системи відеонагляду мають бути інтегрованими з CRM, ERP, як-от 1C або SAP, WMS, системами контролю доступу та охоронними сигналізаціями, а також системами зважування. Уже сьогодні інтелектуальні відеорішення активно витісняють системи контролю доступу, охоронної сигналізації та частково BMS-системи.
 
Ми щодня спілкуємося з нашими наявними та потенційними клієнтами, обговорюємо їхні потреби та плани, тож можемо резюмувати, що найбільший попит серед логістів мають рішення з наступною функціональністю:
  • автоматична звірка номера автомобіля та причепа, що заїжджають на територію, зі вказаними в ТТН;
  • організація електронної черги перевізників для в’їзду на територію;
  • контроль тривалості кожного етапу бізнес-процесу;
  • інтеграція камер відеоспостереження із системами сканування товарів;
  • автоматичне формування рейтингу перевізника на базі історії перевезень та звірки з відкритими базами даних;
  • контроль ефективності роботи працівників складу, охорони;
  • виявлення емоцій клієнтів;
  • інтеграція системи розпізнавання облич із базами замовника, що дає змогу виявити й запобігти шахрайським діям, підвищити якість обслуговування преміум клієнтів.
Впровадження таких рішень дає змогу заощаджувати кошти, як на оплаті праці людей, так і на обсягах жорстких дисків. А автоматизація та наскрізний контроль робочих процесів роблять керування логістикою ефективнішим та прозорішим.

Як інтеграція відеоспостереження з ERP- і CRM-системами призвела до зменшення логістичних витрат на 14 %, запобігає шахрайству та помилкам персоналу

Електронні торги для перевізників зменшують логістичні витрати на 8–14 %

Процес розпочинається з оформлення товарно-транспортної накладної в ERP замовника. У цей момент автоматично формується заявка на транспорт, куди система підтягує необхідну інформацію: параметри автомобіля, дату й час відвантаження. Ця заявка автоматично надсилається попередньо відібраним перевізникам — вони в особистих кабінетах вказують вартість своїх послуг, заповнюють номер автомобіля, причепу й ПІБ водія. Така автоматизація захищає компанію від шахрайських дій персоналу, збільшує швидкість закриття заявки на перевезення на 10 % і зменшує вартість логістичних витрат на 8–14 %.

Система розпізнавання номерних знаків керує чергою авто на території розподільчого центру
Наступним кроком є в’їзд автомобіля на територію, що контролюється системою розпізнавання номерів авто з використанням відеокамер. Ця автоматизація дала змогу виключити можливість в’їзду на територію автомобілів із чорного списку та не допускати нагромадження автомобілів на території — в’їзд дозволений тільки в заздалегідь погоджений проміжок часу. Для зручності навігації автомобілів територією біля в’їзду в компанії додали електронне табло з номером автомобіля, рампи та напрямком руху.

Інтелектуальні відеорішення запобігають помилковим завантаженням та допомагають у плануванні
Під час завантаження автомобіля система додатково звіряє номер автомобіля за допомогою камер відеоспостереження й модуля автоматичного розпізнавання номерів авто. Це дало змогу уникнути помилкових завантажень автомобілів, а головне — правильно розраховувати час на цю роботу.

Після завершення завантаження комірник прикладає свою карту доступу, чим фактично ставить свій особистий електронний підпис.

Грамотно спроєктована система — це баланс оптимальної кількості камер, програмного забезпечення та необхідними характеристиками. Комплексне рішення, спроєктоване на інтелектуальних камерах, як-от Mobotix, має нижчу TCO (сукупну вартість володіння — прим. ред.) і працює довше.
 
Я долучився до команди Konica Minolta Ukraine пів року тому, щоби допомогти компанії сфокусуватися на впровадженні виключно комплексних рішень, що об’єднують систему відеонагляду з іншими системами та якісно впливають на бізнес-процеси компаній наших клієнтів. Ми не продаємо й не будемо продавати залізні коробки для відеоспостереження. Будь-який проєкт починається з глибокого наскрізного аналізу логістичних процесів клієнта — так ми виявляємо «пляшкові горла» та зони для автоматизації.

Думка експерта

Мирослав Горошко

Із сучасними рішеннями та розумною архітектурою, контролювати об’єкт із 300 камерами відеоспостереження може лише 2 оператори, а один Mobotix може замінити 4–6 звичайних IP камер

Вас також може зацікавити

Як зробити відмінний сервіс ще кращим

Директор з сервісу Konica Minolta Ukraine Владислав Горбань про еволюцію...

Інструменти
26.10.2021

«Цифра», автоматика й роботи: як змінюється український ритейл

Учасники логістичного бранча Konica Minolta Ukraine про зміни в ключових...

Інструменти
29.11.2021

5 запорук успіху оптимізації процесів у логістиці

Головні тези учасників панелі «Оптимізація процесів у логістиці», що...

Інструменти
07.12.2021
Дайджест