Але задовго до повної віртуалізації магазинів їхні фізичні простори покриють камери з відеоаналітикою, запевняє Ігор Панівко.
Відеоаналітика — надзвичайно бажане рішення, яке ритейлери хочуть інтегрувати у власні процеси для прийняття рішень. Це шлях до розуміння власного споживача, що уможливить прогнозування, передбачення поведінки покупця. Саме з використанням відеоаналітики «фізичний» магазин почне трансформуватися в «цифровий».
Ось чому для ритейлу неминуча диджиталізація, ба, більше, перетворення на IT-компанію. Звичних клерків, мерчендайзерів, продавців, касирів замінять експерти з поведінкових технологій, маркетологи, що працюють із даними та алгоритмами, бренд амбасадори. Спираючись на власний досвід Konica Minolta, Ігор підказує, що не обов’язково шукати таких людей поза компанією — варто мотивувати й навчати своїх співробітників, дати можливість їм рости разом із компанією. А рутину залишити застосункам і роботам.
Складська логістика роботизується
Розповіді про роботизацію вже не дивують. Але коли це відбувається не «десь там», а на складах одного з лідерів українського ритейлу, це все ж варто уваги. Керівник проєктів Департаменту розвитку складської логістики Fozzy Group Сергій Мукоїд розповів, що у вересні 2021 року вони налагодили роботизований відбір товару на пілотному наборі з півтисячі артикулів у складі на 1000 квадратних метрів.
Способів автоматизувати складські логістичні процеси багато, але у Fozzy Group ставлять у майбутньому саме на
роботизацію.
Що дає роботизація складу:
- 99 % замовлень без помилок;
- 99 % часу роботи без зупинок;
- 70 % росту продуктивності;
- 50 % зниження фонду оплати праці.
Купівля «роботів» — це не купівля «залізяк». Це придбання комплексного технічного рішення з обладнання, ПЗ, навчання співробітників та технічної підтримки. Тож, хоч це й досить дороге «задоволення», на переконання Сергія цей проєкт не тільки іміджевий, але й фінансово виважений.