Безпека

Як сучасні інтелектуальні відеорішення формують майбутнє наших міст

Та чому відеоаналітика — неодмінний елемент успішного комфортного безпечного міста.

30.06.2022
5 хв 5 хв
Зміст
Антиутопії й утопії змальовують майбутнє через крайнощі: усе або дуже погано, або надзвичайно добре. Реальність же зазвичай штовхає нас у всі боки, залишаючи десь посередині. Та якщо все ж хочеш «насмішити бога» й спробувати передбачити майбутнє — зазирни в минуле, уважно придивися до сьогодення, а вже потім прогнозуй.

У новокам’яну добу, десь 9–10 тисяч років тому, велика як на той час група зброярів та гірників утворила поселення на території сучасної Туреччини. Зараз ми називаємо це місце Чатал-Гьоюк. За підрахунками вчених, там водночас могло жити до 8 тисяч осіб. Це поселення зі щільно, стіна до стіни розташованих глиняних хат, вважається першим містом в історії людства. 

Що змусило людей не просто осісти, а утворити небачену доти спільноту — місто? Вочевидь, це не було ціллю; це був засіб досягнення якоїсь мети. Наприклад, таке утворення дало набагато ширші можливості для ефективної співпраці. Ще — вищий рівень безпеки й комфорту. А економічна стабільність, комфорт і безпека — це важливі характеристики успішного міста. 



Копенгаген — один із лідерів Глобального рейтингу придатності для життя 2022 року. Фото Tim з Unsplash 

За останні 20 років у Глобальному рейтингу придатності для життя в першому десятку зазвичай домінують австралійські, новозеландські та канадські міста — з невеликою кількістю європейських та японських намистин у цій низці (щоправда, цьогоріч, у 2022, список очолили саме європейські Відень, Копенгаген та Цюрих). Цей рейтинг складається щороку зусиллями Economist Intelligence Unit (EIU) — дослідницьким та аналітичним підрозділом Economist Group. Для цього оцінюється економічна та політична стабільність міст, рівень охорони здоров’я, культури та якість довкілля. 


Відень у 2022 утретє за п’ять років очолив Глобальний рейтинг придатності для життя. Фото Anton з Unsplash 

Окрім іншого місто відрізняється від села співвідношенням приватного і громадського простору. У найближчому майбутньому можливості для віддаленої роботи не уповільнять, а пом’якшать урбанізацію, межі між містом і селом розмиватимуться ще більше. З економічним ростом і модернізацією села перетворюватимуться на крихітні містечка, ну, а великі міста поступово віддаватимуть природі те, що забрали: вони зеленішатимуть, звільнятимуться від приватного транспорту — почнуть дихати на повні груди. 

Де ж тут місце відеоаналітиці? Сьогодення можна уявити без смартфонів, камер спостереження й інтернету речей — але навіщо. Камери — це очі міста, IoT — нервова система, смартфони — ключ до міста в руках його жителя. Але ці «очі» й «нерви» й «ключі» ніщо без «розуму». 

У дослідженні «Smart cities: Digital solutions for a more livable future» Глобального інституту McKinsey слушно зазначається, що суть розумного міста — більш ефективно й динамічно реагувати на потреби та бажання жителів, й технології тут просто інструмент для оптимізації спільних інфраструктури, ресурсів, простору й довкілля. 

Необроблена інформація — всього лиш шум, тому відеопотік потрібно швидко і якісно аналізувати, бо лиш так можна оперативно реагувати й точніше прогнозувати. Відеоаналітика дає змогу розвантажити працівників, зменшує людський чинник в аналізі та прийнятті рішень. А також обмежує кількість нескромних очей — комфорт жителів міста не буде повним без упевненості у власній приватності. 

Небачена до того кількість обробленої неперсоналізованої інформації дасть змогу міській владі, бізнесу, жителям міста разом знаходити нові способи оптимізації чинних систем.

 

Що вже вміють інтелектуальні відеорішення — як-от IVS Konica Minolta:

  • охороняти «периметр» та вчасно реагувати на нетипову поведінку людей​ та інших об’єктів; 
  • керувати відвідувачами з автоматичним контролем доступу​; 
  • керувати входом у приміщення та будівлі​; 
  • контролювати завантаженістю будівель та місць; 
  • спостерігати громадські місця як-от подвір’я, дитячі та спортивні майданчики тощо; 
  • стежити за станом об’єктів та довкілля для виявлення потенційних осередків загоряння та інших загроз​. 

Інтелектуальні відеотехнології вже пропонують нові вирішення зовсім не нових проблем міста: злочинності, заторів, забруднення довкілля. А ще допомагають бороти нові виклики, як-от складнощі епідеміологічного контролю. 

У Глобальному інституті McKinsey вважають, що компанії приватного сектору можуть забезпечити до 60% первісних інвестицій, необхідних для розгортання широкого спектру сучасних інструментів, які потрібні для впровадження подібних інновацій. І якщо ваша компанія знає, що саме потрібно робити для міста, то ми в Konica Minolta знаємо як це зробити. 


Інтелектуальна відеосистема безконтактного термального скринінгу відвідувачів у міжнародному аеропорту “Запоріжжя”

Наприклад, перший в Україні проєкт муніципальної безпеки був реалізований у багатостраждальному Маріуполі за участі Konica Minolta з використанням камер Mobotix. А у міжнародному аеропорту «Запоріжжя» у 2021 році була встановлена інтелектуальна відеосистема безконтактного термального скринінгу та визначення наявності маски на обличчі відвідувача. 


Київ, Поділ. Фото Artem Zhukov на Unsplash

Війна завадила українським містам вмоститися у Глобальному рейтингу придатності для життя. Через повномасштабне вторгнення рф в Україну трохи сповзли в рейтингу навіть деякі наші західні сусіди — Варшава й Будапешт. Й, звісно, стрімко гепнулися ледь не долу північно-східні сусідоньки.

Ми не знаємо, чи складали подібні рейтинги 9 тисяч років тому. Як не знаємо, якою мовою говорили жителі Чатал-Гьоюка, яким богам молилися чи як вели справи. Та ми упевнені, що перше Міста виникла Мрія про нього. 

Без мрії немає що втілювати. Без сучасних технологій, як-от інтелектуального відеонагляду, неможливе втілення мрій на гідному рівні. Повоєнна відбудова України має початися не після, а ще під час війни. Місто майбутнього буде розумним, безпечним, комфортним, чистим — й, звісно, технологічним. І таким буде кожне українське місто, якщо ми з вами вже сьогодні почнемо їх відбудовувати, модернізувати, розбудовувати.

Переосмисліть місто майбутнього

Хоч як би склалося, країну чекає відбудова: під час війни, а чи після перемоги. І безпечне місто майбутнього неможливе без камер відеоспостереження та комплексних рішень для відеоаналітики та моніторингу.

Вас також може зацікавити

GDPR: як бізнесу слідувати загальному регламенту захисту даних (європейський досвід)

Дотримання вимог загального регламенту захисту даних (GDPR або General Data...

Безпека
22.06.2022

Управління резервним копіюванням: кожному бізнесу потрібен план «Б»

Втрата даних може призвести до катастрофічних наслідків для будь-якого...

Безпека
22.10.2022

Чи впевнені ви в безпеці своїх принтерів?

Якби ваші принтери могли говорити, уявіть, якими секретами вони могли б...

Безпека
15.06.2023
Дайджест