Системи відеонагляду мають швидко й гнучко модернізуватися
Наразі користувачі здебільшого не ремонтують камери, а просто змінюють їх на інші. Ми звикли, що камера – лише інструмент фіксації статистики, тобто зображення. Але це зміниться.
Автоматизація системи відеонагляду вимагатиме довшого циклу роботи з можливістю їхньої швидкої та легкої модернізації, з мінімальними витратами й без зупинки основних бізнесових процесів.
Тобто користувач зможе розширювати функціональність системи відеонагляду паралельно з ростом свого бізнесу, додаючи функціональні та аналітичні модулі – як цеглинки Лего.
Чудовою ілюстрацією цього є найсвіжіша лінійка відеокамер Mobotix. Ви купуєте «просто корпус», а комбінації відеосенсорів, датчиків та застосунків можна змінити чи доповнити коли завгодно. Наприклад, варто додати один сенсор, і камера перетворюються на тепловізор або систему оповіщення про певні події.
Камери й відеонагляд загалом мають стати «розумними»
Клієнти хочуть експериментувати з відеоаналітикою та іншими застосунками – навіть з однією камерою.
Камери відеоспостереження стануть «смартфонами» для бізнесу. Клієнт зможе обирати та встановлювати різні застосунки безпосередньо на камеру. Ба більше, камери обмінюватимуться даними із соціальними мережами та програмами лояльності тощо.
Така концепція вже реалізована в Mobotix. Програмні застосунки, що завантажуються на камеру з маркетплейсу, як на смартфон, дають змогу запускати різноманітні сценарії автоматизації та аналізу. До того ж будь-які розробники програмного забезпечення мають змогу завантажити на цей маркетплейс власний застосунок.
Розумний відеонагляд стане економічно ефективніший у якості послуги
Для покоління Z придбання власного житла чи автомобіля – більше не пріоритет. Бізнес також оцінює всі переваги коворкінгів, лізингу автомобілів, аутсорсингу офісів та складів. Системи відеоспостереження теж можуть надаватися у якості послуги. Отже, на ринку з’являться провайдери послуг аутсорсингу відеорішень: компанії платитимуть щомісячний платіж, як за інтернет, та отримуватимуть комплексні відеорішення «під ключ».
Що не зміниться, певне, ніколи? Те, що «залізо» ніщо без потрібного «софту», як і навіть найкраще ПЗ без надійної апаратної частини. Й, звісно, той факт, що без партнера, який знає, як це все інтегрувати й сконфігурувати відповідно до ваших потреб, бізнес «не пробіжить» марафон, й тим більше не випередить конкурентів.
Статтю вперше опубліковано на mind.ua. Автор — експерт з рішень відеоаналітики та відеомоніторингу Konica Minolta Ukraine Мирослав Горошко.