Чому потрібно відмовитися від російських продуктів
Природно, що в процесі аналізу відео оброблюється й може накопичуватися величезна кількість «чутливих» даних, до яких просто немислимий доступ сторонніх осіб. Нагадаємо, що завдяки так званому «пакету ярової» — низки законів, що були прийняті держдумою рф у 2016 році, — з липня 2018 року оператори зв’язку та інтернет-компанії зобов’язані зберігати до 6 місяців весь користувальницький інтернет-трафік. А також — упродовж 3 років, — зберігати метадані: інформацію про те, кому й коли пересилав файли користувач. «Правоохоронні органи» рф можуть отримати цю інформацію на запит навіть без рішення суду. Метадані мають зберігати також компанії-власники месенджерів, провайдери послуг електронної пошти, форумів (наприклад, підтримки) тощо. Якщо інтернет-сервіс підтримує шифрування даних, його власник зобов’язаний «допомогти» фсб із розшифруванням повідомлень.
То чи ваші дані та дані ваших клієнтів, партнерів у безпеці? Куди вони передаються, де зберігаються? Простіше кажучи, хто окрім вас дивиться через ваші камери?
Які російські системи відеоаналітики використовуються в Україні
Питання надійності систем відеонагляду, й особливо відеоаналітики в них стали надзвичайно гострими після початку повномасштабної війни російської федерації проти України. А чим гостріше питання, тим швидше потрібно дати на нього чітку й відверту відповідь: серед популярних на нашому ринку рішень відеоаналітики переважають ті, що діють у росії, мають стосунок до росії, або як мінімум російське походження:
- ISS (SecurOS)
- Trassir
- Nx Witness
- AXXON
- EOCORTEX
- VideoNet
- iVideon
Очевидно, що використання таких рішень несе ризики та для бізнесу, і для держави. Де тонко, там і рветься: навіть одна російська ланка у, здавалося б, надійному ланцюгу відеоспостереження потенційно наражає вас, ваших клієнтів — ба, більше, всю нашу країну, — на небезпеку. Тож потрібно якнайшвидше позбавитися російського відеомоніторингу та відеоаналітики: використовувати надійні перевірені рішення від українських, європейських та американських виробників.
Як негайно відмовитися від російських рішень відеомоніторингу
Звернімо вашу увагу на програмне забезпечення та сервіси Luxriot.
Luxriot EVO — це модульна платформа відеомоніторингу, що працює в режимі реального часу, безперервно відстежує рухомі та нерухомі об’єкти. Система стійка до перешкод у довкіллі, наприклад до зміни освітлення, руху листя чи дощу. Серед можливостей Luxriot EVO:
- Інтеграція з відеоаналітикою Vezha та ULA
- Інтеграція зі СКД: Roger, Kery, Galagher, InnerRange
- Інтеграція з охоронною сигналізацією: Satel
- Можливість відкриття будь-яких програм завдяки емуляції (з допомогою модуля CrossLink)
- Модуль відеостіни (тільки в Luxriot EVO Global)
- Наявність тривожної кнопки
- Наявність мобільного клієнта для iOS, Android
- Візуалізація й показ усіх систем безпеки на онлайнових мапах
- Інтеграція з Microsoft PowerApps: побудова електронної черги, візуалізація результатів відеоаналітики в MS PowerBI)
Окрім цього, компанія Luxriot є учасником Федерації безпеки та оборони Латвії.
З 2016 року Konica Minolta є мажоритарним акціонером європейської компанії, виробника інтелектуальних відеорішень Mobotix. За цей час наші компанії збільшили базу клієнтів та успішно розвинули бізнес. Тільки у Європі це партнерство залучило понад 70 клієнтів. Mobotix надає можливість інтегруватися з найсучаснішим програмним забезпеченням: Luxriot, Vezha, Lantec,
Mobotix HUB та Mobotix APPs.