Безпека

Небезпечна безтурботність: чому потрібна негайна «дерусифікація» систем відеоспостереження

Фахівці Konica Minolta Ukraine знають як убезпечити ваш бізнес від наслідків використання російських рішень відеомоніторингу та відеоаналітики в системах відеонагляду

21.04.2022
5 хв 5 хв
Ключові слова
Зміст
Відеоаналітика призначена для автоматизованого збору даних із відеопотоку. Це дає змогу автоматично або напівавтоматично виявляти сцени за заздалегідь заданими параметрами. Отже, відеоаналітика серйозно підвищує ефективність систем відеоспостереження — особливо якщо йдеться про безпеку, контроль за бізнес-процесами, лабораторними дослідженнями тощо. Наприклад, завдяки відеоаналітиці системи відеоспостереження можуть ефективно спостерігати процеси на виробництві, аналізувати поведінку відвідувачів у ритейлі і взагалі в місцях масового скупчення, убезпечувати транспорт, цифровізувати інфраструктуру міст і територіальних громад.

Чому потрібно відмовитися від російських продуктів

Природно, що в процесі аналізу відео оброблюється й може накопичуватися величезна кількість «чутливих» даних, до яких просто немислимий доступ сторонніх осіб. Нагадаємо, що завдяки так званому «пакету ярової» — низки законів, що були прийняті держдумою рф у 2016 році, — з липня 2018 року оператори зв’язку та інтернет-компанії зобов’язані зберігати до 6 місяців весь користувальницький інтернет-трафік. А також — упродовж 3 років, — зберігати метадані: інформацію про те, кому й коли пересилав файли користувач. «Правоохоронні органи» рф можуть отримати цю інформацію на запит навіть без рішення суду. Метадані мають зберігати також компанії-власники месенджерів, провайдери послуг електронної пошти, форумів (наприклад, підтримки) тощо. Якщо інтернет-сервіс підтримує шифрування даних, його власник зобов’язаний «допомогти» фсб із розшифруванням повідомлень.

То чи ваші дані та дані ваших клієнтів, партнерів у безпеці? Куди вони передаються, де зберігаються? Простіше кажучи, хто окрім вас дивиться через ваші камери?
 

Які російські системи відеоаналітики використовуються в Україні

Питання надійності систем відеонагляду, й особливо відеоаналітики в них стали надзвичайно гострими після початку повномасштабної війни російської федерації проти України. А чим гостріше питання, тим швидше потрібно дати на нього чітку й відверту відповідь: серед популярних на нашому ринку рішень відеоаналітики переважають ті, що діють у росії, мають стосунок до росії, або як мінімум російське походження:
 • ISS (SecurOS)
 • Trassir
 • Nx Witness
 • AXXON
 • EOCORTEX
 • VideoNet
 • iVideon

Очевидно, що використання таких рішень несе ризики та для бізнесу, і для держави. Де тонко, там і рветься: навіть одна російська ланка у, здавалося б, надійному ланцюгу відеоспостереження потенційно наражає вас, ваших клієнтів — ба, більше, всю нашу країну, — на небезпеку. Тож потрібно якнайшвидше позбавитися російського відеомоніторингу та відеоаналітики: використовувати надійні перевірені рішення від українських, європейських та американських виробників.

 

Як негайно відмовитися від російських рішень відеомоніторингу

Звернімо вашу увагу на програмне забезпечення та сервіси Luxriot. Luxriot EVO — це модульна платформа відеомоніторингу, що працює в режимі реального часу, безперервно відстежує рухомі та нерухомі об’єкти. Система стійка до перешкод у довкіллі, наприклад до зміни освітлення, руху листя чи дощу. Серед можливостей Luxriot EVO:
 • Інтеграція з відеоаналітикою Vezha та ULA
 • Інтеграція зі СКД: Roger, Kery, Galagher, InnerRange
 • Інтеграція з охоронною сигналізацією: Satel
 • Можливість відкриття будь-яких програм завдяки емуляції (з допомогою модуля CrossLink)
 • Модуль відеостіни (тільки в Luxriot EVO Global)
 • Наявність тривожної кнопки
 • Наявність мобільного клієнта для iOS, Android
 • Візуалізація й показ усіх систем безпеки на онлайнових мапах
 • Інтеграція з Microsoft PowerApps: побудова електронної черги, візуалізація результатів відеоаналітики в MS PowerBI)

Окрім цього, компанія Luxriot є учасником Федерації безпеки та оборони Латвії.

З 2016 року Konica Minolta є мажоритарним акціонером європейської компанії, виробника інтелектуальних відеорішень Mobotix. За цей час наші компанії збільшили базу клієнтів та успішно розвинули бізнес. Тільки у Європі це партнерство залучило понад 70 клієнтів. Mobotix надає можливість інтегруватися з найсучаснішим програмним забезпеченням: Luxriot, Vezha, Lantec, Mobotix HUB та Mobotix APPs.
 

Перейдіть на безпечні рішення Luxriot

Konica Minolta Ukraine підготувала для вас два спеціальні пропонування для переходу на Luxriot:

 1. Знижка 50 % від звичайної ціни (1 канал відео коштує від 20,83 €, окрім того, у ціну включено підтримання та оновлення на 1 рік). Пропонування діє до кінця року;
 2. Безоплатні ліцензії на період до 6 місяців для силових структур, муніципальних служб, волонтерських організацій.

Не зволікайте: убезпечте себе, бізнес, державу від впливу агресора. Переходьте на надійні рішення, а ми вам у цьому фахово допоможемо.

Більше про рішення >
Дайджест