Бізнес

Відеомаркетинг: замість тисячі символів

Сьогодні тільки ледачий не знімає відео. Якісний ролик може в рази збільшити лідогенерацію без вкладення кругленької суми. Прийшов час скористатися всією потужністю відеоконтенту і розвіяти міф, що зняти ролик; це занадто складно і під силу далеко не кожному.

03.01.2019
3 хв 3 хв
Ключові слова
img_keyvisual_post_kw50.jpg
Зміст
Сьогодні тільки ледачий не знімає відео. Якісний ролик може в рази збільшити лідогенерацію без вкладення кругленької суми. Прийшов час скористатися всією потужністю відеоконтенту і розвіяти міф, що зняти ролик; це занадто складно і під силу далеко не кожному.

Сьогодні тільки ледачий не знімає відео. Якісний ролик може в рази збільшити лідогенерацію без вкладення кругленької суми. Прийшов час скористатися всією потужністю відеоконтенту і розвіяти міф, що зняти ролик – це занадто складно і під силу далеко не кожному.

Відеоконтент – в чому сила?

Коли увага онлайн-спільноти зосереджена на відео, компанії повинні зробити все можливе, аби зупинити погляди саме на собі. На щастя, відеомаркетинг – це не ракетобудування, тож шанси є, і не маленькі.

Кожен хоча б раз знімав відео на свій смартфон – проста справа, чи не так? Так само думають і клієнти, які не особливо вимогливі до відеоконтенту. Головна умова – це взаємодія. Ніхто не говорить про 90-хвилинний документальний фільм. Дев’яноста секунд більш ніж достатньо. Це оптимальна тривалість для того, щоб максимально утримати увагу користувача і не вийти за рамки бюджету.

Переваги відео очевидні: воно залучає користувача значно більше за текст. Відео емоційніше, тому попит на відеоконтент зростає, як на дріжджах.

Для користувачів немає нічого простішого перегляду відео. Короткі ролики передають інформацію, показують продукти, знайомлять з брендами і продають послуги, одночасно встановлюючи міцний зв’язок з цільовою групою.

Фільм, реклама, відео – є різниця?

Існують різні формати відео для роботи з цільовою аудиторією. Перегляньте YouTube або інші соціальні мережі, і ви побачите безліч прикладів:

  • Корпоративний фільм – один з найпоширеніших форматів. Він всього за декілька хвилин може розповісти історію компанії або її засновників і наочно продемонструвати те, чим ви займаєтеся. Людям подобається такий формат. І нерідко саме після перегляду подібних роликів клієнти стають адвокатами бренда.
  • Рекламний ролик зазвичай триває від 30 до 90 секунд і повністю фокусується на продукті або послузі. Цей формат зародився ще на телебаченні. Він завжди рясніє креативним контентом, який одночасно переконує і розважає аудиторію.
  • Відео, що пояснюють підходять для надання інформації про продукт у більш цікавій формі. Контент в такому випадку часто анімований або ілюстрований, що дозволяє краще засвоювати нову інформацію.
  • Мікровідео – це розширена форма мікроблогінгу. Короткі відео, тривалістю не більше 15 секунд, розміщені на сайті, в Instagram, YouTube або Facebook. Зусилля для їх створення мінімальні, а ефект може перевершити всі очікування.

Ідея – наше все!

Поряд з продакшеном стратегія також має вирішальне значення. Ефективний контент-маркетинг – запорука успіху відео.

Щоб домогтися потрібного результату, потрібно поставити чіткі цілі: зібрати email-адреси, збільшити кількість коментарів, отримати більше переходів на сайт. Компаніям необхідно прописувати конкретні цілі у своїй контент-стратегії.

Крім вимірювання власного успіху, також можна визначити інтереси цільового споживача. Після цього буде простіше підкоригувати стратегію та оптимізувати тривалість або майданчик для розміщення відео. Тривалість перегляду ролика або перебування на сторінці часто має більше значення, ніж показники переходів.

16 простих порад для вибухового ролика

Ми зібрали чек-лист ключових моментів, на які варто звернути увагу, щоб без особливих зусиль опанувати основи відеопродакшена:

  1. Розкажіть історію, яка відповідатиме бажанням і очікуванням вашої ЦА.
  2. Перші секунди – найважливіші, вони повинні настільки зачепити увагу, щоб рука не піднялася натиснути кнопку «Пропустити».
  3. Назва повинна бути не тільки привабливою, але і відповідати вимогам пошукової оптимізації.
  4. Не акцентуйте занадто багато уваги на своєму продукті. Зосередьтеся на вигоді, яку отримає користувач, придбавши ваш продукт.
  5. Забудьте про нудний контент. Ваш ролик подивляться і розшарять, тільки якщо він буде дійсно цікавим.
  6. Не бійтеся здатися трохи зухвалими, але пам’ятайте про межі дозволеного.
  7. Оптимізуйте відео для перегляду на мобільних девайсах.
  8. Напишіть супровідний текст, який включатиме релевантні для SEO ключові слова.
  9. Інтегруйте свій URL у відео.
  10. Відео з лайфхаками і порадами більш ефективні, ніж чисто рекламні ролики.
  11. Перевірте звук. Не всі користувачі дивляться відео без звуку.
  12. Продумайте кінцівку. Не забувайте про СТА (call-to-action).
  13. Будьте небагатословними.
  14. Знайдіть ідеальний закадровий голос.
  15. Не перестарайтеся з якістю. Вона повинна бути високою, але пам’ятайте, що ваш ролик не претендує на «Оскар».
  16. Проанонсуйте запуск відео на всіх своїх сторінках у соцмережах.
Детальніше

Як правильно використовувати відео

Насамкінець, пропонуємо два приклади, які спрацювали і є частиною чіткої стратегії контент-маркетингу. Однак не обійшлося і без прикладу поганого маркетингу.

Приклад 1: Zendesk

Компанія управляє хмарної платформою підтримки клієнтів. Zendesk від самого початку усвідомила величезний потенціал відео і розробила сильну креативну концепцію. Інтеграція у контент-маркетингову стратегію надала компанії індивідуальності і близькості до людей. ‘I like it when he gives me the business’

Приклад 2: American Greetings

American Greetings - виробник вітальних листівок і святкових товарів. Компанія домоглася успіху завдяки ідеї, яка приділяє менше уваги продуктам, а більше людям, які їх отримують: ‘World’s toughest job

Так краще не робити

Приклад 3: Chipotle Mexican Grill

Chipotle Mexican Grill - американська мережа ресторанів швидкого харчування, яка продає мексиканські страви, такі як буріто і тако. Корпоративний фільм, який досяг майже голлівудських розмірів з точки зору витрат, зусиль і реалізації, викликав незліченну кількість кліків і впізнаваність. На жаль, з негативним відтінком. Доказ того, що більше - не завжди краще. Внутрішнє дослідження показало: цей контент був провальним. ‘The Scarecrow’
Дайджест