KONICA MINOLTA ЗАПУСКАЄ VQI — РІШЕННЯ ДЛЯ ВІЗУАЛЬНОГО КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ

| 1 листопада 2021

Завдяки ШI та IoT система автоматично виявляє дефекти та аномалії для забезпечення якості.

Контроль якості є дорогим і трудомістким завданням, яке потребує безперервних багатогодинних перевірок людьми, особливо на виробництві, логістиці та складах. Крім того, чимраз вища складність ланцюгів виробництва іноді унеможливлює забезпечення «ручного» контролю необхідного рівня точності. Саме тому Konica Minolta запускає VQI — рішення візуального контролю якості (Visual Quality Inspection), яке поєднує технологію Konica Minolta на основі штучного інтелекту з інтелектуальними відеорішеннями. Система контролю розроблена для значного покращення виробничого процесу як з погляду безпеки, так і ефективності. Рішення можна застосовувати в багатьох галузях промисловості.


Виявлення дефектів на виробництві, логістиці та складах може бути тривалим процесом. Ручний контроль зазвичай ґрунтується на оцінці людиною, що може призвести до неточних результатів через різні фактори, як-от зір, досвід, втома тощо. Однак точність при контролі якості потрібна для підвищення рентабельності виробництва та запобігання втраті дорогого обладнання та матеріалів, повторного виготовлення або переробляння, а у найгірших випадках, запобіганню травм або загибелі людей.

Тому Konica Minolta об’єднала свій багаторічний досвід у області технологій обробки зображень із технологіями штучного інтелекту (ШI) та Інтернету речей (IoT), щоб розробити свою унікальну систему візуального контролю якості (VQI). Система моніторингу якості призначена для виявлення дефектів та аномалій за розміром і серйозністю, подряпин, розливів, протікань, включаючи тріщини і сторонні предмети, а також неправильне розміщення певних об'єктів. Це може допомогти зменшити кількість людських помилок та виробляти продукцію стабільної та кращої якості. Людські ресурси можна буде використовувати більш ефективно, залучаючи співробітників до діяльності, яка сприяє створенню додаткової цінності.
 
VQI — це перше рішення для візуального аналізу, створене на власній IoT-платформі обробки зображень Konica Minolta FORXAI. Платформа забезпечує негайну обробку зображень і відео за допомогою периферійного аналізу на основі штучного інтелекту на місці або швидку обробку в хмарі. Дані зображень надходять з високочутливих інтелектуальних відеокамер, які виявляють дефекти краще за людське око. FORXAI Imaging AI (ШІ), оснований на глибокому навчанні [1],  аналізує ці зображення, розпізнає специфічні патерни та у такий спосіб виявляє дефекти. Система навчена виконувати монотонні, але критичні завдання, і досягати вищого рівня точності та послідовності, ніж при перевірці людиною. Платформа надає всю інформацію клієнту в режимі реального часу. Дефекти оцінюються з точки зору їхньої серйозності за шкалою від 0 до 100%, і система негайно повідомляє про це менеджера процесів через інформаційну панель. Він має змогу отримати зображення з відповідних камер, щоб визначити тип попередження. Це дає змогу реагувати на проблему в реальному часі та мінімізує кількість необхідного персоналу, оскільки не потрібно постійно контролювати кожну камеру. Дуже простий інтерфейс зручний у користуванні навіть без знання програмування чи машинного навчання. Щоб зробити виробництво передбачуваним, платформа також забезпечує довгостроковий аналіз і статистику щодо кількості виявлених елементів і типу дефектів.

quotation marks

Ми раді підтримати клієнтів із різних сфер у їхній цифровій трансформації за допомогою нашого рішення для візуального контролю якості. Перші пілотні клієнти були представниками різних галузей промисловості, що свідчить про високий попит на автоматизацію в забезпеченні якості. Ми уважно розглядаємо кожного окремого клієнта та його процеси і розробляємо для них індивідуальні рішення, точно адаптовані до відповідних вимог.

Шінтаро Іноуе

Head of Video Solution Service at Konica Minolta Business Solutions Europe

 
Konica Minolta вже реалізувала декілька пілотних проєктів з клієнтами.
 
  • Клієнт Konica Minolta Phoenix, Чеська Республіка, і клієнти фармацевтичної логістики в Польщі та Іспанії використовують пластикові коробки для доставки продуктів в аптеки. Ці ящики використовуються неодноразово, тому вони можуть бути пошкоджені або забруднені. Повернення продуктів через незадовільний вигляд транспортних коробок може коштувати надто дорого логістичній компанії. VQI перевіряє коробки та дає команду сепаратору на виробничій лінії видалити дефектні коробки з лінії або відправити брудні коробки для негайного миття.
  • Ronal, виробник автомобільних дисків у Чехії, також шукав рішення для здійснення візуального контролю якості дисків. VQI від Konica Minolta тепер виявляє подряпини, бруд, оксиди, пори, западини та деформації. Він також відсортовує продукти з серйозними дефектами розміром понад один міліметр.
  • Завдяки Severotisk із Чеської Республіки Konica Minolta змогла залучити компанію промислового друку. Компанія неодноразово мала проблеми з якістю паперу на своїх ротаційних машинах із нагріванням, що часто призводило до зупинки машин. Зараз VQI виявляє різні дефекти в папері та негайно повідомляє персонал, запобігаючи зупинці обладнання.
  • Інший чеський клієнт, NC Line, який пропонує послуги з обробки листового металу, досліджував використання VQI для виявлення дефектів на металевих і пластикових частинах у рамках інноваційного проекту у співпраці з Технологічним університетом Брно.
  • Також Konica Minolta має клієнта в Нідерландах, який виробляє сир для харчової промисловості. Скибочки сиру, виготовлені сиросушарками, можуть вийти з машини зламаними або мокрими, що може вплинути на якість продукту. Шматочок також можна загубити в упаковці. Завдяки VQI копманіі вдається виявляти аномалії у виробництві скибочок сиру та негайно інформувати про це оператора.
  • У Польщі Konica Minolta має автомобільного клієнта, який виробляє рами важких напівпричепів. Цей виробничий процес може бути небезпечним, особливо якщо рами потрібно переміщати за допомогою крана. Під час підйому рами на заводі трапляються травми чи небезпечні ситуації, як правило, через те, що головка крана не прикріплена до рами належним чином — ситуація спричинена людською помилкою. VQI перевіряє, чи головка крана належним чином і безпечно прикріплена до рами причепа, що підвищує безпеку на робочому місці.
  • У Чехії Konica Minolta має клієнта, який виробляє ізоляційну плівку. VQI виявляє дефекти в ізоляційній фользі краще та швидше, ніж люди, підвищуючи ефективність виробництва та доставляючи клієнтам високоякісні продукти.
  • У Данії у Konica Minolta клієнт виробляє ізоляційні стіни. Клей може просочуватися крізь кінцевий шар — це не завжди видно людським оком, оскільки клей прозорий. Важливо виявити цей дефект перед процесом різання, тому корисною є система VQI, що  автоматично виявляє витікання клею.
  • Міжнародний виробник побутової техніки шукав рішення для проведення візуального контролю якості процесу виробництва пральних машин у Польщі. VQI перевіряє наявність усіх болтів, які використовуються в пральних машинах, перед встановленням верхньої кришки. Крім того, проводиться перевірка якості друку та читабельності штрих-коду.
 
Оскільки алгоритми на платформі FORXAI можуть адаптуватися до потреб клієнта, вищезазначені приклади застосування також можуть бути розширені. Зі збільшенням випадків використання, обсягу польових даних і відгуків клієнтів Konica Minolta вдосконалює свої алгоритми, дозволяючи вдосконалювати навчальні програми ШІ.
 
[1] Deep Learning вивчає свій досвід і щоразу оптимізує алгоритм для покращення результату. Як і у випадку з людським мозком, нейронні мережі створюються з різними шарами, що надають все більше інформації, що призводить до все більш точних результатів.

Про Konica Minolta

 

Шлях Konica Minolta розпочався 150 років тому з прагнення інакше дивитися на світ і діяти відповідно такому баченню. Тому й сьогодні ми впроваджуємо інновації на благо суспільства та світу. Що наснажувало тоді — наснажує нас і зараз.


Konica Minolta — глобальний провайдер комплексних рішень для бізнесу, послуг паперового та електронного документообігу, керування корпоративним контентом і професійним друком. Konica Minolta Ukraine (ДП «КОНІКА МІНОЛТА УКРАЇНА») з Києва (Україна) — дочірнє підприємство Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH (КОМПАНІЯ «КОНІКА МІНОЛТА БІЗНЕС СОЛЮШЕНЗ ЮРОП ГМБХ») з Лангенгагена (Німеччина), що є частиною холдингу Konica Minolta Inc. з Токіо (Японія).


Konica Minolta сприяє цифровій трансформації, створює актуальні бізнесові рішення для своїх клієнтів — малого та середнього бізнесу, великих підприємств приватного та державного сектору, — та розв’язує проблеми, що постають перед суспільством. Усе завдяки унікальному досвіду в галузі обробки зображень, даних та прийняття рішень на основі даних.


Konica Minolta допомагає своїм клієнтам визначити та розкрити потенціал, який несе в собі цифровізація, та вийти на новий рівень цифрової зрілості організації, переосмисливши робоче місце. Для втілення концепції «Розумно організованого робочого місця» як постачальник комплексних ІТ-рішень Konica Minolta пропонує послуги керування «хмарою», ІТ та друком та рішення для відеоспостереження та відеоаналітики — для віддаленої роботи, спільної роботи, керування робочими процесами, автоматизації та безпеки. Konica Minolta має статус Microsoft Global Managed Partner з 2021 року.


Що стосується рішень для офісного друку, у «IDC MarketScape: World Print Transformation 2020 Vendor Assessment» Konica Minolta визнано «світовим лідером трансформації друку». За даними InfoSource, уже понад 10 років Konica Minolta є лідером ринку виробничого друку у Європі. Компанія пропонує бізнесовий консалтинг, сучасні технології та програмне забезпечення клієнтам на поліграфічному ринку.


Для дедалі більшої кількості організацій успіх сьогодні — це не лише вузьке визначення фінансового процвітання, а й захист довкілля, позитивний вплив на працівників і суспільство. Дотримуючись цілей сталого розвитку (ЦСР або «Глобальних цілей» — ключових напрямків розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку у 2015 році), Konica Minolta зобов’язалася послідовно реалізовувати стратегію досягнення поставлених цілей сталого розвитку у сфері захисту довкілля та соціальної відповідальності.


Компанія неодноразово здобувала визнання як за свою багату історію соціальних внесків, так і за роботу з досягнення ЦСР у рамках усього бізнесу та ланцюжка постачання. Konica Minolta входить до списку «2022 Global 100 Most Sustainable Corporations in the World» та отримала найвищий рівень у «рейтингах стійкості» EcoVadis (EcoVadis Sustainability Ratings).


Центр бізнесових інновацій у Лондоні та чотири науково-дослідні лабораторії в Європі дають змогу Konica Minolta впроваджувати інновації, співпрацюючи зі своїми клієнтами, а також академічними, промисловими та бізнес-партнерами. За інноваційний підхід до обслуговування клієнтів Konica Minolta була відзначена престижною нагородою «Buyers Lab PaceSetter Award for Serviceability and Support 2020/2021» від Keypoint Intelligence.


Konica Minolta Business Solutions Europe представлена дочірніми компаніями та дистриб’юторами в понад 80 країнах Європи, Центральної Азії, Близького Сходу та Африки. Станом на квітень 2022 року штат компанії налічує приблизно 8700 працівників. У 2021/2022 фінансовому році чистий виторг Konica Minolta Europe склав 1,9 мільярда євро.


Загалом по світі Konica Minolta налічує більше як 39000 співробітників у понад 150 країнах.


Більше інформації на сайті konicaminolta.ua та в соцмережах: Facebook, Linkdein, Instagram та YouTube

Терміни або назви продуктів можуть бути торговельними марками чи зареєстрованими знаками для товарів і послуг відповідних власників, що визнається цим текстом.

Більше новин

Більше новин

Інсталяція AccurioLabel230 в АНФ ГРУП з грантом від держави

Розповідаємо, як сімейний друкарський бізнес АНФ ГРУП переосмислив підхід до друку з системою для рулонного друку етикетки Konica Minolta AccurioLabel230, заручившись підтримкою держави з «Грантом на переробне підприємство»