Мистецтво друку

Як диверсифікувати друкарню — 7 порад для успіху та зростання

Багато друкарень роблять роботу добре та якісно, але при цьому уникають завоювання нових галузей. Ділимося порадами для досягнення успіху та збільшення обсягів друку.

04.07.2023
5 хв 5 хв
Ключові слова
Зміст
Продавати свої послуги лише якістю вже недостатньо: потрібно консультувати своїх клієнтів і мати креативний підхід до розвитку нових напрямів діяльності.

Знайти нові можливості для бізнесу не так просто? Тоді ми маємо для вас кілька ідей. Наприклад, у Бухаресті під час пандемії поліграфічна компанія додала до свого портфоліо коробки для забруднених органічних відходів у лікарнях, розширивши таким чином свою попередню сферу бізнесу "медичні етикетки". Коробки друкуються індивідуально з логотипом відповідної лікарні. Таким чином постачальник знайшов нову нішу. Інша друкарня, що займається друком книг, успішно освоює нову сферу бізнесу, виготовляючи персоналізовану упаковку для однієї, двох або трьох книг. У харчовій промисловості Coca-Cola, Nutella та інші постачальники по всьому ЄС використовують персоналізовані етикетки. Постачальники вина, віскі та джину в Німеччині та Великобританії отримують більший прибуток завдяки високоякісному друку етикеток для своєї продукції.

Аналіз реальних потреб користувачаПроаналізуйте ринок і визначте потреби та вимоги ваших клієнтів. Які послуги друку потрібні клієнтам? Можливо, вашим клієнтам потрібні супутні товари? Або інші формати? Еволюціонуйте від односегментного до багатосегментного постачальника. Не думайте лише про те, що ви завжди пропонували, а підкорюйте нові сфери бізнесу. 

Використавши це, ви зможете адаптувати свої послуги до потреб клієнтів і додати до свого портфоліо послуг інноваційні послуги: це може бути розширення асортименту паперу, впровадження нових процесів друку або інтеграція послуг з дизайну та верстки.  

Для постачальників послуг, які наважуються відправитися в невідоме, тут відкриваються широкі можливості. Ось сім порад, як розширити свій бізнес.

Позиціонуйте себе як постачальника екологічного друку на упаковці

Попит на упакування зростає. Згідно з дослідженням компанії Smithers "Майбутнє упаковки: довгостроковий стратегічний прогноз до 2028 року", світовий ринок упаковки зростатиме майже на 3% на рік у період з 2018 по 2028 рік, досягнувши понад 1,2 трильйона доларів США у 2028 році. Онлайн-ритейл, який прискорився з початком пандемії, є основним драйвером зростання. Він більше не впаде до рівня, що існував до коронавірусу, а займе відповідні частки ринку. Водночас стійкість та можливість переробки є темою, що має високу соціальну актуальність, особливо для упаковки. Клієнти, бізнес-партнери та самі компанії вимагають сталого розвитку, зокрема й у поліграфії. А законодавчі норми, такі як стратегія ЄС щодо сталого розвитку пластику, також створюють зростаючий попит на стійкі та екологічно чисті пакувальні матеріали.

Запропонуйте допомогу в розробці дизайну

Китайська поліграфічна промисловість, наприклад, вже інвестує в нові бізнес-моделі, засновані на даних, рішення для цифрових платформ і наскрізні цифрові ланцюжки створення вартості. Цифровий друк дозволив китайським дизайнерам отримати доступ до понад 12 000 дизайнів складної картонної упаковки онлайн. Заробляйте собі репутацію у клієнтів завдяки інноваційним пропозиціям — як щодо кольору, так і щодо моделей коробок. Крім того, глобальний ринок електронної комерції, що стрімко розвивається, пропонує прибуткові можливості для постачальників комерційного друку, оскільки гравці електронної комерції завжди шукають привабливий дизайн і швидко впроваджують інноваційні рішення для друку для повсякденного пакування.

Диверсифікуйте можливі формати

Image download failed. 

Проаналізуйте ринки, які потребують великих обсягів. Потенційними новими бізнес-партнерами можуть бути: 

  • Роздрібна торгівля: великі вітрини та широкоформатні банери.  
  • Організатори спортивних заходів: спортивні заходи, як-от марафони або велогонки, часто потребують широкоформатного друку для стартових і фінішних ліній або вказівників. 
  • Написи на транспортних засобах: Широкоформатний друк замовляють, наприклад, для вантажівок, автобусів або легкових автомобілів. 
  • Плакати: використовуються, зокрема, для зовнішньої реклами або для використання в магазинах чи ресторанах. 
  • Будівельні креслення: архітектори та інженери часто потребують широкоформатного друку планів будівель і будівельних креслень.Спеціалізуйтеся на нових матеріалах для інсдустріального друку

Промисловий друк включає в себе друк на таких матеріалах, як метал, пластик і скло. Ці матеріали використовуються в багатьох галузях промисловості, зокрема в автомобільній, аерокосмічній та електронній. Попит на високоякісні та індивідуальні промислові компоненти зростає, що робить промисловий друк перспективним ринком.

Додайте текстильний друк до свого асортименту

Ринок текстильного друку зростає завдяки збільшенню попиту на персоналізований одяг та рекламні матеріали. Технологія цифрового друку дозволяє друкувати на текстилі у високій якості та короткими накладами. В ідеалі, поєднувати розширення друку на текстилі з вашим рекламним ноу-хау, пропонувати футболки, сумки, чохли та рюкзаки в рекламних цілях. Важливо, що ви також могли консультувати щодо рекламного впливу та варіантів дизайну, а також пропонувати рекламні матеріали та товари від одного постачальника. Це збільшить ваші продажі.
 

Пропонуйте малі наклади

Цифровий друк зростає завдяки покращеній якості друку, можливостям персоналізації та меншим витратам порівняно з традиційним друком. Технологія дає змогу виготовляти високоякісний друк малими та середніми накладами. У прямих поштових кампаніях раніше було прийнято надсилати одне й те саме повідомлення багатьом клієнтам. Однак сьогодні менеджери з маркетингу також хочуть розміщувати індивідуальну рекламу за допомогою друкованої продукції — дається взнаки вплив цифрового маркетингу. Для цього особливо підходять персоналізовані невеликі серії. Вони привертають більше уваги — валюту, за яку маркетологи готові платити більше, що призводить до вищих прибутків. 
Невеликі наклади підходять для персоналізованих або пронумерованих книг, прямих поштових розсилок, брошур, каталогів з іменуванням тощо. 
 

Станьте нонстоп компанією

Існує багато прикладів компаній, які починали з однієї пропозиції, а з часом розширили свій асортимент до дуже великого. Amazon, наприклад, починав як продавець книжок. Сьогодні ми купуємо там все — від дитячого харчування до меблів для спальні — просто тому, що це зручно. Те саме стосується і поліграфічної галузі: той, хто може запропонувати весь ланцюжок друку від додрукарської підготовки до реалізації та логістики, з більшою ймовірністю виправдає очікування клієнтів, ніж постачальник, який надає лише частину необхідних послуг.  

Для друкарів, які ще не замислювалися над розширенням свого сегменту, зараз саме час це зробити. Інакше вони ризикують залишитися позаду конкурентів, які можуть задовольнити весь спектр потреб своїх клієнтів у друці. Включення до портфоліо ширших рекламних пропозицій — від дизайн-концепції до власне друку, реалізації та логістики — це тренд: клієнт просто каже, яку кампанію він хоче провести, а друкарня реалізує її аж до доставки.

Konica Minolta допоможе вам диверсифікувати та завойовувати нові ринки

Є багато способів розширити свій бізнес і збільшити портфоліо. У Konica Minolta ми раді допомогти постачальникам послуг друку вийти на нові ринки. Завдяки нашому досвіду можемо визначити нові технології, які можуть знадобитися для виходу в нові сегменти. Наприклад, якщо ви хочете вийти на ринок складної картонної упаковки, вам потрібно знати, як висікати, фальцювати та склеювати, а також які технології потрібні для переходу на цей ринок. Запитайте нас. Ми тут, щоб допомогти і проконсультувати вас.

Дайджест